Понад 1 млн українців скористалися інструментом Громадський бюджет на платформі е-DEM

07.12.2021 19:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Громадський бюджет — це інструмент електронної демократії на платформі e-DEM, який дозволяє мешканцям громади онлайн вирішувати, як розподіляти частину коштів бюджету громади.
Громадяни можуть подавати власні проекти та голосувати за них, щоб сприяти розвитку громади. Громадським бюджетом скористалися понад 1 млн українців.
За час функціонування інструменту подано понад 8000 ідей і реалізовано проектів на 700 млн грн.
Це один із найпопулярніших місцевих інструментів електронної демократії в Україні, який працює у 200 громадах, серед яких як обласні центри, так і села. Завдяки цьому інструменту українці подають ідеї у вигляді проектних заявок, що стосуються різноманітних суспільних сфер — освіти, культури, охорони здоров"я, дорожньо-транспортної інфраструктури, доброустрою, екології та соціального захисту. Під час брифінгу перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб розповів, що під час карантину Громадський бюджет набув ще більшої популярності: за два роки кількість користувачів зросла у 3,5 раза. Заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Дудченко заявив, що зараз йде робота над створенням Всеукраїнського громадського бюджету.
Україна є однією з перших країн, яка реалізує національний бюджет участі. Старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер підкреслила, що Україна є лідером у впровадженні громадського бюджету, і її приклад надихає громади Швейцарії. Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях розповів про окремий напрямок — Шкільний громадський бюджет, який розроблено в партнерстві з Радою Європи.
Завдяки цьому проекту школярі можуть реалізувати власні проекти — студії відеозапису, комп"ютерні класи, центри емоційного розвантаження, роздільний збір сміття в школах. Щоб запустити Громадський бюджет у своїй громаді, достатньо надіслати запит від місцевої влади в електронній формі та підписати Меморандум про співпрацю з Програмою EGAP: https://budget.e-dem.ua/howworks

Додати коментар

Користувач:
email:





Збережіть монету в кишені, в кишені сорочки
Може, він стане більшим, ніж сьогоднішній
Не забувайте про складність світу грошей
Навчіться з ним жити, і він стане вашим другом

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 29 квітня: ціни на електроенергію не змінять, чи відмовиться Україна від впровадження ПДВ для ФОП
20:45 - Для 600 тисяч родин в Україні відновили електропостачання після негоди
20:20 - Дію програми кешбеку на пальне продовжили до кінця весни
20:15 - Дрони не зламали експорт нафти московія: у травні відвантаження можуть зрости
20:00 - Українці зможуть отримати компенсацію на пальне від держави до кінця травня
19:55 - Ворог атакував енергетику Миколаївщини: є знеструмлення
19:45 - Пентагон уперше назвав ціну війни з Іраном – уже $25 мільярдів
19:15 - Нафта підскочила до максимуму за місяць на тлі затяжного протистояння США та Ірану
19:00 - Ще 20 тисяч родин в Україні отримають компенсацію на ремонт житла після атак московія
18:58 - Китай закріплює контроль над німецькою логістикою
18:45 - московія додала до "тіньового флоту" чотири танкери для газу
18:15 - США нададуть 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС після атаки московія
17:59 - Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:55 - Для українців ціни на електроенергію до кінця жовтня не змінюватимуться
17:52 - Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:50 - Марченко розповів, чи може Україна відмовитися від впровадження ПДВ для ФОП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 30 квітня
17:30 - WE Finance Code: фінансові установи можуть долучитися до першої хвилі підписантів
17:30 - Двом ломбардам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
17:15 - Україна ввела санкції проти суден тіньового флоту московія та причетних до викрадення українських дітей
16:44 - Падіння ціни на нафту швидко перекрила премія за ризик – ЗМІ
16:42 - У Держстаті розповіли про збільшення середньої зарплати у березні
16:30 - Мінекономіки готує інституції та аграріїв до правил ЄС – стартує активна фаза проєкту IPRSA III
16:30 - Кому вигідні нікотинові заборони
16:25 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
16:15 - "Українська правда" запускає підписку: що зміниться для читачів
16:10 - "Укргазвидобування" перерахувало 5,4 мільярда рентної плати: які суми отримали регіони
16:04 - Ключові рішення НКЦПФР від 29.04.2026
15:58 - На Чернігівщині відремонтували житло: допомогла Латвія
15:37 - Одеський завод у суді вимагає від московії відшкодувати збитки


Більше новин