Чорний травень для Bitcoin. Чи продовжиться обвал криптовалют?

17.05 08:45 | Укррудпром

Економічна правда, 16 травня 2022. Опубликовано 08:40 17 мая 2022 года Чому за пів року Bitcoin обвалився майже вдвічі, з 64 тисяч доларів до 29 тисяч доларів, та чи варто зараз інвестувати в криптовалюти.

У 2021 році курс Bitcoin показав приголомшливе зростання. Той, хто придбав віртуальну монету на початку року та продав наприкінці, удвічі збільшив свої статки.

Однак за кожним злетом неминуче слідує болісне падіння. За останні місяці найвідоміша криптовалюта у світі впала більш ніж на 50%.

У листопаді 2021 року вартість Bitcoin зросла до більш ніж 64 тис дол за одну віртуальну монету, а зараз вона торгується по 29-30 тис дол. Відчутно просіла криптовалюта на початку травня.

Чому падає курс Bitcoin та чого чекати від головної криптовалюти в найближчому майбутньому?

Чому впав курс Bitcoin

Як не дивно, але падіння основної віртуальної валюти світу почалося після зміни вартості реальної грошової одиниці — американського долара.

Річ у тім, що 4 травня Федеральна резервна система США в рамках боротьби з рекордною інфляцією оголосила про підвищення облікової ставки на 0,5% базисного пункту до 0,75-1%.

Здавалося б, нічого особливого. Наприклад, Україна у 2015 році підвищувала ставку і на 11,5% б. п. до 30%.

Однак ФРС нічого подібного не робила вже понад два десятиліття. Останнє підвищення облікової ставки понад 0,25% б. п. було 16 травня 2000 року.

Чому це так важливо? Підвищуючи ставку, ФРС, яка виконує функцію центрального банку США, фактично підвищує вартість грошей для банків, а отже — для бізнесу, громадян та інвесторів.

Для останніх це сигнал продавати ризикові активи і вкладати у надійніші інструменти, наприклад, в американський долар. Так, власне, і сталося.

Перший удар відчули фондові ринки. За наступні кілька днів японський індекс Nikkei 225 упав на 4,65%, британський FTSE 100 — на 3,82%, американський промисловий Dow Jones — на 6,53%, технологічний Nasdaq втратив понад 12%.

Олії у вогонь підлила компанія Uber. За день капіталізація всесвітньо відомого сервісу впала на 11%.

Це сталося після того, як британська BBC повідомила: через “обережність інвесторів” (після підвищення ставки ФРС) виконавчий директор Uber Дара Хосровшахі попередив працівників компанії про скорочення витрат.

 

Провідні ділові видання світу пояснювали, що Bitcoin не прив’язаний до традиційних інвестиційних ринків і не є надійним інструментом для хеджування від інфляції.

Проте масовий розпродаж віртуальної валюти, що відбувся на тлі великого спаду традиційного фондового ринку, спростував усі аргументи.

“Це був наратив, але це неправда”, — констатує аналітик профільного видання про криптовалюти CoinDesk Даманік Дантес.

За його спостереженнями, траєкторія курсу Bitcoin більше схожа на траєкторію цін на акції технологічних компаній, які працюють із збитками попри високі темпи зростання.

Іншими словами, купівля віртуальної монети зараз нічим не відрізняється від інвестиції в акції технологічних компаній, які мають великий потенціал, але короткострокові перспективи яких не зрозумілі.

Зростання капіталізації останніх зазвичай підживлюється надлишковим бюджетом ризикових інвесторів, який зазвичай залежить від процентної ставки, тобто від вартості грошей.

З огляду на підвищення ставки ФРС та зменшення апетиту інвесторів до ризику розпродаж Bitcoin не є чимось дивним.

“Інвестори і трейдери шукають стабільності, високоякісних цінних активів. Це повна протилежність такому активу як біткоїн”, — пояснює Дантес.

Що кажуть експерти

Один з авторів бестселера “Багатий тато, бідний тато” та підприємець Роберт Кійосакі назвав обвал Bitcoin  “чудовою новиною”.

Він зробив прогноз, що курс віртуальної монети опуститься до 17 тис дол. Це майже вдвічі нижче, ніж зараз.

