До Верховної ради внесено законопроект щодо посилення державного финансового контролю

24.01.2022 16:15 | Пі-

Нардепи планують посилити відповідальність за невиконання вимог Держаудитслужби, порушення фінансового і закупівельного законодавства та дещо розширити сферу контроля Держаудитслужби.
18 січня у Верховній раді України зареєстровано законопроєкт №6522,  яким пропонується значно посилити адміністративну відповідальність шляхом значного збільшення штрафів за статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення по яким штрафують держаудитори.
За порушення при проведенні інвентаризації та порушення при складанні річного фінансового плану держпідприємств, планується, що статтею 164-2 КУпАП  штраф становитиме від 425 до 850 грн (на сьогодні 135-255 грн);
 
За приховування  непродуктивних витрат та збитків, порушенням  у веденні бухгалтерського обліку та фінзвітності, невжиття заходів по відшкодуванню з винних осіб збитків від недостач, розтрат, крадіжок -  штраф становитиме  від 1700 до 2550 грн (на сьогодні 136-255 грн);
 
За невиконання вимог посадових осіб Держаудитслужби КУпАП пропонується доповнити новою статтею 188-58 та штрафувати у розмірі від 17000 до 34000 грн (на сьогодні 136-255 грн). За повторне порушення  штраф становитиме  від 34000 до  85000 грн з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
 
До порушень законодавства про закупівлі, а саме: частини 1 статті 164-14 КУпАП(за якою штрафують держаудитори) планується додати відповідільність за невиконання замовником вимоги фізичної або юридичної особи щодо усунення порушення під час проведення тендеру, ненадання замовником, роз’яснення щодо тендерної документації, ненадання замовником інформації щодо причини відхилення пропозиції учасника.
Розмір штрафу не змінюється!
 
Новелою зазначеного законопроекту є надання Держаудитслужбі повноважень виписувати штрафи від 425 до 850 грн, за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення, оприлюднення недостовірної або неповної інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом «Про відкритість використання публічних коштів».
 

Додати коментар

Користувач:
email:





From Wall Street to Tokyo,
London to Hong Kong and back,
The financial world spins.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 26 серпня: орендар Gulliver програв суд
19:34 - Meta заплатить 18 мільярдів доларів у рамках врегулювання позову у США
18:57 - Словаччина розглядає заборону соцмереж дітям до 16 років
18:25 - До ПрАТ "ЗАПОРІЖЗВ’ЯЗОКСЕРВІС" застосовано захід впливу у вигляді письмового застереження за порушення вимог санкційного законодавства
18:13 - Китайські хакери намагались зламали системи Мін’юсту США, NASA, ФРС, Сенату
17:44 - Пропонуються зміни до порядку організації касової роботи банків
17:32 - У Кличка пообіцяли облаштувати 6 наземних переходів на Бессарабській площі у Києві
17:15 - Київстар Домашній запускає тариф Максимальний зі швидкістю до 8 Гбіт/с
17:05 - Meta погодилась піти на угоду із судом у США і ввести обмеження для дітей
16:39 - Італія просить ЄС про виділення 8 млрд євро в рамках оборонної програми SAFE
16:36 - Євроінтеграція, санкції та регулювання ринків капіталу: результати засідання Комісії
16:30 - Скільки коштує зібрати "цифровий рюкзак" школяра: що справді потрібно, а без чого можна обійтися
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.08.2026
15:55 - московія обстріляла об’єкти "Газмереж" на Харківщині і Чернігівщині
15:35 - Топбанкіри останнього російського банку в ЄС заробили мільйони євро на санкціях – FT
15:20 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:07 - Як оподатковуються ПДФО доходи у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?
15:05 - Земельна ділянка придбана і відчужена в межах одного календарного місяця: чи подає юридична особа податкову декларацію з плати за землю?
15:02 -  Держаудитори Харківщини підсумували результати фінансового контролю за січень-липень 2026 року.
15:02 - Чи може бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) бути платником єдиного податку третьої групи?
14:59 - Резервний РРО не використовувався: чи потрібно щоденно роздруковувати Z-звіти?
14:55 - Щодо отримання статусу резидента Дефенс Сіті
14:53 - Як заповнити РК до ПН у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
14:50 - Порядок заповнення граф 1-4 розділу ІІ «Обсяги отримання та відвантаження товарів за операціями з контрагентами у звітному періоді» Звіту № 1-ОП
14:49 - До уваги платників ПДВ!
14:47 - Податкова знижка у вигляді пожертвувань та благодійних внесків: який дохід враховується з метою розрахунку витрат?
14:45 - Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?
14:45 - Частина судновласників повертає вантажі у портах московія на Азові – ЗМІ
14:45 - Дві дочірні компанії Нафтогазу тимчасово очолить екстоппосадовець АРМА
14:44 - Держаудитори перевірять діяльність відділу освіти Харківщини


Більше новин