В Україні відновлено програму оренди державного майна з пільгами та знижками на час воєнного стану

18.05.2022 10:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проект постанови “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди.
Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови. За словами в.о.
Голови Фонду держмайна Ольги Батової, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану. “До кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях де ведуться бойові дії, а до 30 вересня в тих областях, які постраждали від війни.
До 30 травня за оренду держмайна не сплачуватимуть в областях з наявною загрозою бойових дій.
В усіх інших регіонах орендарі об’єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше”,- заявила Ольга Батова. Вона також зазначила про те, що у випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок. Також важливим результатом поновлення оренди очільниця Фонду назвала нові можливості для релокації бізнесу з прифронтових регіонів. “Підприємства з небезпечних регіонів тепер отримують можливості для переміщення завдяки пільговій оренді - протягом перших 6 місяців вони сплачуватимуть 1 гривню за 1 квадратний метр на новому місці”,- пояснила Ольга Батова. Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua Постанова запроваджує наступні зміни в оренді: ? Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших 6 місяців оренди. ? До кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін"юст - це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м.
Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей. Звільнення від орендної плати державного майна до 30.09.2022 року на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м.
Києва (поза межами адміністративно-територіальних одиниць зазначених вище). ? Звільнення від орендної плати за оренду державного майна надається орендарям на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30.05.2022. ? На всій іншій території країни орендарям державного майна надається знижка – 50%, орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25%. ? На всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану. ? Органи місцевого самоврядування матимуть можливість додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна. ? Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати.
Передбачено можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям. ? Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів. ? Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану.
Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря. ? Документи за результатами аукціонів підписуються електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі. Раніше Верховна Рада ухвалила в другому читанні розроблений Фондом держмайна, народними депутатами та Урядом законопроект №7192 про внесення змін до Закону України "Про оренду державного та комунального майна", який дозволив Уряду встановити особливий порядок та умови оренди державного майна на час воєнного стану.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Варто не спізнитися з ходом.
Інакше пропустите.

- Fin.Org.UA

Новини

10:45 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:41 - Доходи українського ритейлу за рік зросли на 22%: які зміни в десятці лідерів
10:30 - Естонці докапіталізували український банк на 300 мільйонів
10:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:08 - Власник інфраструктурного гіганта, що будує метро на Виноградар, хоче купити PINbank
09:57 - московіяни атакували енергетику у чотирьох областях
09:41 - Кабмін готує додаткову допомогу у 1500 гривень та кешбек на бензин
09:13 - Нафта стабілізувалась вище 100 доларів
09:00 - В Україні впав попит на вживані авто з США: популярні моделі лютого
08:30 - Куди рухається транспортна галузь
08:00 - Весняний розпродаж: в Україні продаються чотири банки. Хто може стати новими власниками?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.03.2026
18:05 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла 16 березня
18:00 - У Києві та області подорожчала оренда будинків: як змінилися ціни
16:59 - У Підмосков'ї слідом за Москвою відключатимуть інтернет
16:01 - У Києві ліквідували багаторічну схему тіньового експорту деревини
14:58 - В Україні планують суттєво підвищити темпи дорожніх робіт
14:00 - Нафта може злетіти ще вище через удари США по Ірану
13:05 - Трамп пригрозив "заради розваги" знищити головний нафтовий вузол Ірану
12:03 - Україна запровадила санкції проти ВПК московія, Ірану та виробників "Орєшніка"
11:00 - Зеленський: відновлення "Дружби" – це фактично зняття санкцій з московії
10:30 - Україна хоче від США "дронову угоду" на десятки мільярдів доларів – Зеленський
10:00 - Трамп про санкції проти російської нафти: повернуться, щойно криза завершиться
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:17 - московіяни пошкодили відділення "Укрпошти" у трьох областях
18:10 - Зростання цін на пальне погіршить мляву економіку США – CNN
17:43 - Стійкість міст: уряд виділить 11,2 мільярда гривень з резервного фонду
17:30 - Денис Шмигаль розповів про відновлення пошкоджених московитськими обстрілами ТЕЦ
16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні


Більше новин