“Як я казав раніше, чекаю падіння біткоїна до 20 тисяч доларів. Потім дочекаємося тестування дна, яке може бути на 17 тисячах доларів. Як тільки це станеться, я зайду по-крупному. Кризи — найкращий час розбагатіти”, — заявив він.

Якщо Bitcoin не втримається на позначці 30 тис дол і вище, то його курс падатиме навіть сильніше, ніж очікує Кійосакі, кажуть технічні аналітики.

Головний стратег з питань капіталу американської інвестиційної компанії Stifel Баррі Банністер вважає, що вартість найвідомішої криптовалюти може знизитися до 15 тис дол за монету.

“Біткоїн чутливий до ВВП. Біткоїн падає, коли індекс PMI Manufacturing (індекс ділової активності — ЕП) падає, а це ми очікуємо в третьому кварталі 2022 року. Це вказує на те, що останнє капітулянтне падіння біткоїна може бути ще попереду”, — каже він.

Рейтингове агентство Fitch попереджає, що криптовалюти та цифрові фінанси можуть зіткнутися із “значними негативними наслідками, якщо інвестори втратять довіру до стейблкоїнів (криптовалюта, курс якої прив’язаний до реальних активів), оскільки багато фінансових регуляторів за останні місяці збільшили вплив на цей сектор”.

“Хоча ринку ще потрібно повністю перетравити всю паніку, пов’язану з TerraUSD (стейблкоїн, капіталізація якого 8 травня обвалилася з 18,7 млрд дол до 2 млрд дол — ЕП), яка може супроводжуватися капітуляцією (банкрутством проєкту TerraUSD — ЕП), біткоїн наближається до дна з точки зору термінів”, — вважає аналітик ринку криптовалют з японської біткоїн-біржі Bitbank Юя Хасегава.

Чого чекати

Падіння Bitcoin і TerraUSD викликають тривогу в міністра фінансів США Джанет Єллен і голови американської Комісії з цінних паперів і бірж Гері Генслера. Це може призвести до більшого регулювання криптовалют.

Обвали курсів віртуальних валют, які часто трапляються, можуть викликати сумніви щодо майбутнього криптоактивів у більш широких масштабах.

Ці сумніви підкріплюються тим, що криптовалюти набувають ознак класичної фондової екосистеми, і все більше професійних інвесторів починають торгувати ними.

У квітні американська фінансова компанія Fidelity Investments, найбільший у США постачальник послуг з управління пенсійними активами, оголосила, що дозволить роботодавцям пропонувати Bitcoin як інструмент для примноження вкладень майбутніх пенсіонерів.

Це при тому, що американське Міністерство праці застерігає роботодавців від такого кроку.

Хай там як, а криптовалюти мають багато фанатичних послідовників, які звикли до різких розпродажів і розворотів. Багато з них вважають, що зараз спостерігається короткостроковий спад.

Наприклад, старший портфельний стратег американської дослідницької компанії Ned Davis Research Патрік Чосік каже, що “довгостроково налаштований на біткоїни”.

“Ми все ще бачимо, що розширюється прийняття біткоїна”, — каже експерт. Він вказує на міленіалів, які хочуть інвестувати в криптовалюти, бо вони здаються їм “законним варіантом”.

Однак не всі погоджуються з такою точкою зору, тож майбутнє криптовалют залишається невизначеним.

