Мінфін: У місцевих бюджетах знаходиться понад 10 млрд грн залишків освітньої субвенції

01.07.2022 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 10,2 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції (+4,6 млрд грн, або +82 % до 01.01.2022).Про це свідчить інформація Державної казначейської служби України станом на 1 червня 2022 року. Так, зокрема, залишки накопичено у 1 457 місцевих бюджетах, із них: у 24 обласних бюджетах - 1,98 млрд грн; у зведеному бюджеті м.
Києва - 411,1 млн грн; у 379 бюджетах міських територіальних громад - 3,75 млрд грн; у 431 бюджеті селищних територіальних громад - 1 97 млрд грн; у 622 бюджетах сільських територіальних громад - 2,10 млрд гривень. Відсутні залишки лише у 6 місцевих бюджетах (1 міська, 3 селищні та 2 сільських територіальних громадах). Нагадуємо, що накопичені станом на 01.01.2022 залишки в обсязі 5,6 млрд грн може бути спрямовано насамперед на такі видатки: придбання шкільних автобусів; оснащення закладів освіти персональними комп"ютерами та мультимедійним обладнанням; придбання підручників і посібників (зокрема електронних) для закладів освіти; оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти; здійснення заходів, пов"язаних із забезпеченням пожежної безпеки; ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти; підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості; будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти; заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, евакуацію населення з небезпечних територій, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану, зокрема, облаштування бомбосховищ у закладах загальної середньої освіти для забезпечення безпечного освітнього процесу. «У період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоров’я її громадян, вважаємо, що залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України.
Як бачимо, значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги в умовах, коли відсутня можливість проводити уроки в приміщеннях шкіл.
Сподіваюся, наявні накопичені ресурси буде раціонально спрямовано на підготовку до нового навчального року, які б виклики він не приніс у зв’язку з воєнним станом», - повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев. Детальніше про залишки освітньої субвенції в розрізі місцевих бюджетів за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Interest rates shift
Credit, mortgages, loans adjust
Borrowers beware

- Fin.Org.UA

Новини

18:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.06.2026
18:00 - У травні до бюджету надійшло 68,9 мільярда гривень митних платежів
17:35 - Збитки "Укрзалізниці" склали 7,9 мільярдів гривень: які причини
17:25 - Новий місяць – новий рекорд: НБУ підняв курс долара
17:00 - Monthly Business Outlook Survey, May 2026
17:00 - Businesses Report Optimistic Performance Outlook for Three Months Running – Business Outlook Survey in May
17:00 - Російський бізнес вважає, що економіку московія врятує тільки мир – ЗМІ
17:00 - Щомісячні опитування підприємств України, травень 2026 року
17:00 - Бізнес третій місяць поспіль позитивно оцінив результати своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у травні
16:46 - Інвестиції фізосіб у ОВДП оновили історичний максимум
16:30 - Корупція всередині компанії
16:15 - Наслідки ударів московія: у Дніпрі пожежа знищила склади Euromix
16:00 - FIFA продала права на трансляцію ЧС-2026 в Індії втричі дешевше очікуваного
16:00 - Банки України показали курс валют на 1 червня
15:53 - Emerging Researcher Forum on 4 June 2026
15:53 - Форум молодих дослідників відбудеться 04 червня 2026 року
15:43 - Уряд оновив правила оцінки землі: більше грошей громадам і простіші процедури
15:15 - У московії паливна криза дійшла до Москви
15:05 - Очільник Мінцифри Борняков подав до суду на нардепа Гетманцева
15:00 - Уряд оновив правила оцінки землі: громади отримають більше грошей, а процедури для бізнесу спростяться
14:55 - У травні українці сплатили "понадпланово" 5,3 мільярда гривень податків
14:50 - Tesla знову стала світовим лідером ринку електрокарів після понад року відставання
14:28 - Вийшов черговий криптофінансовий стартап LemoCard з підтримкою Mastercard і Visa
14:28 - Вийшов черговий криптофінансовий стартап LemoCard з підтримкою Mastercard і Visa
14:28 - Вийшов черговий криптофінансовий стартап LemoCard з підтримкою Mastercard і Visa
14:28 - Вийшов черговий криптофінансовий стартап LemoCard з підтримкою Mastercard і Visa
14:28 - Вийшов черговий криптофінансовий стартап LemoCard з підтримкою Mastercard і Visa
14:15 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 3,9 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
14:10 - Нецільове використання 94 мільйонів гривень: львівському "дорожнику" вручили підозру
14:10 - Нецільове використання 94 мільйонів гривень: львівському "дорожнику" вручили підозру


Більше новин