1 липня: Ситуація у соціальній сфері

01.07.2022 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Головне: - Рада ЄС ухвалила політичну заяву про захист прав дітей-переселенців з України у контексті російської загарбницької війни проти України.
Ця заява Ради Європи - важлива консолідована на найвищому рівні позиція країн-членів щодо підходів до захисту наших переміщених дітей в найкращих інтересах кожної дитини.
Цей документ після тривалих опрацювань погодив Європейський Союз для того, щоб врегулювати проблемні питання, які Україна виклала в проекті меморандуму про захист прав переміщених дітей, напрацьованому Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.
Це демонструє готовність ключових інституцій ЄС чути Україну та співпрацювати з Україною на партнерських засадах. - 30 червня 2022 року Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, та Марлена Малонг, Міністр сім’ї та соціальної політики Республіки Польща, підписали Політичну декларацію про соціальний захист дітей, що постраждали від воєнних дій та збройних конфліктів.
Значну кількість дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей (тимчасово чи постійно), позбавлених батьківського піклування, які перебували в державних дитячих установах в Україні та які втекли з України через війну, що розпочалася 24 лютого 2022 року, влаштовано в сім’ї / прийомні сім’ї або прийнято місцевими сім’ями в Республіці Польща.
Існують загрози торгівлі дітьми чи експлуатації, а також усиновлення в обхід встановлених законодавством України процедур. - Україна забезпечить протезуванням кожного, хто його потребуватиме.
МОЗ, спільно з Мінсоцполітики, Мінветеранів та Командуванням Медичних сил ЗСУ провели чергову координаційну зустріч з обговорення шляхів забезпечення протезуванням, аби пацієнти, які втратили кінцівки, мали доступ до сучасних протезів в Україні, а не за кордоном.
Зокрема, працюємо над створенням системи реабілітаційної допомоги, за якої людина буде отримувати безперервну реабілітацію, що розпочинатиметься одразу після ампутації, продовжиться протезуванням та подальшою довготривалою реабілітацією.
Тобто пацієнт, який зазнав ампутації кінцівок, одразу в лікарні отримає реабілітаційну допомогу включно із забезпеченням тренувальним протезом та, згодом, первинне протезування.
Наразі триває робота з міжнародними партнерами для постачання достатньої кількості тренувальних протезів до лікарень, які надають первинну стаціонарну реабілітацію.
Це дозволить пацієнтові з ампутацію ноги за допомогою мультидисциплінарної реабілітаційної команди якнайшвидше встати та навчитися ходити.
Одночасно відбувається процес формування кукси та пацієнт разом з реабілітаційною командою визначає вид свого первинного протеза. - Новітній Центр патології серця та судин у Мукачево вже працює.
На базі Мукачівської центральної районної лікарні почав функціонувати довгоочікуваний Центр патології серця та судин.
Запустити його вдалося завдяки закупівлі Міністерством охорони здоров’я України сучасного ангіографа.
Раніше у Мукачівській лікарні, яка цілодобово надає спеціалізовану багатопрофільну медичну допомогу, не було відділення судинної хірургії.
Тепер завдяки новітньому обладнанню тут з’явився спеціалізований центр, в якому лікарі можуть проводити понад 1 000 судинних оперативних втручань на рік та рятувати пацієнтів.
Проведення нових планових операцій розпочнуть вже цього місяця. - 30 червня 2022 року, розпочалось прийняття електронних заяв від вступників на основі базової середньої освіти (після завершення 9-го класу).
Подати електронні заяви на бюджетну та контрактну форми навчання можна до 18:00 13 липня.
Після цього прийом заяв буде можливий тільки на контракт (до кінця жовтня), якщо в закладі освіти є відповідні небюджетні конкурсні пропозиції. Другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ пройшли майже 166 тис.
учасників. - Заклади професійної освіти розпочали приймання документів від вступників.
З 1 липня заклади професійної освіти розпочинають приймання документів для вступу.
Подати документи до профтеху можна до 1 жовтня.
Для навчання на бюджеті області виділили понад 87 тис.
місць.
Як і в попередні роки, вступники можуть розраховувати на безоплатне навчання та стипендію (нині вона становить 1250 грн).
Для вступу до закладів профосвіти не потрібно складати ЗНО (НМТ).
Зарахування здійснюється за результатами конкурсного відбору, співбесіди, середнього балу шкільного свідоцтва або вступних випробувань. - Марина Лазебна та депутати Європарламенту обговорили захист прав українських жінок від негативних наслідків війни та ризиків дискримінації на ринку праці .
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, під час візиту до Брюсселю провела зустріч з Робертом Бедронем, головою Комітету Європейського Парламенту із захисту прав жінок та гендерної рівності, а також з членами Комітету.
Міністр окреслила основні наслідки негативного впливу війни на становище українських жінок, як тих, які залишаються в Україні, так і тих, які рятуються від війни за кордоном.
Мова ішла про воєнні злочини проти жінок, в тому числі сексуальні, ризики потрапляння в ситуації торгівлі людьми, вимушене переміщення та втрату доходів.
Вона повідомила, що Україна у відповідь на стрімко зростаючу кількість жінок, які потребують комплексної психосоціальної допомоги внаслідок пережитого під час воєнних дій, розширила на таких жінок сферу дії послуг служб для постраждалих від домашнього насильства.
На сьогодні в Україні працює більше 600 таких служб, і це суттєва інфраструктурна підтримка у відповідь на невідкладні потреби людей. - Марина Лазебна запропонувала депутатам Європарламенту дозволити українцям та українським бізнесам, переміщеним в ЄС, сплачувати податки в Україні.
Мова йде про те, щоб податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб та податки з діяльності ФОП вони могли продовжити сплачувати до бюджету України згідно українського законодавства, якщо основним центром їхньої ділової активності залишається Україна, навіть після спливу 180 днів перебування у країнах ЄС.
Також Марина Лазебна звернула увагу на необхідність зберігати соціальні гарантії, які надаються країнами-членами ЄС переміщеним українцям в рамках тимчасового захисту, в тому числі, якщо люди на певний час повертаються до України для вирішення особистих справ.
Окремо сторони розглянули питання майбутніх пенсійних виплат тим українцям, які отримали статус тимчасового захисту та працювали в країнах ЄС під час його дії.
А саме, спільної виплати таких пенсій Україною та країнами ЄС навіть за відсутності двосторонніх угод про соціальне та пенсійне забезпечення.
Сторони обговорили, яким чином має відбуватись врахування стажу та визначення пропорцій в яких країни виплачуватимуть пенсію людині в майбутньому.

