Еміне Джапарова: Справедливість для жертв десятків тисяч злочинів російської агресії є абсолютним пріоритетом для України

06.07.2022 13:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

5 липня перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова взяла участь в Інтерактивному діалозі з Верховним комісаром ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні.
Засідання відбулося в рамках 50-ї сесії Ради ООН з прав людини. У своєму виступі Еміне Джапарова повідомила про кричущі випадки порушень прав людини з боку російських окупантів з початку повномасштабної агресії проти України.
Вона зокрема наголосила, що росія цілеспрямовано руйнує українську цивільну інфраструктуру та житлові будинки, які не мають жодного військового значення. «російські ракети, бомби та снаряди щодня забирають життя невинних українців, тисячі втратили рідних і домівки, мільйони стали біженцями, сотні українських дітей гинуть та отримують жахливі каліцтва».
Еміне Джапарова також привернула увагу до подальшої блокади окупантами українських портів. Перша заступник Міністра поінформувала про відкриття правоохоронними органами України більше двадцяти тисяч справ за злочини російської агресії. Окремий наголос було зроблено на ситуації в тимчасово окупованому Криму.
«За вісім довгих років український Крим перетворився на лабораторію грубих і системних порушень прав людини з боку російських окупантів.
Багато українців, у тому числі перший заступник Меджлісу Наріман Джелял, залишаються ув"язненими за політично мотивованими звинуваченнями.
Їхня кількість зростає щодня», - зазначила Еміне Джапарова.
Вона також повідомила про примусовий призов мешканців Криму до лав російської армії для подальшої участі у військовій агресії проти України: «Тих, хто відмовляються – кидають за грати». Еміне Джапарова закликала міжнародні правозахисні та слідчі механізми дати об"єктивну оцінку всім російським злочинам, а країни-члени ООН - наполегливо працювати над встановленням справедливості шляхом притягнення до відповідальності усіх винних та повним відновленням територіальної цілісності України, у т.ч.
у рамках Міжнародної Кримської платформи. Довідково Інтерактивні діалоги щодо України відбуваються у рамках Ради ООН з прав людини чотири рази на рік як це передбачено резолюцією «Співпраця з Україною та допомога їй у галузі прав людини», що ініціюється Україною з 2014 року.
Під час Інтерактивного діалогу 5 липня було представлено проміжну доповідь Генерального секретаря ООН щодо стану з правами людини в тимчасово окупованому Криму та тематичну доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо впливу повномасштабної збройної агресії рф проти України на ситуацію з правами людини в нашій державі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Innovative strategies
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 21 липня: в Україні дорожчає вода та пальне, атаки на танкери в Ормузі
19:45 - За нафту Венесуели почалася боротьба між НПЗ і трейдерами
19:44 - Які бувають декоративні штукатурки: популярні фактури та сучасні рішення
19:25 - Хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії й пригрозили суднам
18:55 - Два танкери із саудівською нафтою розвернулися після погроз хуситів
18:30 - Через атаки у Азовському морі московитський експортер пшениці впаде на третину – ЗМІ
17:55 - Іран ударив по електростанціях і опріснювальних заводах Кувейту
17:36 - Нічний удар по Київщині: знищено склад Viessmann, але компанія продовжує роботу
17:35 - Кілька танкерів атакували біля Ормузу
17:19 - Засідання Комісії
17:18 - Масштабні оборудки у медзакупівлях: правоохоронці завершили розслідування
16:55 - Резиденти Дія.City сплатили рекордні податки – Мінцифри
16:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на 22 липня
16:10 - Уряд московія заявив про стабілізацію паливного ринку — "часткову"
15:51 - Харківщина отримала понад 21 тонни обладнання від Литви для підтримки енергетичної інфраструктури
15:45 - Трамп може запровадити нові мита – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.07.2026
15:28 - Не буде закурити? Удари по складах вплинули на пропозицію цигарок
15:20 - ДБР завершило розслідування щодо відчуження частини готелю у Рівному
15:00 - Львівщина отримала від Фінляндії когенераційну електростанцію для забезпечення енергетичної стійкості
15:00 - Українцям доведеться платити більше за воду. Чому це може бути гарною новиною?
14:52 - За домовленостями Дениса Шмигаля та Катеріни Райхе українські енергетики оглянули обладнання BASF для подальшої передачі Україні
14:47 - Фігурант журналістського розслідування не пройшов атестацію БЕБ
14:25 - Кожен четвертий пенсіонер отримує всього 3,5 тисячі грн виплат – дослідження
14:23 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:15 - ВАКС залишив без змін запобіжний захід Миронюку по справі "Мідас"
14:05 - Мін’юст застерігає про появу нової схеми онлайн-шахрайства
13:40 - Boeing б'є на сполох через масштабне кредитування ЄС свого головного конкурента – ЗМІ
13:36 - TAX Control – дієвий механізм боротьби з порушеннями


Більше новин