В Украине зафиксировали наибольший рост количества физлиц-предпринимателей за 5 лет

22.01.2022 19:52 | Укррудпром

13:00 22 января 2022 года

Количество физических лиц предпринимателей в 2021 году возросло на 4% или на 83,26 тыс., что является наибольшим приростом фопов за последние 5 лет. Для сравнения, в 2020 году количество фопов выросло на 1,2% или на 22,46 тыс. Как сообщает платформа для анализа открытых данных “Опендатабот”, более половины прироста в прошлом году составили предприниматели, работающие в сфере ИТ.

“IT-фопы — самая активная часть частных предпринимателей в 2021 году, их доля общего прироста среди всех компаний составила более половины (53%). IT-сфера выросла за год на 44,5 тыс. фопов-программистов (+26%), чем не может похвастаться ни один другой вид деятельности”, — говорится в сообщении.

На втором месте по приросту количества зарегистрированных физлиц-предпринимателей — бизнесы, предоставляющие информационные услуги (+9 тыс. или 24%). На третьем месте — фопы кафе и ресторанов (+6 тыс. или +10%).

Количество зарегистрированных предпринимателей, занимающихся розничной торговлей, выросло в прошлом году на 7 тыс., что, впрочем, составляет всего 1% их общего количества.

В то же время, количество некоторых видов фопов наоборот уменьшилось. В частности, значительно сократилось количество фопов, занимающихся почтовой и курьерской деятельностью (на 8,5%). Негативную динамику показали такие группы предпринимателей, как авиационный транспорт (-8%), деятельность в сфере радиовещания и телевизионного вещания (-8%), складская деятельность (-5%) и оптовая торговля (-2%). Все эти группы фопов демонстрируют падение показателей уже второй год.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto craze in swing
Bitcoin and altcoins trade high
New money or bubble?

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:35 - Зеленський доручив уряду підготувати програми проти зростання цін для населення
21:00 - Новини 7 квітня: зупинка Слов’янської ТЕС, вартість кошику на Великдень
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України
15:00 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
15:00 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:55 - В Україні стартувала виплата Нацкешбеку за лютий


Більше новин