НСЗУ знову платитиме лікарням за фактично надані послуги на основі електронних даних

05.07.2022 12:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

1 липня Кабінет Міністрів затвердив проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення».
Зміни стосуються реалізації програми медичних гарантій і повертають оплату медичним закладам, які уклали договори із НСЗУ, за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. По-перше, знову стає обов’язковим подання звітів про медичні послуги та застосовується оплата на основі цих звітів, сформованих в електронній системі охорони здоров’я.
Виняток - ті медичні заклади, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації.
Перелік таких територій визначається наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Після виключення із цього переліку медичні заклади мають вести медичні записи.
Через місяць після того, як відповідну територіальну громаду виключено із зазначеного переліку, розпочинається оплата за фактично надані послуги. По-друге, НСЗУ виплачуватиме фіксовану суму на рівні 1/12 від запланованої вартості медичних послуг за відповідним пакетом на 2022 рік закладам, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації.
Аби забезпечити їхнє стабільне фінансування і надати пацієнтам доступ до медичної допомоги.
Решта медичних закладів будуть отримувати оплату на основі електронних даних.
Це дозволить закладам, у яких збільшився потік пацієнтів, отримувати більше коштів за договором з НСЗУ і мати більше можливостей для надання якісної допомоги пацієнтам і для мотивації своїх працівників. “З початком війни Уряд оперативно прийняв певні зміни до Порядку реалізації програми медичних гарантій.
Це були кроки, які дозволили забезпечити безперебійне фінансування лікарень та доступ пацієнтів до медичної допомоги у надзвичайній ситуації.
Але протягом цих чотирьох місяців ми побачили, що попри війну, немає закладів, які б перестали вносити дані про пролікований випадок, перестали вносити до ЕСОЗ декларації, здійснювати електронні направлення та виписувати електронні рецепти.
Тому ми повертаємося до оплати на основі електронних даних.
Ті надавачі медичних послуг, які обслуговуватимуть більшу кількість пацієнтів, отримають більше коштів.
Надавачі медичних послуг, розташовані в окупованих регіонах або там, де ведуться бойові дії, продовжуватимуть отримувати стабільне фінансування у вигляді фіксованих виплат”, - наголошує Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Додати коментар

Користувач:
email:





Recovery begins,
New hope for the market,
The cycle continues.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 21 липня: в Україні дорожчає вода та пальне, атаки на танкери в Ормузі
19:45 - За нафту Венесуели почалася боротьба між НПЗ і трейдерами
19:44 - Які бувають декоративні штукатурки: популярні фактури та сучасні рішення
19:25 - Хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії й пригрозили суднам
18:55 - Два танкери із саудівською нафтою розвернулися після погроз хуситів
18:30 - Через атаки у Азовському морі московитський експортер пшениці впаде на третину – ЗМІ
17:55 - Іран ударив по електростанціях і опріснювальних заводах Кувейту
17:36 - Нічний удар по Київщині: знищено склад Viessmann, але компанія продовжує роботу
17:35 - Кілька танкерів атакували біля Ормузу
17:19 - Засідання Комісії
17:18 - Масштабні оборудки у медзакупівлях: правоохоронці завершили розслідування
16:55 - Резиденти Дія.City сплатили рекордні податки – Мінцифри
16:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на 22 липня
16:10 - Уряд московія заявив про стабілізацію паливного ринку — "часткову"
15:51 - Харківщина отримала понад 21 тонни обладнання від Литви для підтримки енергетичної інфраструктури
15:45 - Трамп може запровадити нові мита – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.07.2026
15:28 - Не буде закурити? Удари по складах вплинули на пропозицію цигарок
15:20 - ДБР завершило розслідування щодо відчуження частини готелю у Рівному
15:00 - Львівщина отримала від Фінляндії когенераційну електростанцію для забезпечення енергетичної стійкості
15:00 - Українцям доведеться платити більше за воду. Чому це може бути гарною новиною?
14:52 - За домовленостями Дениса Шмигаля та Катеріни Райхе українські енергетики оглянули обладнання BASF для подальшої передачі Україні
14:47 - Фігурант журналістського розслідування не пройшов атестацію БЕБ
14:25 - Кожен четвертий пенсіонер отримує всього 3,5 тисячі грн виплат – дослідження
14:23 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:15 - ВАКС залишив без змін запобіжний захід Миронюку по справі "Мідас"
14:05 - Мін’юст застерігає про появу нової схеми онлайн-шахрайства
13:40 - Boeing б'є на сполох через масштабне кредитування ЄС свого головного конкурента – ЗМІ
13:36 - TAX Control – дієвий механізм боротьби з порушеннями


Більше новин