Держенергоефективності: Стійко і надійно працювати, захищаючи інтереси України, – першочергова місія державного апарату у воєнний період

28.06.2022 22:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Попри складнощі воєнного стану Держенергоефективності продовжило безперебійно виконувати функції, а також зобов’язання за Угодою про асоціацію з ЄС в частині енергоефективності та відновлюваної енергетики, щоб допомогти Україні завоювати статус кандидата на членство в ЄС. У світлі сьогоднішніх подій енергоефективність набула значного стратегічного значення для енергонезалежності та суверенітету як України, так і ЄС.
Тому Держенергоефективності прискорило роботу над імплементацією директив ЄС та розробило пропозиції для крос-секторального підвищення рівня енергоефективності у рамках Плану відновлення України. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час онлайн-дискусії із представниками вищого корпусу державної служби, ініційованої Головою НАДС Наталією Алюшиною. З перших днів активної військової агресії росії Держенергоефективності, зокрема, було організовано стабільне виконання завдань, покладених Положенням та іншими нормативно-правовими актами, а також міжнародними угодами. Підвищувати рівень енергоефективності стало одним із ключових рішень у т.ч.
Євросоюзу, щоб зменшити залежність від імпортних енергоносіїв та запобігти ризикам недостатнього енергозабезпечення. Тому Держенергоефективності визначило одним з головних завдань – докласти максимум зусиль, щоб енергоефективність стала обов’язковим компонентом Плану відновлення України. Держенергоефективності бере активну участь у робочій групі при Національній раді з відновлення України від наслідків війни і розробило план дій для крос-секторального підвищення рівня енергоефективності та декарбонізації економіки, що наразі обговорюється. Також за час воєнного стану Агентство посилило роботу над усіма напрямами, особливо щодо гармонізації українського законодавства до європейського.
Значну увагу приділено розробці нормативно-правових актів для виконання Закону України «Про енергетичну ефективність». Вже підготовлено проекти актів, які стосуються сертифікації систем енергетичного та/або екологічного менеджменту суб"єктів господарювання; акредитації енергоаудиторів; розвитку енергосервісу; екодизайну та енергетичного маркування обладнання і техніки; удосконалення механізму тарифоутворення при виробництві теплової енергії з альтернативних видів палива; розрахунку цільового показника щорічного скорочення споживання енергії та ін. Держенергоефективності продовжує розробку численних технічних регламентів для встановлення вимог до екодизайну та енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів за стандартами ЄС.
У роботі - розроблення ще 17 технічних регламентів. На постійній основі здійснюється незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів; моніторинг впровадження комерційного обліку теплової енергії та води; формування середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з природного газу для бюджетних установ та населення, її транспортування та постачання; робота з органами влади щодо впровадження систем енергоменеджменту та показової ролі ЦОВВ у підвищенні енергетичної ефективності будівель. Також відповідно до вимог директиви RED-II фіналізовано Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2030 року із урахуванням пропозицій громадськості.
Разом із Міненерго ведеться робота над Водневою стратегією України.
Агентством розробляється законодавча база для запровадження гарантій походження зеленої енергії, для виробництва біометану, використання біопалива та багато іншого. Важливо не гаяти час, а створити законодавче підґрунтя та умови, щоб енергоефективність у її широкому контексті проникла у кожний сектор економіки, а відповідні проекти принесли користь українцям.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 5 березня: долар поставив третій рекорд за тиждень, Трампа зобов'язали повернути "тарифні переплати"
20:30 - Один з найбільших ТРЦ Києва Dream хочуть продати за $100 мільйонів – ЗМІ
20:15 - На Львівщині до літа планують добудувати меблевий завод
20:00 - США вперше в унісон з московія виступили проти засудження атак на енергетику України
19:43 - Уряд збирається корпоратизувати "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"
19:30 - Україна та Австрія відновили роботу міжурядової комісії з питань торговельно-економічних зв’язків та провели бізнес-форум
19:30 - Країни Перської затоки чекає скорочення видобуток нафти через блокаду Ормузу
19:20 - Денис Шмигаль: Україна пройшла найскладнішу зиму в історії незалежності
19:00 - В Україні вдалось відновити третину пошкоджених генераційних потужностей після атак московія
18:55 - Аграрії забезпечені пальним на місяць – ЗМІ
18:45 - Фондовий ринок знизився на тлі ризиків війни на Близькому Сході та інфляції
18:35 - Україна та Австрія розвиватимуть співпрацю у сфері відновлювального водню, – Денис Шмигаль
18:30 - В "Укренерго" повідомили, як діятимуть графіки відключень світла 6 березня
18:22 - Macroeconomic and Monetary Review, March 2026
18:22 - Макроекономічний та монетарний огляд, березень 2026 року
18:22 - Мінекономіки та Райффайзен Банк (Україна) підписали заяву щодо розвитку партнерства у сфері енергоефективності
18:18 - За чотири роки чисельність металургів скоротилася вдвічі
18:15 - Танкер в Перській затоці атакували: нафта злетіла більш ніж на 3%
18:10 - В Україні подешевшала морква: яка тепер її ціна
17:50 - Ціна на автогаз пробила 40 грн/л, а на бензин та ДП – стабілізувалася в мережах
17:43 - Вдосконалення інфраструктури ринків капіталу: Комісія підтримала залучення стратегічного інвестора
17:39 - Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію щодо ризиків для ядерної безпеки через атаки на енергетичну інфраструктуру України
17:35 - Виробника води "Карпатська джерельна" оштрафували на понад 9 мільйонів за обман щодо її походження
17:25 - Курс долара третій день поспіль встановлює історичний рекорд щодо гривні
17:20 - "Дружба" може запрацювати протягом місяця-півтора – Зеленський
17:09 - Україна торік відкрила рекордні за час великої війни 22 нові експортні ринки
17:05 - Правоохоронці викрили розкрадання коштів на водогін у Донецькій області
16:50 - "Укренерго" не отримувало офіційних повідомлень про припинення аварійного електропостачання зі Словаччини
16:37 - Зеленський про нафтопровід "Дружба": Скажу чесно – я б його не відновлював


Більше новин