Яким чином заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату єдиного внеску?

30.06.2022 10:57 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (території обслуговування – Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський райони м. Дніпра) повідомляє.
Вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) визначені Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).
Так, відповідно до п.п. 1 п. 5 Порядку № 666 при сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
- у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
- у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
- у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та податковий номер платника єдиного внеску або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті або запис про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії), який здійснює сплату;
- у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
- у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
- у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
- у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Відповідно до п. 13 додатка 9 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 із змінами та доповненнями, при заповненні реквізиту «Отримувач»:
- зазначається повне або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі;
- зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);
- під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску.
При цьому, відповідно до частини 6 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному контролюючому органу.
Таким чином, оскільки єдиний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування контролюючого органу та його код за ЄДРПОУ.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Speculation game,
Buy low, sell high, hope to win,
Fortunes rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

13:05 - Іран погрожує паралізувати глобальну інтернет-інфраструктуру
13:00 - Сила своїх. Як в Україні посилюють роль локальних організацій і чому це важливо під час війни
12:59 - АРМА почало шукати управителя для виробника "Моршинської" та "Миргородської": нові правила
12:57 - Конструктивний діалог із бізнесом: відбулася зустріч із керівниками підприємств України, які беруть участь в опитуваннях НБУ
12:45 - У Києві суд зобов’язав прибрати велику автостоянку по вулиці Бальзака
12:35 - Судно під прапором Панами зазнало пошкоджень внаслідок атаки московія
12:30 - Як будується стійкість: уроки бізнесу
12:15 - Індія має альтернативу нафті московія, яка знову під санкціями США – ЗМІ
12:11 - "Брак кадрів" оновив рекорд в опитуванні ІЕД менеджерів промислових підприємств
12:00 - НПЗ Китаю занепадають через війну в Ірані, мають найнижчі обсяги з 2022 року – ЗМІ
11:45 - Ворожі БпЛА атакували два судна на шляху до портів Великої Одеси
11:40 - У Києві оновили таблички паркування після зміни тарифів: скільки це коштувало місту
11:32 - "Укрпошта" завершила чотири місяці року з прибутком
11:21 - московія атакувала об’єкти "Нафтогазу" на Дніпропетровщині: є травмовані, знищено АЗС
10:55 - НАКАЗ Мінекономіки від 14 травня 2026 року № 5889 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
10:53 - Помер нардеп і колишній міністр економічного розвитку Кубів
10:50 - Американці переплатили 41,5 млрд доларів за пальне через війну в Ірані
10:41 - Наслідки атак московія на енергетику: нові знеструмлення, двоє енергетиків отримали поранення
10:29 - Які обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи, що підтверджують витрати ФОП на загальній системі оподаткування?
10:28 - Чи існує обмеження програмного забезпечення по кількості рядків у таблиці даних платника податку на додану вартість?
10:26 - Договір про спільну діяльність без створення юридичної особи: в який термін уповноважена особа подає заяву за ф. № 1-ОПП для взяття на облік?
10:25 - Юридична особа набула права власності на земельну ділянку із земель державної або комунальної власності: з якої дати необхідно сплачувати земельний податок?
10:23 - Реєстрація ПРРО: послідовність дій СГ
10:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:22 - Чи переноситься термін подання звіту про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?
10:21 - "Укрзалізниця" коригує рух поїздів після масованого обстрілу Дніпропетровщини
10:19 - Щодо повідомлення податкових органів про зберігання пального платниками, які мають право на зберігання пального без отримання відповідної ліцензії
10:18 - Особливості визначення дати податкових зобов’язань та податкового кредиту у комітента при здійсненні операцій з імпорту товарів за договором комісії за певних умов
10:16 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:15 - Несплата (несвоєчасна сплата) внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю та неподання (несвоєчасне подання) звітності про нарахування внеску: відповідальність


Більше новин