Мінагрополітики: Буде запроваджено зміни в сервісі автоматичної оцінки землі

07.12.2021 19:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відкрив 5-те засідання Земельного штабу. «Ринок землі працює в штатному режимі, на сьогодні зареєстровано майже 60 тис.
правочинів щодо купівлі-продажу землі, якими охоплено понад 150 тис.
га землі», - зазначив Міністр. Середня ціна за гектар, як підкреслив Роман Лещенко, продовжує зростати: на сьогодні вона становить майже 40 тис.
грн. «Мінагрополітики продовжує вдосконалювати механізми земельної реформи, які є інституційною основою прозорих земельних відносин та гарантією для розвитку економічних відносин.
Відкритість даних, захист усіх учасників угод, оптимізація всіх процесів забезпечує прозорість ринку землі та збільшення надходжень до державного бюджету», – акцентував Роман Лещенко. За його словами, прозорість земельних відносин забезпечує, зокрема, й організація земельних аукціонів через електронну систему Прозорро.Продажі.
На сьогодні в ній опубліковано 1542 аукціони.
Вже успішно відбулися 202 земельні торги.
Майже 8 тис.
га земельних ділянок пропонується як лоти в різних регіонах України з загальною вартістю 570 млн грн. Що найголовніше, за словами Міністра, динаміка за ціною постійно йде вгору – усі лоти реалізуються на зростання ціни, яке в підсумку сягає в середньому 217%. Серед пріоритетів Мінагрополітики на найближчий час – розширення співпраці з фінансовими установами, зокрема банками, які мають розглядати земельні ділянки як предмет застави. Ще одне з питань, які обговорили на 5-му Земельному штабі, – зміна алгоритму оцінки, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості землі Фондом держмайна.
За словами першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Мірошниченка, Мінагрополітики та Держгеокадастр напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму.
І вже незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни. «Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необгрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні», – розповів Анатолій Мірошниченко. Крім того, Анатолій Мірошниченко розповів про отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок. За його словами, банки сьогодні можуть з легкістю отримати інформацію про угіддя земельних ділянок.
Для цього потрібно скористатися процедурою, яка передбачена пунктом 188 Порядку ведення Державного земельного кадастру: подати заяву за формою додатка 54.
Два банки це вже зробили.
Така можливість є і в усіх інших фінустанов.
«Тобто в частині доступу до інформації про земельні угіддя цей доступ можна отримати», – акцентував перший заступник голови Держгеокадастру. «Стосовно інформації про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок, то ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає.
Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами.
Сподіваємося на їх ухвалення протягом найближчих місяців», – додав він. Учасники Земельного штабу окреслили ще дві проблеми, вирішення яких потребує консолідації зусиль Мінагрополітики, Держгеокадастру, Мін’юсту та інших державних органів: вироблення єдиної позиції в підходах, які дозволяють юридичним особам набувати право на непайові землі сільськогосподарського призначення, а також щодо можливості обміну земельних ділянок і їх консолідації в межах масиву земель с/г призначення. Ці питання будуть вирішенні найближчим часом, запевнили організатори Земельного штабу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, stocks, and assets,
A financial playground,
The market at play.

- Fin.Org.UA

Новини

11:00 - Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet
10:49 - За податком (збором) наявна переплата: чи сплачувати суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або отриманого ППР?
10:47 - Яким чином юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат?
10:47 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:46 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:45 - Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН?
10:45 - Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
10:44 - За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність?
10:43 - На яку адресу контролюючі органи надсилають фізичній особі ППР про сплату земельного податку та орендної плати за земельні ділянки?
10:42 - Чи передбачена відповідальність за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах підприємства?
10:41 - Мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників
10:40 - Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суми сплачених податків та зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності?
10:39 - Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не включається до оподатковуваного доходу платника ПДФО?
10:37 - За якою формою подається уточнюючий Розрахунок та який порядок уточнення показників додатка 4ДФ до Розрахунку?
10:36 - Податковий календар на 19 червня 2026 року
10:33 - Дніпропетровщина: ФОПи – платники збору за паркування транспортних засобів спрямували до місцевих бюджетів понад 3,3 млн гривень
10:32 - Рентна плата: за видобування газового конденсату місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників отримали на 51,6% більше ніж торік
10:31 - Акцизний податок з ввезених товарів: надходження від платників Дніпропетровщини до бюджету зросли на 59,3 відсотка
10:30 - Уряд затвердив план передачі будівлі Мінекономіки до ВАКС
10:30 - Ефективна та якісна комунікація залишається пріоритетом роботи податкової служби Дніпропетровщини
10:29 - Ефективна та якісна комунікація залишається пріоритетом роботи податкової служби Дніпропетровщини
10:28 - На одній платформі для спільних рішень: податківці Дніпропетровщини долучилися до «Діалогу влади та бізнесу»
10:27 - Нотаріуси подаватимуть повідомлення про оренду нерухомості виключно в електронній формі: Уряд удосконалив порядок
10:26 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
10:10 - Перші танкери пройшли через Ормуз після угоди США та Ірану
10:00 - Черкащина отримає близько 1000 нових робочих місць у харчовій промисловості
09:35 - Нафта відреагувала на підписання угоди між США та Іраном про припинення війни
09:05 - Безпілотники уразили Московський НПЗ: місто затягнуло густим димом
08:30 - Як війна змінила споживання електрики
08:00 - "Ми як терпіли". Держава змусить банки сплатити ще 50 млрд грн до бюджету


Більше новин