25 травня: Ситуація в енергетиці

25.05.2022 20:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Головне: Україна до кінця року зможе експортувати в ЄС до 800 МВт електроенергії Україна зменшуватиме споживання газу до рівня власного видобутку 26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Стабільність інфраструктури Електроенергія Україна до кінця року планує розширити можливості вітчизняних енергетичних компаній, внаслідок чого зможе експортувати до Європейського Союзу приблизно 800 МВт електроенергії, повідомив прем"єр-міністр Денис Шмигаль.
До кінця року планується розширити можливості українських енергетичних компаній.
Це допоможе Європі відмовитися від споживання російського вугілля та знизити споживання російського газу. За минулу добу відновлено електропостачання близько 17,8 тисячам споживачів, з яких 7 тисяч були знеструмлені внаслідок технологічних причин.
Зокрема, у Київській області — 7 тисячам (знеструмлені внаслідок технологічних причин), Харківській і Запорізькій – по 2,9 тисяч, Донецькій — 1,8 тисячам, Сумській – 1,3 тисячам, Миколаївській – 1,1 тисячам, Херсонській – 800 споживачам. Станом на 25 травня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, в Україні залишаються знеструмленими 717 населених пунктів.
Загалом знеструмлено близько 651 тисяча споживачів.
Зокрема, в Донецькій області – 358,8 тисячі споживачів, Луганській – 128,2 тисячі, Харківській — 90,9 тисячі. В центральному регіоні на двох лініях 330 кВ працює 9 ремонтних бригад.
Одночасно на різних ділянках лінії ремонтуються проводи, лінії зв’язку, грозозахисні троси. На одній з підстанцій центрального регіону введено в роботу трансформатор струму, продовжуються роботи по відновленню іншого обладнання. На сході та півночі продовжується ремонт підстанції та лінії 330 кВ. Газ Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку і продовжуватиме перехід на безвуглецеву енергію.
Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко. 26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Тепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу.
Це є важливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії. Оператор ГТС України запускає проект з впровадження зазначеного програмного комплексу для диспетчеризації, моделювання та оптимізації роботи ГТС.
Проект проходить за підтримки USAID Energy Security Project (ESP), команда якого вже протягом двох років допомагає компанії у впровадженні різних автоматизованих систем. Газопостачання відновлено 240 абонентам. Без газопостачання залишаються понад 161 тисяча абонентів.
Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях. Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу на 0,6%. Паливо Кабінет Міністрів України погодив рішення правління НАК "Нафтогаз України" про звільнення генерального директора АТ "Укртранснафта" Миколи Гавриленка.
Згідно з розпорядженням Кабміну №410-р від 23 травня 2022 року, текст якого оприлюднено на урядовому порталі, новим гендиректором компанії призначено Володимира Цепенду, який має досвід роботи в АТ "Укртрансгаз" у сфері закупівель та капбудування, загальний стаж на підприємствах "Нафтогазу" – дев"ять років.
Перед новим керівником стоїть невідкладне та критично важливе завдання – бути одним із головних факторів вирішення паливної кризи в Україні протягом наступних тижнів. Міжнародний вимір та санкції Швейцарський концерн Sulzer, який виробляє промислове обладнання для нафтової та нафтохімічної галузі, заявив про вихід з російського ринку. Через невиконання «Газпромом» транзитного контракту «Нафтогаз» може повернутися до позову на $12 млрд, від якого компанія відмовилась в 2019 році, заявив в інтерв"ю CNBC Юрій Вітренко. Німеччина восени планує припинити імпорт російського вугілля, замінивши його поставками з Південно-Африканської республіки, заявив канцлер Олаф Шольц. Прем"єр Польщі Матеуш Моравецький закликає Угорщину відмовитись від російської нафти та пропонує ввести спеціальне мито для імпортерів російської нафти. Найбільша нафтова компанія Норвегії Equinor вийшла з усіх спільних з росією проектів. Південно-корейська Daewoo розірвала з росією договір на будівництво трьох LNG-танкерів. За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds are bought and sold,
Trading floors are full of noise,
The rhythm of growth.

- Fin.Org.UA

Новини

18:20 - Наслідки російських обстрілів: у громаді на Харківщині не працює жодна АЗС
18:05 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 23 червня
17:30 - В окупованому Криму ввели графіки відключень світла
17:15 - США зняли санкції з іранської нафти, але лише тимчасово
17:13 - Польська митниця блокує автівки "Укрпошти" – Смілянський
17:00 - Економіка України після війни
16:45 - Лісники-злочинці вирубали 13 тисяч дерев на 250 млн грн: прокуратура викрила схему
16:32 - московіянам заборонили публікувати оголошення про продаж бензину
16:00 - Штрафів за перевантажені фури поменшало у 1,8 раза – "Опендатабот"
15:40 - ЄС готується посилити мита проти Китаю: під ударом гібридні авто
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.06.2026
15:25 - Розкрадання на ремонтах реабілітаційного центру для ветеранів: п’ятьом особам вручили підозри
14:57 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
14:55 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
14:53 - Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: строки сплати
14:52 - Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю: особливості сплати внеску
14:50 - Акції фотоагентства Getty Images злетіли майже на 300% завдяки OpenAI
14:45 - Відновити виробництво і зберегти робочі місця: Мінекономіки представило підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах
14:35 - На Харківщині викрили підприємця-депутата: привласнив спецтехніку і брехав, що вона знищена
14:26 - Майже 3,3 млрд грн плати за землю отримали з початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб
14:24 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
14:21 - Зростання надходжень від туризму: бюджети отримали 161,8 млн грн туристичного збору
14:00 - Україна та Німеччина розширюють співпрацю
14:00 - "Енергоатом" заплатить 29 мільйонів гривень за підбір нового керівництва
13:50 - Китай може збільшити імпорт СПГ з московії майже вдвічі, запустивши новий термінал – ЗМІ
13:02 - Наслідки аварії: ДТЕК повідомив, коли з’явиться світло у двох районах Києва
13:00 - Мінекономіки запрошує до обговорення проєкту Стратегії розвитку молочної галузі до 2035 року
13:00 - 5 автоматизацій, які змінили роботу mono, LOKO, Helsi, Liki24.com та КВЦ "Парковий" і можуть змінити вашу
12:50 - Акції SpaceX можуть впасти після відновлення торгів на американському ринку
12:39 - Керівництво


Більше новин