НБУ расширяет условия для валютных сделок

14.01.2022 17:36 | Укррудпром

17:20 14 января 2022 года

Нацбанк расширяет возможности проведения операций на платежном и финансовых рынках. Об этом сообщает пресс-служба регулятора.

“В целях углубления ликвидности финансовых рынков и дальнейшего развития украинского рынка платежных услуг Нацбанк уточняет условия проведения валютных операций”, — говорится в сообщении.

В частности, с 15 января 2022 года Набанк расширит круг посредников, с которыми резиденты могут производить расчеты в иностранной валюте на вторичном рынке ОВГЗ, небанковскими учреждениями — инвестиционными фирмами.

При этом ранее такие операции можно было совершать только с банками.

“Соответствующий шаг позволит обеспечить равные условия для участников вторичного рынка ОВГЗ, усилить конкуренцию между ними, расширить возможности для розничных инвесторов и будет способствовать повышению ликвидности рынка государственных ценных бумаг; обеспечит возможности для внедрения банками на рынке платежных услуг Украины новых моделей трансграничных переводов”, — объясняют в НБУ.

Банкам будет разрешено зачислять получателям — физическим лицам в Украине на их текущие счета в национальной валюте переводы, поступившие из-за границы в иностранной валюте с использованием корреспондентских счетов банков.

На сегодняшний день такие условия действовали только для трансграничных переводов через международные платежные системы.

“Также Нацбанк актуализирует отдельные нормы с целью упрощения для граждан процедуры переводов в незначительном размере за границу для оплаты продукции, работ, услуг, приобретаемых ими за пределами Украины для собственного потребления.

Так, банки смогут не засчитывать на текущие счета граждан иностранную валюту, приобретенную ими на указанные цели, а сразу осуществлять дальнейший перевод этой валюты с транзитного счета банка”, — резюмировали в регуляторе.

Там добавили, что перечисленные изменения на рынке платежных услуг будут способствовать дальнейшему развитию этого рынка, снижению стоимости соответствующих услуг для потребителей, повышению их качества и увеличению поступлений частных денежных переводов в Украину.

Указанные нормы утверждены постановлением правления НБУ от 13 января 2022 №3 “О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины” и вступают в силу с 15 января 2022 года.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок,
Дозволяє заробити,
Розумно і правильно.

- Fin.Org.UA

Новини

12:13 - Як користуватися послугою «Підпис даних» на вебсайті КНЕДП ДПС?
12:09 - До п’яти фінансових компаній застосовано заходи впливу
12:08 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету майже на 3,0 млрд гривень
12:06 - Продаж фізичною особою нерухомого або рухомого майна: оподаткування
12:04 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків
12:03 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 31,3 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
12:01 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини з початку року отримав майже 445,0 млн грн акцизного податку
11:59 - Дніпропетровщина: юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів майже 504,7 млн грн єдиного податку
11:57 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб – платників транспортного податку надходження до місцевих бюджетів зросли на 78,7 %
11:57 - Бельгійці інвестують 6 мільйонів доларів у Rebuild Ukraine Fund
11:55 - Від юридичних осіб - платників податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 534,5 млн гривень
11:53 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДВ до бюджету перевищили 11,7 млрд гривень
11:36 - Рада ухвалила в цілому законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК"
11:33 - Як можна переглянути реєстраційний номер кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС?
11:32 - Щодо відображення операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню у звітності
11:31 - Нерезидентам - платникам податку на прибуток підприємств
11:30 - Чи передбачені для фізособи пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?
11:27 - Платник використовує автономні системи опалення: який перший звітний період для подання податкової декларації екологічного податку?
11:26 - Договір про спільну діяльність: яким чином здійснюється реєстрація РРО/ПРРО
11:25 - Випадки, за яких фізична особа – резидент зобов’язана повідомляти контролюючий орган про набуття/припинення участі у КІК
11:24 - Електронний кабінет: як переглянути інформацію щодо Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення?
11:23 - Чи включаються відокремлені підрозділи (філії) неприбуткової організації окремо в Реєстр неприбуткових установ та організацій?
11:23 - В який термін подається Розрахунок ЮО або Розрахунок ФОП/НПД роботодавцями у разі державної реєстрації припинення діяльності?
11:20 - До якого контролюючого органу платник податків, який протягом бюджетного року включений до Реєстру ВПП, сплачує ПДФО та подає Розрахунок ЮО?
11:07 - Рада підтримала новий Митний кодекс у першому читанні: що зміниться
11:06 - Податковий календар на 20 серпня 2026 року
11:00 - Комісія вперше розпочала міжнародні розслідування за запитами іноземних регуляторів
10:58 - московіяни атакували енергетику у чотирьох областях
10:45 - Рентна плата: місцеві бюджети Дніпропетровщини за видобування газового конденсату платники поповнили на 659,6 тис. гривень
10:44 - Фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 5,8 млн грн туристичного збору


Більше новин