Віктор Ляшко: Забезпечення ринкової заробітної плати медичним працівникам має бути пріоритетом для кожного керівника медустанови

21.01.2022 18:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Нова ринкова заробітна плата, яку позаминулого тижня встановив Уряд, має бути нарахована в кожному закладі охорони здоров"я, без виключення.
Про це Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив під час селекторної наради з керівниками регіональних департаментів охорони здоров"я. Вже наступного тижня Національна служба здоров"я завершить контрактування медичних закладів на 2022 рік.
Отже, кожна медустанова отримає дані про обсяги цьогорічного фінансування за програмою медичних гарантій.
І як наслідок, матиме розуміння, який відсоток цих коштів буде направлено у фонд оплати праці. Ті медичні заклади, які будуть неспроможні нарахувати заробітну плату у 13 500 та 20 000 гривень, отримають дофінансування за окремим механізмом. Однак, за словами Міністра охорони здоров"я, ті лікарні, які штучно формуватимуть заборгованість, аби отримати додаткові кошти з бюджету, – нестимуть відповідальність.
Зокрема, Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах декларуватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату.
Перевірки стосуватимуться й тих лікарень, які мають значні залишки коштів на своїх рахунках, але при цьому не спрямовують їх на фінансове забезпечення медичних працівників. «Ми взяли на себе відповідальність забезпечити ринкову заробітну плату лікарям та медсестрам.
І це наше спільне зобов"язання: міністерства, регіональних департаментів охорони здоров"я та керівників медичних закладів.
Зі свого боку, ми будемо детально перевіряти, скільки той чи інший медзаклад отримав коштів від НСЗУ та який відсоток від цієї суми було спрямовано на заробітну плату.
Гідне фінансове забезпечення працівників – має бути пріоритетом №1 для кожного керівника медустанови», – зазначив Віктор Ляшко. Нагадаємо, що 12 січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров"я.
Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати на рівні не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер.

Додати коментар

Користувач:
email:





Витоки знаходяться в бізнесі,
Але змога змінити світ -
Лише на фінансовій сцені,
Інвестори рухають все вперед.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Низка африканських країн на межі дефолту: серед причин – Іран
17:55 - Курс євро до гривні вдруге за тиждень оновив історичний максимум
17:39 - В Україні повідомили про нововведення у "Прозорро.Продажі"
17:30 - Вторинне житло в Україні: в яких обласних центрах за рік найбільше зросли ціни
16:59 - Прем'єр-міністерка розповіла про транспортні втрати "Укрзалізниці" під час війни з московія
16:49 - У ДСНС викрили розкрадання 12 мільйонів гривень
16:45 - Закупівлю енергообладнання із США для "Нафтогазу" профінансують на $300 мільйонів – Свириденко
16:40 - Південноазійська ядерна держава вводить відключення світла через війну в Ірані
16:37 - Банки вкотре зафіксували зростання попиту на кредити та налаштовані й далі нарощувати обсяги позик – результати Опитування про умови банківського кредитування
16:34 - Опитування про умови банківського кредитування, ІІ квартал 2026 року
16:30 - Як формувати репутацію при виході на міжнародні ринки
16:21 - Ключові рішення НКЦПФР від 16.04.2026
16:18 - Свириденко назвала ключовий пріоритет у співпраці з Європейським інвестбанком
16:04 - Митниця фіксує зниження частки контрабандних сигарет на ринку
16:01 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
15:58 - Київстар та "Повернись живим" масштабують Школу операторів наземних дронів "Варан"
15:55 - В Україні почав відновлюватись попит на купівлю будинків
15:38 - Уряд підготував проєкти для захисту водопостачання: Кулеба пояснив їх логіку
15:35 - Україна отримала понад мільярд доларів від Британії за рахунок активів московія
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.04.2026
15:21 - Минулого тижня Державна податкова служба за підтримки Мінветеранів запустила новий сервіс - податковий супровід ветеранського бізнесу
15:20 - Прокуратура вигнала орендаря приміщення університету у Києві
14:59 - Опитування Нацбанку: бізнес погіршив прогнози щодо курсу валют
14:55 - Половина підприємств російського концерну "Уралвагонзавод" уникає санкцій
14:50 - В Києві під час ворожої атаки зазнав пошкоджень ЖК "Сирецькі сади"
14:45 - Ще два підсанкційні супертанкери проігнорували блокаду США і пройшли через Ормуз
14:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:17 - Вперше в історії московії: голова Центробанку московія заявила про нестачу робочої сили
13:58 - Російський БпЛА поцілив у вантажне судно біля Одеси
13:50 - На Львівщині викрили незаконну масштабну схему збуту сигарет і алкоголю


Більше новин