Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації

08.12.2021 14:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Поглиблення співпраці у торгово-економічній, туристичній галузі, у сфері цифровізації та освіти обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович. На зустрічі також були присутні Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, заступник Міністра закордонних справ України Микола Точицький, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Хорватія Гордан Грліч-Радман, Міністр науки та освіти Республіки Хорватія Радован Фукс. Денис Шмигаль підкреслив, що Україна і Хорватія мають значні перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин.
Наразі спостерігається зростання обсягів товарообігу.
Так, за дев’ять місяців 2021 року загальний обіг товарів та послуг між Україною та Хорватією склав $90,1 млн, що на понад 24% більше від показників 2020 року. «Ми зацікавлені в активізації торговельно-економічного співробітництва з Хорватією як у традиційних галузях наших економік, подальшому усуненню бар’єрів у двосторонній торгівлі та спрощенню умов ведення бізнесу, так й у започаткуванні двосторонньої співпраці за новими актуальними напрямами, зокрема у сфері цифровізації та координації зусиль у боротьбі з пандемією», — підкреслив Прем’єр-міністр України. Як наголосив Денис Шмигаль, спільний інтерес для України і Хорватії може становити сфера інформаційних технологій та цифровізації.
Він додав, що Україна прагне долучитись до єдиного Європейського цифрового ринку, сучасних технологій і світового ринку. «Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних років.
Переконаний, що наш досвід у цій сфері може бути корисним хорватським партнерам», — зазначив Глава українського Уряду. За словами Прем’єр-міністра України, перспективним для обох держав є активізація співпраці у металургійній та суднобудівельній галузях, у сфері агробізнесу, зокрема іригації, а також у сфері енергетики.
Глава українського Уряду підкреслив важливість приєднання української енергосистеми до європейської ENTSO-E в контексті забезпечення енергетичної безпеки в Європі. Крім того, Денис Шмигаль підкреслив, що важливе місце у двосторонніх відносинах України й Хорватії посідає туристична галузь. «Ми прагнемо розвивати туристичний потік і вийти на новий рівень співпраці, щоб українці й хорвати могли відчути всі переваги відпочинку в наших країнах.
Україна уклала угоду про Спільний авіаційний простір із ЄС.
Це дасть поштовх до розвитку авіаційного сполучення та відкриє нові можливості для наших громадян», — зауважив очільник Уряду України. Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович зі свого боку зазначив, що Хорватія підтримує прагнення України до інтеграції в Європейський Союз і прагне поділитися своїм досвідом.
За його словами, Хорватія підтримуватиме присутність українських підприємств на хорватському ринку.
Андрей Пленкович також додав, що вони сприятимуть відкриттю офісів хорватських туристичних агенцій в Україні. Прем’єр-міністр України подякував Хорватії та Андрею Пленковичу за приєднання до кола засновників Кримської платформи у серпні цього року та за незмінну позицію Хорватії з питання невизнання спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим. Як наголосив Денис Шмигаль, Україна високо цінує готовність Хорватії ділитися досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій та післявоєнного відновлення держави.

Додати коментар

Користувач:
email:





Думки про гроші
Світять як спалах зірки
Справжній розумок

- Fin.Org.UA

Новини

17:45 - Користувачі в усьому світі обирають зерна замість розчинної кави
17:00 - Російський олігарх Лісін продав судноплавну компанію в Азовському морі
17:00 - У депутата Черкаської міської ради можуть конфіскувати машини за сім мільйонів гривень
16:15 - Регулятор відкрив дані про структуру виробництва електрики за 7 років: які показники
16:00 - Проїзд у Київській електричці подорожчає вдвічі
15:35 - Єменські хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.07.2026
15:20 - Міненерго звітувало про кількість енергообладнання, яке надійшло від партнерів
15:00 - Україна наростила імпорт молочних продуктів на 30%: які основні позиції
14:55 - Нові GLE, GLE Coupe та GLS: сучасний інтелект, інноваційні технології та ще більше комфорту
14:40 - У ремонт кладовища у Києві "зашили" будматеріали у півтора раза дорожче ринку – ЗМІ
14:10 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:00 - Комісія запропонувала механізми кращого захисту інвесторів у житлове будівництво
13:43 - Європейський суд виніс рішення щодо відібраної окупантами землі у Криму
13:05 - У російських торгових центрах стає дедалі менше відвідувачів: які причини
13:00 - Команда важливіша за красиві цифри. Інвестиційні правила керівниці програми лояльності Fishka
12:50 - Дрон атакував танкер біля Новоросійська – завантаження нафти зупинили
12:40 - Ціни на газ у Європі повернулися до рівнів початку війни в Ірані
12:30 - Бізнес із 16 мільйонів доларів виручки або брат у ДБР
12:25 - Ryanair втратив третину прибутку через подорожчання авіапального
12:15 - Банки України показали актуальний курс валют на 20 липня
11:45 - За пів року надходження ПДФО зросли на 19%
11:33 - Що потрібно для отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг
11:31 - До уваги платників податків!
11:30 - За якою формою, в який спосіб та до якого контролюючого органу нотаріус зобов’язаний надіслати Повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості?
11:27 - Виправлення помилки в полі 10 «Особливі відмітки» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
11:25 - У Полтавській області на залізничному мосту загорілися дроти
11:24 - Деякі особливості заповнення довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/ відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального в одному резервуарі
11:23 - Щодо підписання податкової звітності в електронному вигляді у разі тимчасової відсутності керівника (директора) або головного бухгалтера
11:22 - Фізичній особі, щодо якої у ДРФО відсутня або наявна зайва інформація, необхідно звернутись до податкового агента


Більше новин