Мінцифри: В Україні презентували новий технологічний університет, який інвестуватиме в стартапи студентів

08.12.2021 11:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Щоб побудувати успішну IT-країну, потрібно навчати майбутніх ІТ-новаторів сучасних технологій і того, як втілити їх у бізнесі.
Щорічно на ринок праці виходить близько 20 тисяч нових ІТ-фахівців, тоді як, за оцінками учасників ринку, реальна потреба становить понад 30 тисяч на рік.
Наразі Мінцифри активно працює над реформуванням ІТ-освіти.
Про це розповів Віце-прем"єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час презентації щодо запуску SET University. «Україна має потенціал стати найбільшим IT-хабом у Східній Європі.
У нас має з’являтися ще більше «єдинорогів», таких як GitLab чи Grammarly.
Одна з цілей Мінцифри — до 2024 року збільшити частку IT у ВВП країни до 10%.
Тому ми створюємо додаткові стимули від держави для розвитку сфери.
Щорічно на ринок праці виходить близько 20 тисяч нових ІТ-фахівців.
Тому ініціативи щодо інноваційної та якісної підготовки ІТ-фахівців є надзвичайно актуальними», — зазначив Михайло Федоров під час відкриття. Як дипломну роботу випускники презентуватимуть ідею або проект власного стартапу.
Найкращі проекти отримають інвестування від венчурної студії, що діятиме на базі університету. У відкритті також взяв участь заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков.
Він підкреслив важливість інвестицій бізнесу у розвиток ІТ-освіти: «Навчання донедавна було прерогативою держави, але час показав, що саме бізнес краще знає свої потреби, і саме він може підказати державі, що потрібно розвивати.
Системні навчальні заклади, створені бізнесом для бізнесу, мають дуже велику цінність, оскільки миттєво розуміють і попит, і пропозицію.
І такі ініціативи, як SET University, зможуть це довести вже у річній перспективі». Наразі університет аналізує потреби абітурієнтів та ІТ-ринку, щоб визначити фінальний список напрямів навчання, але вже відомо, що великий акцент робитиметься на новітніх технологіях.
Зараз університет розглядає такі дисципліни: Artificial Intelligence, Machine Learning, Big Data та Internet of Things.
Навчати студентів будуть професори з провідних українських та закордонних університетів і топ-менеджери українських і міжнародних ІТ-компаній.
Зокрема, ті зможуть стати менторами студентів та презентувати реальні ІТ-кейси, щоб студенти долучалися до їх вирішення. Довідково SET University діятиме на базі КШЕ за підтримки ІТ-інвесторів та бізнесменів.
Університет запустять у 2022 році.
Його завдання — випускати не просто ІТ-фахівців, а ІТ-підприємців, які вміють пітчити ідеї, розробляти бізнес-плани та запускати свої проекти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing can be a scary ride,
But the rewards can be great with the right guide.
Do your research, and stay aware,
And you could become a millionaire.

- Fin.Org.UA

Новини

19:30 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 158 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 185 млрд грн
18:55 - Удари України змушують Росію скорочувати видобуток нафти – Reuters
18:45 - Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу
18:43 - Уряд профінансував запуск модульних котелень у п’яти регіонах
18:30 - В Україні 3 квітня відключатимуть світло для бізнесу та населення: в який період
18:20 - Ізраїль вдарив по сталі: найбільший завод Ірану зупинив виробництво
18:09 - Фінансові компанії отримали додатковий час для адаптації до оновлених вимог до капіталу
18:05 - На початку року російські компанії втратили третину свого прибутку
17:55 - Міноборони повернули 57,5 мільйона гривень за давно "провелений" контракт
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 3 квітня
17:25 - Кредитування у гривнях під виглядом крипти: НБУ заборонив Crypsee надавати фінансові послуги
17:20 - Reuters: супутники показали розбитий нафтопорт московія, по якому били дрони України
17:18 - "Тіньовий флот" московія забезпечений системою Starlink – ЗМІ
17:00 - Усе вкрадене повернуть: ВАКС виніс рішення у справі Одеського припортового заводу
16:45 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за березень 2026 року перераховано понад 7 млрд грн
16:44 - НАЗК дослідило корупцію: які сфери українці вважають найбільш корумпованими
16:30 - Що насправді дає теплиця
16:10 - Ворог вдарив балістикою по підприємству в Чернігові: є загиблий та поранений
16:09 - Міноборони: у березні Україна вразила 15 заводів, НПЗ та терміналів
16:00 - Саудити запустили новий торговий шлях в обхід Ормузької Протоки
15:59 - На Дніпропетровщині банкіри вкрали гроші клієнтів: як діяла схема на 2 мільйони
15:45 - Фінансування, компенсації та адаптація програм: Мінекономіки готує рішення для бізнесу Херсонщини
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.04.2026
15:23 - Депутат сільради на Житомирщині "забув" задекларувати 46 мільйонів гривень
15:20 - На українському ринку капуста за рік подешевшала вдвічі: яка її ціна
15:16 - "Інтерпайп" Пінчука купив завод у Румунії
15:00 - "Служу народу": у 2025 році топчиновники купували нерухомість та автомобілі частіше аніж решта громадян
14:55 - Американські інвестори звинувачують Маска у шахрайстві: йтимуть до суду
14:36 - Екскерівнику Держлікслужби, підозрюваного у брехні в декларації, обрали запобіжний захід
14:34 - Насірова позбавили волі на 6 років – рішення апеляції


Більше новин