Держненергонагляд: 20- річчя відновлення діяльності

17.05.2022 16:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 травня 2002 року Кабінет Міністрів України постановою № 665 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р.
№ 929» відновив діяльність Держенергонагляду, як органу що здійснює державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії. Цим документом Держенергонагляд отримав своє Положення та розв’язання нагальних питань щодо підпорядкування, структури та граничної чисельності, а також призначення Головного державного інспектора України з енергетичного нагляду. Крім того, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям було доручено сприяти Державній інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в створенні підрозділів у відповідних регіонах, зокрема у забезпеченні службовими приміщеннями, засобами зв"язку, транспортними засобами, медичним та побутовим обслуговуванням. Інспекція була відроджена у кількості 1500 осіб у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів.
Буремні 90-ті роки минулого сторіччя відзначилися для нашої держави стрімким падінням виробництва, складною ситуацією в економіці в цілому та енергетиці зокрема.
Відтак, необхідність відновлення державного енергетичного нагляду була зумовлена загальним станом речей у країні та на ринку електричної енергії. Основне питання того часу було забезпечення достойного рівня заробітної плати працівникам Держенергонагляду.
Тому не випадково Уряд згаданою постановою доручив Національній комісії регулювання електроенергетики вирішити питання щодо фінансування Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в обсягах згідно з кошторисом витрат на її утримання. Саме з 2002 року в Україні як у незалежній державі був запроваджений повноцінний державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Логічним продовженням структурної побудови Держенергонагляду, як відповідального за такий нагляд відомства, стало набуття в 2014 році статусу центрального органу виконавчої влади відповідно до постанови КМУ від 10 вересня 2014 р.
№ 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Сьогодні Державна інспекція енергетичного нагляду України здійснює державний енергетичний нагляд за електричними установками і мережами учасників ринку.
Відомство контролює дотримання учасниками ринку (за виключенням споживачів) вимог правил та інших нормативно-правових актів і нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій та мереж, технічного стану електричних установок і мереж. Державний енергетичний нагляд у галузях електроенергетики і теплопостачання покликаний забезпечити контроль за технічним станом та експлуатацією електричних станцій, теплових, тепловикористальних установок і мереж, а також енергетичного обладнання.
Крім того, забезпечується нагляд за випробуванням та ремонтом теплових, тепловикористальних електроустановок і мереж та виконанням робіт з їх проектування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, futures, options
Trading happens every day
A complex market

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Ірак тисячами вантажівок везе мазут через Сирію в обхід Ормузу
17:45 - московіяни нарахували втрат Wildberries на десятки мільярдів від ударів України
16:50 - московія двічі вдарила по потягу на Запоріжжі
15:40 - Трамп хотів продавати трейдерам швидкий доступ до своїх дописів за $100 тисяч
14:30 - Нафтовий бум повертає аргентинський регіон на Волл-стріт після 9 років паузи
13:20 - Ірак готує нафтовий маршрут в обхід Ормузу за $60 мільярдів
12:10 - Іран за два дні вдарив по двох електростанціях Кувейту
11:10 - Танкер тіньового флоту московія розлив нафту біля Оману
10:00 - Дрони масовано атакували Москву та область: горіли нафтобаза та склад Wildberries
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 липня: атаки на Нафтогаз та новий керівник компанії
19:56 - Протягом останніх двох місяців Литва через хаби Міненерго поставила в Україну життєво важливе енергетичне обладнання
19:54 - Денис Шмигаль взяв участь у заходах з нагоди 30-річчя Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
19:50 - Греція пояснила, чому виступила проти нових санкцій ЄС щодо московії
19:25 - Сомалійські пірати захопили танкер біля узбережжя Ємену
18:50 - НБУ впровадить стандартизовані підходи до моніторингу платіжних операцій
18:50 - Масована атака московія зупинила роботу об'єктів Нафтогазу у трьох областях
18:25 - Дрони атакували нафтовий танкер ExxonMobil у Чорному морі
17:55 - Майно ексочільниці податкової Чернігівщини стягнуть у дохід держави
17:30 - У Мінрозвитку розповіли про зміну керівництва та стурктури
17:25 - "Енергоатом" прокоментував загибель окупаційного "головного інженера" ЗАЕС
16:54 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:49 - Мадрид-2026: три кроки до глибшої інтеграції України у світовий ринок капіталу
16:28 - московія буде імпортувати дизельне паливо, сплачуючи субсидії трейдерам
16:18 - Розпочинається обговорення порядку здійснення надавачами платіжних послуг контролю за платіжними операціями
16:17 - Нормативні зміни, цінні папери та інвестиційні фонди: що розглянула Комісія на засіданні
16:00 - Зміни до програми "єОселя" вступили в дію: що потрібно знати
15:52 - У російській Думі розповіли про вплив санкцій на додаток Мах
15:35 - БЕБ скерувало до суду справу про незаконне відчуження земель на 9 мільйонів гривень


Більше новин