Украинскую газотранспортную систему оптимизируют, ведь поставки из рф в Европу могут исчезнуть

06.07.2022 16:10 | Укррудпром

15:50 06 июля 2022 года

Украинскую газотранспортную систему ожидает масштабная оптимизация вследствие существенного сокращения поставок российским Газпромом в Европу, а за 3-5 лет они могут вообще исчезнуть. Об этом рассказал генеральный директор Оператора ГТС Сергей Макогон во время брифинга в Медиацентре Украины.

“Нам уже не нужна подобная мощность газотранспортной системы. Мы понимаем, что скорее всего в перспективе 3-5 лет Европа полностью откажется от российского газа и фактически потребности в транзите через Украину уже не будет”, — заявил Макогон.

В то же время он подчеркнул, что последний кубический метр российского газа, который придет в Европу, должен идти именно через украинскую систему, а не по Северному потоку-1. Поэтому Украина добивается остановки Северного потока-1 и подала соответствующее представление немецкому правительству и регулятору.

По его словам, ГТС Украины будет работать, поскольку у страны есть собственная добыча газа. Кроме того, Украина будет ориентироваться на производство биометана — газа из органического сырья. В прошлом году Верховная Рада приняла закон о биогазе, позволяющий закачивать биометан в сети, а 5 июля Нацкомиссия по энергетике позволила подавать метан в сети облгазов и сети ОГТСУ.

“Готовятся изменения в кодекс газотранспортной системы и мы надеемся, что в перспективе 3-5 лет Украина сможет производить до 2 млрд кубических метров биометана”, — добавил Макогон.

Додати коментар

Користувач:
email:





Такі часи, що змушують нас
Розумно маніпулювати кожною копійкою,
А фінансовий ринок -
Для цього саме те, що нам треба.

- Fin.Org.UA

Новини

12:56 - Оновити персональні дані зручно та без черг можна через Електронний кабінет
12:54 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: ведення обліку товарних запасів
12:52 - До якого контролюючого органу подається податкова декларація з туристичного збору податковим агентом?
12:50 - Чи включається до доходу ФОПа – платника єдиного податку позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням такої особи?
12:47 - Відсутність зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу, діапазон фіскальних номерів не отримано: чи дозволяється використання ПРРО?
12:46 - Випадки, в яких фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:44 - Які доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковуються податком на доходи нерезидента?
12:41 - Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з переоцінки (уцінки/дооцінки) необоротних активів?
12:40 - За якою формою подається заява про отримання витягу з реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів?
12:39 - В якому розділі Електронного кабінету можливо переглянути інформацію щодо Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення?
12:37 - Податковий календар на 15 липня 2026 року
12:34 - Дніпропетровщина: у порівнянні з минулим роком кількість платників єдиного внеску зросла на понад 10,5 тисяч осіб
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:27 - Понад 2,8 млрд грн рентної плати – внесок платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:25 - Як отримати довідку про відсутність заборгованості: практичний кейс для платників від податківців Дніпропетровщини
12:24 - Запрошуємо виробників та імпортерів підакцизної продукції долучитися до бета-тестування сервісів еАкциз
12:22 - Європейський досвід для реформи екологічного податку: ДПС співпрацює з GIZ
12:20 - Єдиний внесок: за перше півріччя сплачено 370,7 млрд грн
12:10 - Київ частково залишився без світла через аварію
11:50 - Іран заявив, що продаватиме нафту попри повернення санкцій США
11:40 - За 9 діб СБС ЗСУ поцілили у 116 суден "тіньового флоту" – "Мадяр"
11:23 - Вперше в Україні відбулися аукціони з продажу електричної енергії за довгостроковими договорами
11:09 - Комісія зареєструвала випуск акцій на 2 млрд грн для розвитку вітроенергетики
11:02 - Освітня мережа А+ від KAN долучилася до створення національного освітнього стандарту
11:00 - Національний банк розпочне пошук та відбір кандидатів на посаду директора Департаменту стратегії та розвитку
10:53 - Двоє українців постраждали внаслідок ударів Ірану по танкерах в Ормузі: реакція МЗС
10:50 - Дрон московія знищив локомотив потягу на Дніпропетровщині
10:45 - Уряд реформує підхід до держзамовлення у сфері освіти
10:20 - московія атакувала енергетику семи областей: є знеструмлення


Більше новин