Прем’єр-міністр: Німеччина сприятиме швидкому отриманню Україною наступних 8 млрд євро макрофіну від ЄС

08.08.2022 15:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Федеративна Республіка Німеччина підтримує надання Україні макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та започаткування нової спеціальної програми з Міжнародним валютним фондом.
Про це йшлося під час онлайн-розмови Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Федерального міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера.
Під час розмови був також присутній Міністр фінансів України Сергій Марченко. Глава українського Уряду подякував Німеччині за вагому підтримку України, зокрема за 300 млн кредитної і 1 млрд євро грантової допомоги, а також за підтримку надання Європейським Союзом першого траншу виняткової макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. «Навесні Європейська комісія ухвалила рішення про надання 9 млрд євро макрофінансової підтримки.
1 млрд євро ми вже отримали й очікуємо наступних 8 млрд євро.
Сподіваємося на тверду підтримку цього рішення з боку партнерів, адже такі кошти для нас критично необхідні», — відзначив Прем’єр-міністр. Денис Шмигаль також повідомив, що минулого тижня Україна подала офіційну пропозицію Міжнародному валютному фонду щодо започаткування нової спеціальної програми МВФ. «У п’ятницю лист був надісланий голові Фонду.
Розраховуємо отримати відповідну допомогу від МВФ уже в листопаді-грудні цього року», — сказав очільник Уряду. Прем’єр-міністр України та Федеральний міністр фінансів Німеччини також обговорили питання відновлення інфраструктури й мереж в Україні, а також питання закупівлі газу на осінньо-зимовий період.
Крім того, Денис Шмигаль передав вдячність Федеральному канцлеру Олафу Шольцу за ініціативу проведення в жовтні Конференції країн G7 з питань відновлення України. Крістіан Лінднер зі свого боку запевнив, що Німеччина буде сприяти швидкому отриманню Україною наступних 8 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС та візьме на себе лідерство в цьому процесі.
Крім того, Німеччина, за його словами, підтримує розпочаті Урядом України процедури з відтермінування виплати боргів й зусилля в напрямку започаткування спеціальної програми з МВФ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Змінюється щодня й нічого,
Не можна передбачити.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 9 червня: податок на OLX та шостий за червень рекорд долара
20:45 - Індія закриває лазівку для тіньових танкерів, які обходять санкції
20:15 - "Нафтогазу" дозволили перенести понад мільярд євро боргу на тлі сотень ударів московія
19:50 - Бізнес просить аналог "Енергетичного Рамштайну" для відновлення портів
19:45 - Кувейт прорвав нафтову блокаду в Ормузі двома "таємними" супертанкерами
19:15 - Азія охолола до нафти московія – її продають вже дешевше за Brent
18:57 - ФДМУ пропонує передати "трубу Медведчука" "Укртранснафті"
18:47 - Від початку року українці зареєстрували 5000 нових мінібізнесів
18:29 - Паливна криза Криму перекинулася на південь московія
18:00 - "Укрзалізниця" додала на літо нові рейси та змінила розклад
17:36 - Голова сільради програв апеляцію: держава забере катер за мільйон гривень
17:35 - Малий агробізнес запрошують на онлайн-захід про програми підтримки у 2026 році
17:30 - 18% "тіні" та 28 мільярдів втрат
17:20 - Офіційний курс долара вшосте за червень встановив рекорд
16:42 - До кінця року програма "СвітлоДІМ" охопить ще 3600 будинків – Свириденко
16:37 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг референс-лабараторії”
16:32 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг референс-лабараторії”
16:20 - "Нова пошта" закриває останні два відділення у Дружківці на Донеччині
16:20 - Конкурс на голову Нацдепозитарію виграв той, хто його проводив
16:00 - Більше жінок в гумрозмінуванні: за участі Мінекономіки відбулась зустріч з недержавними операторами протимінної діяльності
15:58 - 70% будівельного сміття в Україні можна переробити – дослідження
15:54 - Інтерв’ю Андрія Пишного для подкасту "Вища Ліга" видання Liga.net про корпоративне управління в банках
15:32 - Суд визнав незаконними гігантські збори за робочі візи, впроваджені Трампом
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.06.2026
15:06 - У травні інфляція сповільнилася – Держстат
15:00 - Пастка для мільйонерів
15:00 - Гутники оживили ольвійського дельфіна заради церемонії "УП100: Бізнес"
14:50 - Енергопідтримка для ФОПів: підсумки програми
14:45 - ПДФО для орендодавців знизили з 18% до 5%
14:34 - Наказ Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження листа очікувань власника Національного агентства з акредитації України на 2027 рік» від 06.06.2026 № 6574


Більше новин