У листопаді 2021 року транзит природного газу через Україну зріс майже на 16%

07.12.2021 17:54 | Оператор ГТС України

У листопаді 2021 року транзит природного газу українською ГТС до країн Європи склав 3,049 млрд куб. м, на 414 млн куб. м більше, ніж у жовтні.

READ IN ENGLISH

При цьому транзитні обсяги до Словаччини збільшились на 14% — до 2,418 млрд куб. м порівняно з жовтнем 2021 року. Поставки до Словаччини лишаються основним напрямом транзиту газу через українську ГТС і складають 80% від загальних обсягів транзиту.

Також Оператор ГТС України (ОГТСУ) протранспортував 334 млн куб. м (+89% порівняно з жовтнем) до Молдови та 297 млн куб. м газу до Польщі (-13%). Усі транзитні поставки газу з РФ до країн Європи не перевищили заброньовані річні потужності.

Заявки на транзит російського газу до Угорщини не надходили з 1 жовтня попри аварію на Трансбалканському газопроводі та блокування надходження газу з Турецького потоку. Натомість через послугу short-haul-митний склад зросли поставки газу з території України до Угорщини — до 314 млн куб. м.

У результаті середньодобові обсяги транспортування російського газу через територію України у листопаді зросли до 102 млн куб. м. Це досі нижче мінімального обсягу, згідно чинної транзитної угоди*.

«Попри «анонси» на початку листопада щодо збільшення обсягів транзиту газу до Європи через територію України цього не сталося. Відбулася певна маніпуляція, коли транзит на початку місяця було зменшено до 57 млн куб. м на добу, а потім збільшено до 109 млн куб. м, передбачені транзитною угодою. Для порівняння, в аналогічний період у 2020 році транзит газу складав 178 млн куб. м на добу, в 2019-му – 277 млн куб. м на добу. Тобто ми можемо збільшити транзит в 2,5 рази», – запевнив керівник ОГТСУ Сергій Макогон.

Транзит природного газу через Україну за 11 місяців 2021 року склав 38,3 млрд куб. м, а середньодобовий обсяг транспортування — 114,8 млн куб. м.

Всього до Словаччини надійшло 24,849 млрд куб. м газу, до Угорщини — 6,799 млрд куб. м, до Молдови — 2,783 млрд куб. м, до Польщі — 3,524 млрд куб. м та до Румунії — 0,394 млрд куб. м.

*Поточна транзитна угода між НАК «Нафтогаз України» та російським ПАТ «Газпром», укладена наприкінці 2019 року строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м на добу) у 2020 році та по 40 млрд куб. м (110 млн куб. м на добу) у 2021-2024 роках.

Запис У листопаді 2021 року транзит природного газу через Україну зріс майже на 16% спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ринки,
Де золото, де нафта –
Звичайні зміни.

- Fin.Org.UA

Новини

11:25 - AFINA Group стала власником ПрАТ "Вінницяпобутхім"
11:25 - Естонці остаточно викупили "РВС банк"
11:20 - Уряд надасть додаткові дотації для лікарів та вчителів
10:56 - У двох областях знеструмлення після російських обстрілів
10:50 - На Дніпропетровщині ввели екстрені відключення світла
10:36 - московіяни знову вдарили по критичних об’єктах на Житомирщині
10:30 - Удари московія по енергетиці України кваліфікували як злочини проти людяності – СБУ
10:26 - Amazon запускає хмарну службу в Європі, щоб там не переживали за безпеку
10:02 - "Аналогов нєт": 70% російського бізнесу не можуть відмовитись від західного софту
09:44 - Діалог влади та бізнесу: ефективна комунікація заради економічної стійкості
09:43 - Консультаційний центр: оперативна та ефективна підтримка бізнесу
09:40 - У 2025 році в Україні зріс попит на автобуси: які марки купували найчастіше
09:40 - У 2025 році в Україні зріс попит на автобуси: які марки купували найчастіше
09:31 - Матеріальна допомога, яка надається працівникам, має систематичний характер: оподаткування ПДФО
09:30 - Щодо права на ПСП осіб з інвалідністю ІІІ групи з дитинства
09:28 - Порядок отримання автором електронного документа першої та другої квитанцій при надсиланні електронних документів в електронному вигляді
09:27 - Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань?
09:26 - Надходження рентної плати за видобування кам’яного вугілля від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету – понад 205,6 млн гривень
09:25 - ЄС знизив "стелю" для роснафти
09:24 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини у минулому році платники сплатили понад 717,4 млн гривень податку на прибуток підприємств
09:22 - Торік громади України отримали 45,6 млрд гривень земельного податку
09:18 - ДПС отримала понад 90 звітів CbC за 2024 рік
09:16 - Понад мільйон звернень за 2025 рік: з якими питаннями найчастіше звертаються до Контакт-центру ДПС
09:00 - Кличко відповів Зеленському щодо поганої підготовки в Києві до блекауту
09:00 - Кличко відповів Зеленському щодо поганої підготовки в Києві до надзвичайної ситуації у енергосистемі
08:30 - Як оборонним компаніям фінансувати зростання
08:00 - Де в Україні зимувати?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України


Більше новин