Роман Єрмоличев: Діяльність Нацфонду досліджень варто підтримувати та фінансово розвивати

05.07.2022 14:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За 2 останні роки, коли Фонд почав активно функціонувати, Мінфін забезпечував фінансування Фонду з урахуванням можливостей держбюджету.
У 2020 - 2021 роках для цього було спрямовано близько 1 млрд гривень.
У бюджеті 2022 року було передбачено близько 834 млн грн, що на 25,1 % більше, аніж у попередній рік. Про це розповів заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час вступного слова до онлайн-заходу з нагоди Дня створення Національного фонду досліджень України. Участь в онлайн-заході також взяли Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, Президент НАН України Анатолій Загородній, Генеральний Секретар Science Europe Лідія Боррелл-Даміан, заступниця Генерального Секретаря Єврокомісії з питань досліджень та інновацій Сігне Ратсо. «У державному бюджеті на 2022 рік для забезпечення діяльності Національного фонду досліджень України та надання ним грантової підтримки було передбачено близько 834 млн гривень.
Однак ганебне вторгнення росії призвело до необхідності спрямовувати ресурси не на розвиток та підтримку науки, а на захист життя і здоров’я наших громадян.
Тому надзвичайно важливо уже сьогодні забезпечити перегляд пріоритетності видатків і раціональне їх використання з урахуванням реальних потреб, а також оновлення напрямів наукових досліджень.
Це можливо зробити лише за допомогою політики, яку формуватиме спільно з Міністерством освіти і науки України також і Фонд», - повідомив заступник Міністра фінансів. За його словами, сьогодні Мінфін уже напрацьовує бюджет наступного року щодо дохідної частини: «З урахуванням цього ми будемо розуміти видаткову частину і спілкуватися з міністерствами про пріоритети і ті суми, які необхідно закладати на наступний 2023 бюджетний рік.
Але це буде залежати від військової ситуації.
Переконаний, що після нашої перемоги питання фінансування української науки знову повернеться до порядку денного».

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Innovative strategies
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору
19:28 - Вартість SpaceX перевищила 2 трильйони доларів на тлі рекордного IPO
19:00 - Рекордне зростання цін на золото сповільнюється
18:32 - Приватні медзаклади вимагають рівних умов для усіх учасників Програми медичних гарантій
18:30 - В Україні стрімко подешевшала черешня: скільки коштує
18:15 - Міністр енергетики США заявив, що вже половину перевезень через Ормуз відновлено
18:00 - Посилення спроможності ЦГР та чіткий розподіл ролей в протимінній діяльності: уряд ухвалив відповідну постанову
17:45 - "Укрпошта" оцінила збитки від удару московія по харківському хабу
17:36 - Нові виплати військовим: коштів у бюджеті не передбачено. Як їх профінансують?
17:15 - У Facebook та Instagram стався збій
17:00 - В Ужгороді відбулося засідання Голів делегацій Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
17:00 - МВФ дозволив відкласти проблемний закон про оподаткування посилок – ЗМІ
16:45 - Пропонується унормувати вимоги до захисту приміщень небанківських установ
16:43 - ФГВФО перерахував до держбюджету 5,3 мільярда гривень
16:30 - Портрет майбутнього управителя "Моршинської"
16:25 - Нацбанк показав офіційний курс валют на понеділок: долар падає
16:08 - Нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом" присвячені Миколаївській та Одеській областям
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЮРІВ 55» (Київська обл., Бучанський р-н., с. Юрів, вул. Київська, 258)
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МГ НЕРУХОМІСТЬ» (Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів, вул. Т.Шевченка, буд.317-У)
16:00 - Подальша реалізація Ukraine Investment Framework та підтримка відновлення України: підсумки засідання Керівної Ради
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Вонсович Олександр Миколайович (Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н, с Довжок, вул. Козацький шлях, 18б)
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СПРАТ «МОЇВСЬКЕ» (Вінницька обл., Могилів-Подільський район, село Борівка, вулиця Перемоги, 26 Д, 26 І)
15:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ АПК «РОЗКІШНА» (Кіровоградська обл., Голованівський р-н, Голованівська ТГ, с-ще Голованівськ, вул. Соборна, 124)
15:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ «МАКС АГРО» (за межами села Вербка - Мурована Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області)
15:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Болградський район, м. Арциз, вул. Свободи, 88)
15:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Болградський район, с. Бессарабське, Поштовий узвіз, 5)


Більше новин