Найбільший ТЦ міста. Кому належав торговий центр “Амстор” в Кременчуці, який вщент зруйнувала росія

30.06.2022 08:15 | Укррудпром

Forbes-Украина, 28 июня 2022. Опубликовано 07:20 30 июня 2022 года Зруйнований росіянами ТЦ “Амстор” у Кременчуці — один з найпопулярніших торгових центрів міста. У ньому працювали єдині в місті Comfy, “Будинок іграшок”, Brocard, Intertop та інші великі українські ритейлери, які часто відвідували місцеві жителі.

 27 червня російські війська обстріляли центр Кременчука на Полтавщині, в результаті чого згорів місцевий торговий центр “Амстор”. Від пожежі, за даними ДСНС, загинуло 18 людей, поранено 59. Пошук зниклих безвісти триває досі.

Це був найкращий ТЦ в цьому двохсоттисячному місті, розповідає на умовах анонімності директор компанії, у якої в “Амсторі” працював магазин. У ньому були єдині в місті маркети електроніки Comfy та Eldorado, а також великий “Сільпо” та брендові точки Intertop та Colins. “Була асоціація: якщо треба купити електроніку, то треба йти до “Амстору”, якщо замовити в інтернеті — то в Rozetka, яка в тому ж ТЦ”, — каже Forbes житель Кременчука Артем Васильєв. Сам він з родиною відвідував торговий центр регулярно раз на тиждень.

Крім того, на території “Амстору” був розташований приміський автовокзал, а поруч — залізнична станція. “Немісцеві там чекали на автобус або потяг і заходили попити каву, погуляти чи навіть щось купити”, — розповідає Васильєв.

Загальна площа кременчуцького “Амстору” становила 11 000 кв. м, в ньому працювали чотири десятки магазинів різних форматів. Він користувався великим попитом серед покупців та орендарів. В “Амсторі” була нульова вакантність, розповідає директор “Української торгової гільдії” (UTG) Євгенія Локтіонова. Управляючий обєктом — Urban Smart Solutions планував його розширення, каже Forbes її директор Роман Ємець. 

За оцінкою Локтіонової, вартість подібного ТЦ може становити $15—20 млн. А якщо рахувати з магазинами, то не менше $50 млн, каже вона. За її словами, це був не новий обєкт, а побудований на початку двохтисячних років, але за всіма сучасними правилами. Зокрема, у нього була велика парковка. 

Чому “Амстор” працював під час повітряної тривоги? Мер Кременчука Віталій Малецький, стверджує, що так вирішила адміністрація ТЦ. Директор Urban Smart Solutions Ємець не коментує цю інформацію, оскільки зараз, за його словами, тривають зовнішнє та внутрішнє слідства. 

Компанія, що управляє “Амстором”, належить одному з найбагатших українців Вадиму Новинському. Він — партнер з холдингу “Метінвест” найбагатшого українця Ріната Ахметова. 

Кременчуцький “Амстор” — один з 10 торгових центрів під управлінням Urban Smart Solutions. Вони розташовані в Донецькій, Запорізькій, Полтавській та Дніпропетровській областях. Заснував мережу у 2002 році донецький бізнесмен Володимир Вагоровський. У 2009-му 70% “Амстору” купив Новинський. В результаті корпоративного конфлікту, який виник у 2014 році, бізнесмен став єдиним власником “Амсторів”. На місці однойменних супермаркетів, що були в торгових центрах, почали відкриватися магазини “Сільпо”.

У 2019-му господарчій суд Дніпропетровської області визнав банкрутом компанію — власника “Амстору” та відкрив ліквідаційну процедуру. Згідно судових матеріалів, обсяг вимог до боржника склав 2,33 млрд грн, а обєм активів — 26,3 млн грн. Зокрема, державному “Укрексімбанку” компанія заборгувала 1,15 млрд грн.

У 2020 році “Укрексімбанк” через Prozorro продав “Амстори” за 456 млн грн компанії Ігоря Мазепи, засновника та СЕО Concorde Capital. Стартова ціна складала 283,5 млн грн. У 2021 році вона знову передала “Амстор” в управління структурою Новинського. 

Катерина ШАПОВАЛ, Ната ШТУКА

Додати коментар

Користувач:
email:





Germany's engine
Exports drive the economy
But growth starts to slow

- Fin.Org.UA

Новини

13:45 - У травні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на п’ять компаній
13:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в травні 2026 року
12:35 - Прохід ключовою морською артерією планети суттєво подорожчає
12:30 - Генеративний ШІ: впроваджують майже всі, заробляють одиниці
12:27 - "Долар по 45" став реальністю: банки оновили історичний курс
12:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:13 - За допомогою сервісу «Е-повідомлення» платники мають можливість оперативно отримати інформацію про помилкову сплату платежів
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:09 - Суб’єкт господарювання є одночасно платником земельного податку та орендної плати: чи можна в одній податковій декларації з плати за землю визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?
12:08 - Як в податковій декларації з туристичного збору декларується сума податкового зобов’язання при сплаті збору готівкою?
12:05 - Інтерв’ю стосовно права громадян на податкову знижку
12:02 - Неповнолітня особа віком від 14 до 18 років має РНОКПП та КЕП: чи можна самостійно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:01 - Які рентні платежі необхідно сплачувати за видобуті обсяги підземних вод (прісної або мінеральної)?
12:01 - Bolt після смертельної ДТП у Києві блокуватиме водіїв за небезпечну їзду
12:00 - Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума доходу фізичної особи, яка нарахована на її користь під час виконання суспільно корисних робіт згідно з постановою суду?
11:58 - До уваги платників, які сплачують внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
11:57 - Щодо бази нарахування єдиного внеску
11:55 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:54 - Як здійснюється вхід до Електронного кабінету із застосуванням ключа з «Хмарного сховища»?
11:52 - За яким кодом бюджетної класифікації сплачується єдиний податок ФОПом (крім е-резидента)?
11:50 - До уваги контролюючих осіб!
11:49 - Чи застосовують суб’єкти господарювання РРО та/або ПРРО при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках?
11:46 - Як правильно сплатити податки через застосунок банку або касу банку
11:45 - "Нафтогаз" вперше забронював СПГ-потужності в Європі
11:38 - До місцевих бюджетів Дніпропетровської області юридичні особи спрямували майже 361,6 млн грн податку на нерухоме майно
11:37 - Від платників акцизного податку за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 236,4 млн гривень
11:36 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло понад 2,7 млрд гривень
11:34 - Результати роботи ЦОПів Дніпропетровщини: платниками податків з початку року отримано понад 159,6 тисяч адміністративних послуг
11:34 - Рада підтримала збільшення видатків на оборону в бюджеті-2026


Більше новин