Euroins Insurance Group звітує про рекордні результати за 2021 рік: зростання премій на 50% до 700 млн євро

01.07.2022 17:35 | forinsurer.com ... все о страховании

Euroins Insurance Group Euroins Insurance Group AD (EIG), частина Еurohold Bulgaria AD і провідний холдинг у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі (CESEE), повідомила про рекордні премії та прибуток у 2021 році, про що свідчить річна консолідована та перевірена фінансова звітність компанії за період.

Таким чином, з обсягом премії 700 мільйонів євро (+50%), чистим прибутком 40,4 мільйона євро та сукупним коефіцієнтом 87% (-28 пп) EIG досяг історичного рекорду результат у 2021 році, як йдеться в повідомленні представників компанії.

Загальні консолідовані активи групи становили 1,06 млрд євро на кінець грудня, що на 29% більше, ніж за рік. Страхові резерви зросли на 19% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 732 млн євро.

Коефіцієнт платоспроможності на кінець 2021 року становив 131%, що підкреслює солідну капіталізацію групи.

«Ми впоралися з основними викликами, з якими зіткнулася галузь минулого року, включно з обслуговуванням клієнтів під час пандемії, коли ми не припиняли свою діяльність навіть на секунду, і протягом якого ми розвивали нашу програму цифровізації. Крім того, минулого року ми географічно розширили наш страховий бізнес, і ЄБРР став міноритарним акціонером EIG, придбавши майже 10% акцій групи», – пояснив генеральний директор EIG Кирил Бошов.

Основну частину премій накопичили дочірні компанії EIG у Румунії та Болгарії. Euroins Romania та Euroins Bulgaria повідомили про збільшення валової премії (GWP) на 67% та 15% відповідно.

На додаток до місцевого болгарського ринку, болгарська дочірня компанія консолідує операції страховика в Греції, Польщі, Великобританії та Нідерландах, де вона діє згідно із Законом про свободу послуг.

Більшість дочірніх компаній іншої групи у Східній Європі також показали двозначні та навіть тризначні темпи зростання – Euroins Macedonia (+11%); дві українські страхові компанії, які успішно розвивалися до початку військового конфлікту в країні наприкінці лютого - «Євроінс Україна» (+62%) і «Європейське туристичне страхування» (+135%); а також болгарська Euroins Life (+121%). Єдиним винятком, який зафіксував зниження премій, став Euroins Georgia (-9%).

Що стосується ситуації в Україні, керівництво EIG очікує дуже обмеженого впливу на загальний бізнес групи: «Наші дві компанії в Україні продовжили свою діяльність, переважно в західній частині країни, зі зниженою потужністю та відповідно до ситуації. Наша експозиція на українському ринку обмежена – на кінець 2021 року активи наших українських страховиків становили лише 2% наших загальних активів у сегменті страхування, а їхній сукупний преміальний дохід становив лише 3% від загальний обсяг премій групи. Найважливіше те, що ми успішно евакуювали всіх наших українських співробітників та їхніх родичів і друзів до Болгарії. Деякі з евакуйованих співробітників продовжували виконувати свої обов’язки дистанційно з Болгарії. Ми вдячні всім нашим колегам і співробітникам, які підтримали цю місію», - сказав Кирил Бошов.

Представники EIG зазначили, що до кінця 2025 року вона прагне стати найбільшою незалежною страховою групою в Південно-Східній Європі з широким портфелем продуктів загального страхування та страхування життя та понад 10 мільйонами клієнтів.

Полный текст новости также читайте у наших партнеров

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Fortunes made or lost each day
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.06.2026
14:40 - Adidas повернувся до Харкова після чотирьох років перерви
14:24 - Розробку національної LLM "Сяйво" планують завершити в листопаді цього року
14:14 - Трудові відносини: переваги задекларованої праці
14:13 - Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи
14:10 - Експериментальний проєкт стартував: уряд опублікував постанову про нові контракти із ЗСУ
14:02 - Платники Дніпропетровської області за видобування природного газу сплатили до загального фонду держбюджету понад 328,6 млн грн рентної плати
14:00 - Ощадбанк судився з мережею аптек через назву: що сказав суд
13:59 - Офіційне працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавством передбачені знижені ставки єдиного внеску
13:56 - Збір за місця для паркування транспортних засобів: від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 21,7 млн гривень
13:55 - Е-кабінет – сучасний онлайн-інструмент для платників
13:53 - Громади Дніпропетровщини з початку року отримали понад 3,5 млрд грн єдиного податку
13:40 - Від початку року 17 лікарень встановили сонячні електростанції потужністю 1 650 кВт
13:40 - Ощадбанк отримав дві престижні "зелені" нагороди від ЄБРР за провідні екологічні проєкти
13:20 - Трамп погрожує обкласти 100% митом французькі вина: яка причина
12:55 - Стармер оголосив про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років у Британії
12:42 - Зловживання на мільйон гривень: екскерівника держпідприємства підозрюють у зловживанні на утилізації відходів
12:30 - Кінець епохи невидимих доходів
12:27 - московія випускатиме бензин нижчої якості на тлі ударів по НПЗ
12:14 - Блокування накладних більше не в топі скарг бізнесу: показник знизився до 0,14 %
12:13 - Маск заявив, що до 2030 року SpaceX може принести 1 трильйон доларів доходу
11:45 - Адміністрація морпортів замовила катери на 474 мільйона гривень: що відомо про тендер
11:38 - ВВС скоротить сотні робочих місць наступного тижня
10:52 - Ціна нафти впала до 80 доларів на тлі оголошеної угоди між США та Іраном
10:35 - Через обстріли росіян без світла залишаються споживачі у п’яти регіонах
10:10 - Через аварію на енергооб’єкті, на Чернігівщині знеструмлено 58 тисяч домівок
10:04 - Який термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР?
10:03 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
10:01 - Якщо термін дії кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів добігає кінця, оновити їх можна дистанційно
10:00 - Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України: подання звітності


Більше новин