 Всеволод НЕКРАСОВ

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

16:10 - Евросоюз приступил к изучению юридических аспектов использования российских активов для восстановления Украины
16:10 - “Интерпайп” Виктора Пинчука начал выпускать новый тип колес для ЕС
16:10 - “Печать денег” в Украине помешает присоединению к Евросоюзу
16:10 - Нардеп Роман Костенко: Количество мобилизованных ситуацию на фронте не изменит — Украине нужна техника
16:10 - Украинскую газотранспортную систему оптимизируют, ведь поставки из рф в Европу могут исчезнуть
16:10 - Генштаб отменил действие документа, регулирующего порядок перемещений военнообязанных в пределах Украины
15:35 - Вплив війни на ринок праці у сфері ІТ нижче довоєнного рівня у 4,8 разів
15:35 - 6 порад страховиків щодо міжнародного автострахування за кордоном
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на: 07.07.2022
15:30 - МОН підготувало інформацію щодо особливостей організації 2022/23 навчального року
15:30 - На Рівненщині молодь зможе безоплатно вивчати ІТ-технології
15:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
15:15 - Фонд гарантирования вкладов может забрать выплаченные компенсации у вкладчиков закрытых банков
15:15 - Несмотря на падение объёмов в Европе, индийская Tata Steel рапортует о стабильном производстве стали по итогам квартала
15:15 - Кабмин снизит требования к минимальной температуре в жилых помещениях в новом отопительном сезоне
15:15 - НБУ в мае продал из резервов столько же валюты, сколько “напечатал” гривни
15:15 - Шпион уехал. Да здравствует шпион!
15:15 - На восстановление Мариуполя нужно более 14 млрд долларов
14:40 - Чи застосовуються штрафні санкції за порушення законодавства по єдиному внеску у період воєнного стану в Україні?
14:39 - ФОП – «загальносистемникам» про ведення обліку доходів і витрат
14:38 - У червні поточного року надходження податків і зборів від платників Дніпропетровщини перевищили 4,7 млрд гривень
14:36 - Подання декларації про майновий стан і доходи фізособою – «незалежником»
14:35 - На підставі яких документів за звітні періоди лютий – травень 2022 року формують податковий кредит платники податків, що використовують касовий метод обліку ПДВ?
14:34 - За які земельні ділянки юрособи – платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок?
14:33 - Громадяни задекларували активів на 3,7 млрд грн у рамках «податкової амністії»
14:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
14:20 - Eurofer не прогнозирует спада в европейской строительной отрасли
14:20 - Вадим Малхасян (Новинский) решил вернуться в россию
14:20 - Украина по итогам января-мая сохранила второе место среди поставщиков стальной заготовки в Турцию
14:20 - В январе-мае Vale сократила экспорт железной руды на 20,4%


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар19.8992
Канадський долар22.4451
Юань Женьміньбі4.3602
Куна3.9644
Чеська крона1.2033
Данська крона4.0069
Гонконгівський долар3.728
Форинт0.07244
Індійська рупія0.36897
Рупія0.0019507
Новий ізраїльський шекель8.3047
Єна0.21629
Теньге0.062783
Вона0.022377
Мексиканське песо1.4148
Молдовський лей1.5284
Новозеландський долар18.043
Норвезька крона2.8997
Російський рубль0.46299
Сінгапурський долар20.8235
Ренд1.7475
Шведська крона2.7738
Швейцарський франк30.1116
Єгипетський фунт1.5495
Фунт стерлінгів34.806
Долар США29.2549
Білоруський рубль10.6335
Азербайджанський манат17.2483
Румунський лей6.0302
Турецька ліра1.6983
СПЗ (спеціальні права запозичення)38.5717
Болгарський лев15.2512
Євро29.8122
Злотий6.2432
Алжирський динар0.19974
Така0.31305
Вірменський драм0.071842
Домініканське песо0.53468
Іранський ріал0.00069655
Іракський динар0.020038
Сом0.36799
Ліванський фунт0.019406
Лівійський динар6.0549
Малайзійський ринггіт6.6357
Марокканський дирхам2.8798
Пакистанська рупія0.14291
Саудівський ріял7.7961
Донг0.0012565
Бат0.82706
Дирхам ОАЕ7.9649
Туніський динар9.388
Узбецький сум0.0026923
Новий тайванський долар0.98362
Туркменський новий манат8.3585
Сербський динар0.25896
Сомоні2.7709
Ларі9.9931
Бразильський реал5.6474
Золото51550.94
Срібло562.55
Платина25325.09
Паладій56917.75

Курси валют, встановлені НБУ на: 07.07.2022

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
225668933.7933.7933.7933.720541.40
225791968.31968.31968.31968.319683.10
2258091003.831003.831003.831003.835019.15
225866994.37994.37994.37994.372051385.31
2259081021.681021.681021.681021.6851084.00
225940950.66950.66950.66950.6610457.26

Дані за 05.07.2022