У МОН обговорюють питання щодо додаткової можливості вступу випускників із тимчасово окупованих територій до українських ЗВО

17.05.2022 18:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 травня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про організацію вступної кампанії, особливості складання НМТ та інші можливості вступу до ЗВО. «Позиція Міністерства є незмінною – ми не повинні залишити дітей без права складання національного мультипредметного тесту і без права вступу до українських закладів вищої освіти», – зазначив Сергій Шкарлет. Міністр повідомив, що він звернувся до міністрів освіти країн ЄС, Великої Британії, Ірландії із проханням організувати в понад 30 країнах складання НМТ для українських випускників, які перебувають на територіях цих країн. «На сьогодні ще залишається питання щодо Греції, Словенії і Хорватії.
В усіх інших країнах уже опрацьовують матеріали», – сказав Сергій Шкарлет. Міністр висловив сподівання, що у більшості країн ЄС випускники зможуть спробувати вступити до закладів вищої освіти України.
Детальніше про організацію складання НМТ за кордоном повідомлятиметься, коли буде готовий перший центр.
Необхідну інформацію можна відстежувати на сайтах МОН, УЦОЯО і в соціальних мережах відомств. Також Сергій Шкарлет зазначив, що державні реєстри на тимчасово окупованих територіях України заблоковано з метою заходів безпеки, тому там скласти НМТ неможливо.
Проте для будь-якого випускника, який бажає вступати до закладів вищої освіти України, будуть організовані щонайменше як три тестові сесії. Крім того, за його словами, у Міністерстві обговорюють питання щодо додаткової можливості вступу випускників із ТОТ до українських ЗВО і після завершення вступної кампанії. До вступних випробувань входить не лише НМТ, також можливий вступ за співбесідою.
Для вступу на творчий фах необхідно успішно скласти творчий конкурс, який є єдиною умовою оцінювання таланту дитини. Майбутні магістри складатимуть магістерський комплексний тест для вступу за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» і магістерський тест навчальної компетентності за напрямами «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право»).
Для військових закладів визначено окремі умови вступу. Вступна кампанія 2022 містить комплекс інструментів для комфортного вступу до закладів вищої освіти різних типів в Україні. Нагадаємо, у межах проекту United24 у НБУ відкриють рахунок МОН для потреб освіти і науки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market in turmoil
Panic selling all around
Investors flee fast

- Fin.Org.UA

Новини

19:21 - Галущенка відправили у СІЗО з альтернативою застави у 200 мільйонів
18:49 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 18 лютого
18:30 - 18 лютого графіки відключення світла діятимуть цілодобово по всій Україні
18:21 - "Мільйонів 30-20 знайшов би" – Галущенко про прийнятну для себе заставу
18:15 - Через КПП на кордоні з Молдовою обмежать рух внаслідок негоди
18:09 - Золото відреагувало на прогрес в переговорах між США та Іраном і на зміцнення долара
18:02 - Галущенко платив 130 доларів за добу проживання у будинку Захарченка
17:36 - Економія електроенергії: у Києві оператори зовнішньої реклами суттєво "приглушили" освітлення
17:30 - В Києві відновили опалення у всіх 2600 будинках, які були без тепла після атаки 12 лютого
17:20 - Галущенко стверджує, що не контактував з контагентами "Енергоатома"
17:10 - Поїзд №21/22 Харків — Львів курсуватиме за оновленим графіком
17:06 - Колишні співвласники Concert.ua після розколу запустили нового оператора квитків
17:01 - Підстави, за яких контролюючий орган відмовляє в реєстрації ПРРО
16:59 - Національна стратегія доходів: щодо стягнення податкового боргу
16:57 - «Моя податкова» – сучасний інструмент реалізації Національної стратегії доходів
16:56 - Податкова служба Дніпропетровщини: інклюзія в ЦОПах
16:53 - Декларантам в нагоді!
16:52 - ФДМУ приватизує інститут "Оріон": стартова ціна аукціону зросла у 9 разів
16:51 - Іноземні доходи оподатковуються ПДФО
16:50 - За доходи ФОПа на загальній системі оподаткування або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, роботодавець сплачує єдиний внесок: чи потрібно звітувати?
16:49 - Чи має можливість платник самостійно визначати обсяг торгової виручки (виторгу) та доходу, отриманого ним під час застосування РРО / ПРРО?
16:47 - Куди сплачується військовий збір у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
16:46 - Спеціалісту Дія Сіті виплачується допомога по тимчасовій втраті працездатності (лікарняний): ознака доходу у додатку 4ДФ до Розрахунку
16:44 - До уваги платників ПДВ!
16:44 - Відомий "танкер-підсанкційник" Nika Spirit перепродають
16:43 - Національна стратегія доходів: Електронний кабінет надає платнику широкий спектр можливостей
16:42 - Як внести до облікової картки платника в СЕАРП та СЕ обсяг пального, ввезеного на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок
16:40 - З 01.01.2026 запроваджено зміни до порядку оподаткування прощеного боргу фізичних осіб
16:40 - Бізнес збільшив ресурсні платежі: який обсяг надходжень за 2025 рік
16:31 - Платникам ПДВ про коригування податкових зобов’язань/податкового кредиту за певних умов


Більше новин