Механізм цивільного захисту ЄС: Україна вже отримала понад 40 тис. тонн підтримки
28.06 22:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ
Урядовець подякувала європейським партнерам за гуманітарну допомогу для пом’якшення наслідків повномасштабної збройної агресії росії та окреслила подальші потреби України.
«Український народ надзвичайно вдячний Євросоюзу, всім державам, які є членами Механізму цивільного захисту ЄС за допомогу Україні та українським громадянам.
Негайне задіяння Механізму з початком повномасштабної війни росії дозволило задовольнити базові потреби постраждалих та посилити здатність державних органів влади реагувати на кризові ситуації», – сказала Ольга Стефанішина.
Загалом Україна вже отримала понад 40 тис.
тонн допомоги, яка включала медичне обладнання, продукти харчування, пожежні машини, електрогенератори, мобільні лікарні та інше обладнання.
Віце-прем’єр-міністр наголосила, що робота над вирішенням гуманітарних потреб України пов"язана з безпрецедентними викликами, зокрема у логістиці.
Було зруйновано та пошкоджено понад 13 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури, зокрема дороги та мости, навчальні та медичні заклади, водо- та електромережі.
«росія свідомо атакує цивільну інфраструктуру, стираючи українські міста.
Лише вчора російські війська скоїли черговий терористичний акт, поціливши ракетою у торговельний центр міста Кременчук, де перебували мирні мешканці.
Покласти цьому край разом з гуманітарною катастрофою можна лише зупинивши росію.
7-й пакет санкцій вкрай потрібен разом з подальшою економічною та політичною ізоляцією росії», – резюмувала Ольга Стефанішина.
Серед пріоритетних завдань, де Україна потребує допомоги ЄС, Віце-прем’єр-міністр назвала розмінування, що є першочерговою умовою для відновлення та відбудови: «Процес розмінування потребує значної міжнародної підтримки.
Необхідно обстежити близько 300 тисяч квадратних кілометрів».
Другим пріоритетом є відбудова та ремонт будівель, оскільки громадяни поступово повертаються до своїх домівок.
Третім пріоритетом урядовець назвала посилення спроможностей українських державних органів та служб реагувати на кризові ситуації, допомагати цивільному населенню.