Міністри соціальної політики України та Литви обговорили програми підтримки тимчасово переміщених українців

25.05.2022 22:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час візиту до Литви обговорила з Міністром соціального захисту та праці Литовської Республіки Монікою Навіцкене умови перебування та програми підтримки тимчасово переміщених українців. У Литовській Республіці зареєструвалися близько 54 тисячі тимчасово переміщених громадян України.
З них більше 21 тисячі – це діти, а переважна більшість дорослих – жінки. Після прибуття до Литви, громадяни України та члени їхніх сімей мають звернутися до Реєстраційних центрів, які відкриті, зокрема, у містах Вільнюс, Алітус, Клайпеда, Каунас, Шяуляй.
Під час реєстрації громадянам України надається детальна інформація щодо умов перебування на території Литви, вони також можуть отримати тимчасове житло, харчові набори, медичну допомогу, отримати інформацію щодо соціальних виплат. Литва надає тимчасово переміщеним з України посвідку на тимчасове проживання у Литві з гуманітарних міркувань.
Ця посвідка дає право на освіту, медичне страхування, право на постійне проживання терміном на один рік з можливим продовженням до трьох років, доступ до ринку праці, соціальної допомоги на рівні з громадянами Республіки. Громадяни України можуть влаштовуватись на роботу відразу після прибуття до Литви з біометричними паспортами.
За інформацією Міністерства соціальної політики та захисту праці Литовської Республіки, понад 7,6 тисячі громадян України працюють легально у Литві.
Це третина тимчасово переміщених українців працездатного віку. Переміщені українці, які працюють, вже сплатили за цей час понад 3 мільйона євро податків, тільки у квітні - майже 2 мільйона євро.
Середній заробіток громадян України у Литві складає близько 900 євро після сплати податків.
За інформацією Служби зайнятості Литви, понад 8,7 тисячі громадян України шукають роботу. Українським дітям у Литві гарантується безкоштовне відвідування дитячих садків та шкіл.
Станом на травень 2022 року литовські школи відвідують понад 8 тисяч, а дитячі садки – понад 2,6 тисячі українських дітей.
Діти отримують безкоштовні обіди у школах, можуть безоплатно користуватись громадським транспортом та відвідувати гуртки у позашкільний час. За безпосереднього сприяння Посольства України у Литві у квітні у містах Вільнюс та Каунас розпочала свою діяльність Міжнародна українська школа.
У деяких школах у Вільнюсі почали факультативно викладати українську мову, літературу та історію. Зараз опрацьовується питання організації безкоштовних літніх таборів в Литві для українських дітей. Близько 300 українських студентів безкоштовно продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах Литви та отримують стипендії у розмірі 300 євро. Для громадян України організовані безкоштовні курси литовської мови.
У бібліотеках українці можуть безоплатно отримати читацькі сертифікати, доступ до комп’ютерів та бездротового Інтернету, освітніх заходів, дитячих сенсорних читань, виставок та інших культурних заходів, доступ до настільних та інтерактивних ігор.
У багатьох бібліотеках створені українські куточки для дітей. У багатьох литовських містах проїзд у громадському транспорті для громадян України є безкоштовним, крім того, безкоштовно можна подорожувати Литвою потягом. Оскільки частина тимчасово переміщених українців вже повертається додому, то з травня «Stiprus kartu» організовано безкоштовні автобуси за маршрутом Каунас-Львів, Вільнюс-Львів (3-4 рази на тиждень).
А з 1 червня такі автобуси будуть відправлятися щоденно.

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 4 травня: дрони московія вдарили біля ЗАЕС, поляки купують лідера страхового ринку України
20:45 - Іранська атака дронами підпалила велику нафтову зону ОАЕ
20:25 - Дрони московія вдарили по олійному терміналу "Кернел" у Чорноморську
19:58 - Нафтовий шок не допоміг московії: дрони і санкції з'їдають вигоду Кремля
19:29 - Війна з Іраном роздула ціну нафти московія до максимуму за 12 років
19:26 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 184 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – більше ніж 2 211 млрд грн
18:58 - Необґрунтовані активи: суд наклав арешт на дороге авто одеського поліціянта
18:40 - Оскарження відмов у наданні містобудівних умов онлайн: Мінрозвитку розробляє сервіс
18:30 - Міжнародні вагони для УЗ пішли тріщинами: трьом посадовцям оголосили підозру
18:10 - У московії націоналізовують один із найбільших агрохолдингів країни
18:05 - У Львові суд відмовився заборонити експлуатацію самовільних МАФів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 травня
17:25 - Україна з початку року отримала 2600 одиниць енергообладнання
17:10 - Голова Держфінмоніторингу був в офісі лише 27 днів за три місяці – ЗМІ
17:00 - Румунія почала будувати газопровід у проєкті, що вдвічі збільшить її видобуток
16:50 - Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ очолила Юлія Требух
16:42 - У Євросоюзі почали діяти оновлені правила маркування автошин
16:40 - Частину пов’язаних з ексміністром Сольським активів забирають кредитори – ЗМІ
16:30 - Чи спричинить енергокризу збій у газовидобутку
16:10 - До 70% користувачів Polymarket і Kalshi втрачають гроші на ставках – WSJ
16:00 - Схвалено методологію стрес-тестування банків у межах оцінки стійкості 2026 року
15:56 - Стало відомо, яку суму уряд спрямував до держбюджету з прибутку "Енергоатому" за 2025 рік
15:50 - Уряд витратив 370 мільйонів гривень на автономне живлення для багатоквартирних будинків
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.05.2026
15:26 - московіяни за добу атакували п’ять об’єктів "Нафтогаза" на Сумщині та Харківщині
15:25 - Вперше за 35 років: Кувейт у квітні експортував 0 барелів нафти
15:16 - До двох колекторських компаній застосовано заходи впливу за порушення вимог щодо етичної поведінки
15:06 - Канада експортувала рекордні об'єми LNG за місяць
15:00 - Понад 2600 одиниць енергетичного обладнання надійшло до України з початку року
14:50 - Україна узгодила наступні кроки реформ у сфері довкілля на шляху до ЄС


Більше новин