Щодо нового механізму розподілу акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між бюджетами місцевого самоврядування

18.05.2022 11:15 | Fin.Org.Ua

Рішенням Уряду затверджено новий механізм розподілу акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між бюджетами місцевого самоврядування (постанова Кабінету Міністрів України від 03.05.2022 № 515 «Деякі питання зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»). Такі зміни запроваджені у зв’язку з новаціями у справлянні цього податку, передбачені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914.
Принцип цього механізму полягає в тому, що акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів розподіляється між бюджетами місцевого самоврядування за частками, які визначаються ДПС щомісяця пропорційно до обсягів вартості реалізованої суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнової продукції на відповідній території за останній (податковий) звітний місяць з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій, у тому числі програмних.
Отже, обсяг зарахованого до відповідного бюджету місцевого самоврядування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів буде залежати від актуальності адрес господарських об’єктів, на які зареєстровані РРО, у т. ч. ПРРО, та повноти відображення обов’язкових реквізитів у відповідних графах розрахункових документів, зокрема, кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД.
Тому для забезпечення отримання бюджетами місцевого самоврядування належних сум акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та запобігання виникненню зайвих підстав для фактичних перевірок суб’єктів господарювання просимо платників податків звернути увагу на необхідність правильності заповнення всіх реквізитів розрахункових документів та реєстраційних даних.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Wealth and power abound,
In the halls of finance and trade,
Who will be the king?

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 16 лютого: підозра Галущенку, енеогопідтримка для будинків та рекордий експорт російської нафти до КНР
20:40 - Угорщина просить Хорватію пропустити нафту московія після зупинки через Україну
20:20 - Податківці розповіли, як саме виявляють "дроблення" бізнесу
19:42 - В Міненерго відбулось чергове засідання ЕнергоШтабу
19:42 - У Херсоні перевірили будівництво "підземних шкіл": усі з порушеннями
19:42 - "Якби захотів – втік": Галущенко пояснив, чому його затримали саме при перетині кордону
19:33 - Галущенко намагався оскаржити "незаконне затримання" – суд залишив його під вартою
19:20 - В Україні 17 лютого цілодобово діятимуть графіки відключення світла
19:15 - Перебої зі світлом та морози скоротили потік відвідувачів у ТРЦ – голова УРТЦ
19:12 - У Києві знесуть автомийку та шиномонтаж через близькість до річки Либідь
19:01 - Zara закрилась у ТРЦ Дніпра: що стало причиною
18:50 - Внутрішній ринок електрокарів: які моделі найчастіше купують в Україні
18:35 - "Зроблено в Україні": уряд розподілив 5,6 мільярда гривень на підтримку бізнеса
18:35 - Олексій Соболев: Уряд розпочав фінансування програм «Зроблено в Україні» у 2026 році
18:20 - Індія заарештувала танкери Ірану, які перебувають під санкціями США
18:05 - Денис Шмигаль провів зустріч із сенаторами США Річардом Блюменталем та Шелдоном Вайтгаусом
18:00 - Ігор Зубович: збереження біорізноманіття — стратегічний пріоритет України на шляху до ЄС
17:57 - БЕБ заявляє, що змінює модель роботи
17:50 - В Києві ще 100 будинків лишаються без опалення після атаки 12 лютого
17:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 17 лютого
17:30 - Уряд розширив програми підтримки енергетичної стійкості житлового сектору
17:20 - Уряд змінив розмір "Національного кешбеку" за купівлю українських товарів
17:10 - Уряд розширює програми енеогопідтримки для будинків – Свириденко
17:10 - Онлайн-продавці зможуть автоматично видавати чеки покупцям під час післяплати
17:00 - Уряд оновив програму «Національний кешбек»: з 1 березня запрацює диференційований кешбек 5% і 15%
16:50 - Андрій Пишний: «Інновації, перевірені війною: Україна стає експортером безпекових і фінансових рішень»
16:50 - Трамп подав судовий позов на Гарвард
16:46 - В Україні планують нове управління відходами руйнувань внаслідок війни
16:40 - Приватну власність не вилучатимуть: Мінрозвитку пояснило, яку нерухомість шукає під житло для ВПО
16:32 - Які пільги щодо сплати земельного податку встановлені для фізичних осіб?


Більше новин