Олександр Ткаченко: Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО. Ніхто не має права привласнювати наше

01.07.2022 16:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елемент «Культура приготування українського борщу» внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони. “Українська кухня тісно пов"язана з нашою культурою та історією.
Борщ — це взагалі елемент об’єднання та національної ідентифікації всіх українців.
Кожна родина у всіх регіонах нашої країни має свій рецепт приготування цієї страви.
Відрізняються й локальні продукти.
Та, однозначно, борщ має асоціюватись виключно з Україною.
Бо саме тут його почали готувати сотні років тому і до сьогодні готують найкраще.
Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО.
Ніхто не має права привласнювати наше”, — зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Так, члени Комітету в рішенні відзначили, що елемент виконує функцію соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об"єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження.
В цьому сенсі елемент демонструє важливу роль нематеріальної культурної спадщини під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. Нагадаємо, зважаючи на загрози українській культурній спадщині через російську агресію, МКІП звернулося до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до Списку термінової охорони ЮНЕСКО. Все це стало можливим завдяки зусиллям експертів Євгена Клопотенка та Марини Соботюк за підтримки Постійного представництва України при ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України і Міністерства закордонних справ України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing can be a scary ride,
But the rewards can be great with the right guide.
Do your research, and stay aware,
And you could become a millionaire.

- Fin.Org.UA

Новини

16:01 - Кава щодня: користь, аромат і маленькі ритуали
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.03.2026
14:13 - На Черкащині працювала підпільна фабрика сигарет: БЕБ розповіло про великі масштаби
14:00 - Землі Медведчука та Клименка повернули державі – прокуратура
13:40 - Попри енергетичні виклики, більшість закладів у сфері HoReCa працюють у звичайному режимі – опитування
13:27 - Російському чартерному перевізнику можуть заборонити польоти через постійні поломки
13:00 - Верстати для війни: як обладнання польського заводу опинилося в московії
13:00 - московія оштрафувала Telegram на 432 366 доларів
12:50 - За два місяці залізничники відновили опалення та комунікації у 748 будинках Києва
12:46 - БЕБ перевірило майже 100 АЗС на Львівщині: частину ліквідувало
12:33 - «TAX Control» на захисті доброчесного бізнесу
12:32 - Дітям з інвалідністю підгрупи А виплатять одноразову допомогу
12:30 - Хто підтримає агросектор під час війни
12:29 - Трудовий договір – регулятор відносин між працівником і роботодавцем
12:27 - До ваги платників: нова УПК щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних із комп’ютерними програмами, цифровим контентом
12:25 - Щодо відповідальності осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за несвоєчасну сплату/перерахування єдиного внеску за певних умов
12:24 - Про термін, в який СГ зобов’язаний здійснити чергову сплату за надану ліцензію та подати заяву про внесення такого платежу за отриману ліцензію
12:23 - Зазначення ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи у податковій декларації коду за КАТОТТГ
12:22 - Складання платником ПДВ податкових накладних за однією датою з однаковим порядковим номером не допускається
12:21 - Щодо нарахування штрафу при самостійному виправленні помилок по єдиному внеску
12:20 - Послуги перевезення, пов’язаного з підприємницькою діяльністю ФОПа на загальній системі оподаткування, сплачені благодійним фондом: чи виникає додаткове благо?
12:18 - Податковий комплаєнс – сучасна модель взаємодії з платниками податків
12:16 - До уваги платників ПДВ!
12:15 - Оновлення реєстраційних даних – запорука своєчасного отримання податкової інформації
12:14 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету за видобування залізних руд від платників Дніпропетровщини надійшло понад 1,1 млрд гривень
12:12 - Дніпропетровщина: понад 3,1 млн грн транспортного податку сплатили до місцевих бюджетів фізичні особи
12:10 - Бізнес Дніпропетровщини перерахував до місцевих бюджетів понад 67,4 млн грн податку на прибуток підприємств
12:10 - Німеччина надасть Україні 30 мільйонів євро для постраждалих підприємств
12:09 - Дніпропетровщина: фаховий діалог про податкову дисципліну
12:08 - Для виробників продукції з використанням спирту етилового затверджено нові форми заяв


Більше новин