Додати коментар

Користувач:
email:





G8 and G20
Governing global finance
Powerful elite

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - Слабость внутреннего спроса придавливает евро, поддерживает DAX
18:10 - Оштрафовано об’єкти оверсайту платіжної інфраструктури
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 28.03.2024
17:27 - Оновлено порядок виконання міжбанківських платіжних операцій через СЕП
17:26 - Держмитслужба спільно з Американською торговельною палатою працюватимуть над посиленням діалогу між бізнесом і митними органами
17:05 - Денис Шмигаль: Україна та Польща спільно працюють над питанням збільшення зброї для нашої держави
16:44 - Уряди України та Польщі реалізовують спільні кроки для розблокування кордону, — Прем’єр-міністр
16:27 - Україна звернулася до Польщі з проханням про вільний пропуск пального через кордон
16:12 - Втрати від виходу іноземних компаній з московія оцінюються у понад 100 мільярдів доларів - Reuters
16:10 - Олександр Порхун: Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть відбутися наприкінці літа – на початку осені 2024 року
16:07 - Туск після переговорів зі Шмигалем: Ми близькі до того, щоб знайти рішення
16:06 - Майже 170 тисяч документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Львівщини
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.03.2024
15:57 - Порядок документування страхових виплат фізичним особам для цілей оподаткування буде оновлено
15:55 - Голова Фонду держмайна України Віталій Коваль зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Єннесом де Молом
15:44 - Експорт 4 видів агрокультур: ліцензії видаватимуться з погодженням з Польщею
15:39 - Україна та Польща підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я
15:32 - Ігор Клименко зустрівся із Міністром внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марціном Кєрвінським
15:30 - "Укрнафта" розпочала ребрендинг мережі АЗС Glusco
15:24 - Новий міжнародний залізничний маршрут Київ — Кошице планується запустити цього року, - Мінінфраструктури
15:20 - Понад ₴21,6 мільярда податків і зборів сплатив Київстар за 2 останніх роки
15:18 - Цього року планується запустити залізничний маршрут з Києва до Словаччини
15:04 - Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну
14:52 - Міністр агрополітики: Питання розблокування кордону з Польщею потребує додаткового часу
14:51 - 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитку бізнесу Сумщини у 2024 році, – Юлія Свириденко
14:45 - Житло під пільговий кредит. Як реально працює державна програма "єОселя"
14:39 - Обговорено актуальні питання співпраці з польською стороною щодо інфраструктурних напрямів
14:35 - 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитку бізнесу Сумщини у 2024 році, – Юлія Свириденко
14:27 - Габон став "найбільшим" постачальником запчастин для російських літаків
14:13 - Сервіс доставки Meest Shopping почав партнерство з криптобіржею Binance


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5135
Канадський долар28.8988
Юань Женьміньбі5.4258
Чеська крона1.6737
Данська крона5.6807
Гонконгівський долар5.0125
Форинт0.107262
Індійська рупія0.47027
Рупія0.0024708
Новий ізраїльський шекель10.6496
Єна0.25938
Теньге0.087503
Вона0.029136
Мексиканське песо2.3679
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4191
Норвезька крона3.6239
московський рубль0.42382
Сінгапурський долар29.055
Ренд2.0662
Шведська крона3.6744
Швейцарський франк43.3865
Єгипетський фунт0.8279
Фунт стерлінгів49.5641
Долар США39.2214
Білоруський рубль14.2561
Азербайджанський манат23.0755
Румунський лей8.5194
Турецька ліра1.2132
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9734
Болгарський лев21.6657
Євро42.367
Злотий9.8289
Алжирський динар0.28321
Така0.3459
Вірменський драм0.094144
Домініканське песо0.65004
Іранський ріал0.00090593
Іракський динар0.029045
Сом0.42551
Ліванський фунт0.000425
Лівійський динар7.8762
Малайзійський ринггіт8.022
Марокканський дирхам3.7715
Пакистанська рупія0.13675
Саудівський ріял10.1456
Донг0.0015437
Бат1.05901
Дирхам ОАЕ10.3594
Туніський динар12.1956
Узбецький сум0.0030447
Новий тайванський долар1.20401
Туркменський новий манат10.8712
Сербський динар0.3516
Сомоні3.4733
Ларі14.3241
Бразильський реал7.6217
Золото86820.49
Срібло968.09
Платина35516.55
Паладій39860.32

Курси валют, встановлені НБУ на 29.03.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2041501006.631006.631006.631006.63145961.35
2262861032.451032.451032.451032.451073748.00
2288111122.611122.611122.611122.6122452.20
229025972.87972.87972.87972.872043027.00
BAVL0.240.240.240.24129600.00
CRSR061003.071003.071002.961003.07358088.07

Дані за 28.03.2024