Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над сучасним механізмом соціальної підтримки захисників та захисниць з інвалідністю внаслідок АТО/ООС

06.12.2021 17:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Україні буде запроваджено єдиний сучасний механізм із соціальної підтримки та адаптації ветеранів АТО/ООС – осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Його розробку координує Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти та науки. Про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час Всеукраїнського онлайн-марафону «Комунікація – Партнерство – Відкритість».
Захід організовано Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю до Міжнародного дня людей з інвалідністю, що відзначається 3 грудня. «Спільними зусиллями з Міністерством охорони здоров’я, Мінсоцполітики, Міносвіти ми координуємо напрацювання єдиного прийнятного сучасного механізму підтримки особливо чутливих категорій захисників України, в тому числі і їхнього розвитку», - сказала очільниця Мінветеранів. Юлія Лапутіна зазначила, що також командою Міністерства був розроблений та зареєстрований у Парламенті законопроект про внесення змін до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який має врегулювати систему соцзахисту, осучаснити пільги та послуги Захисникам України. Зокрема, документ запроваджує комплексний огляд системи соціального захисту ветеранів війни раз на 5 років з метою оцінювання існуючого стану та його ефективності. «Треба змінити та наповнити сучасним змістом соціальні гарантії, пільги для українських захисників.
Наразі проект закону очікує розгляду Верховною Радою, сподіваюсь, що у найближчу сесію він буде включений до порядку денного та підтриманий», - наголосила Юлія Лапутіна. Щодо ситуації із вирішенням соціальних питань ветеранів, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також надання їм медичної та психологічної допомоги у громадах, очільниця Мінветеранів зазначила, що такі заходи здійснюються у межах регіональних комплексних цільових програм соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, вона навела приклад Київщини, де діє обласна цільова програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих воїнів, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2021-2022 роки.
Одне з її пріоритетних завдань – забезпечення соціальної адаптації та надання психологічної допомоги захисникам і захисницям України. У територіальних громадах, наприклад, Вінниччини також прийняті програми соціально-економічного розвитку, соціального захисту пільгових категорій населення, у тому числі ветеранів війни, членів їхніх сімей та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Крім того Юлія Лапутіна зазначила, що 10 -11 грудня на Донеччині у місті Краматорськ Мінветеранів проведе підсумковий ветеранський форум, який стосуватиметься саме регіональної ветеранської політики. «Адже ми хочемо, щоб позитивні кейси, які працюють в об’єднаних територіальних громадах, були доведені і до ветеранської спільноти, і до експертів, і до центральних органів виконавчої влади.
Ми разом подискутуємо, якими мають бути регіональна ветеранська політика, питання фінансування проектів в умовах децентралізації.
Можливо, слід напрацювати відповідні зміни до законодавства, які б унормували взаємодію місцевих органів влади з центральними щодо реалізації соціальних політик, в тому числі й ветеранських», – підкреслила Міністр. Стосовно проведеної роботи Мінветеранів у 2021 році у напрямках психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів, в тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також постраждалих учасників Революції Гідності, які отримали інвалідність, Юлія Лапутіна повідомила, що послуги з психологічної реабілітації бюджетним коштом надано 4395 особам, з яких - 828 особи з інвалідністю. Послугами з санаторно-курортного лікування забезпечено 5416 осіб, в тому числі – 308 осіб з інвалідністю у 85 санаторно-курортних закладах першої та вищої акредитаційної категорії. Також 1890 учасників АТО/ООС пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації, серед них – 170 осіб з інвалідністю внаслідок війни здобували освіту у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. «Мінветеранів приділяє особливу увагу та підтримку особливо чутливій категорії наших захисників і захисниць, їхній соціальній, медичній, психологічній, фізкультурно-спортивній реабілітації.
Оздоровлення та соціальна адаптація ветеранів та членів їхніх родин – один з пріоритетних напрямів діяльності Міністерства, який буде продовжено й у наступному році», – наголосила Юлія Лапутіна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish run, green gain
Stocks rise, wealth accumulates
Hopeful investors

- Fin.Org.UA

Новини

16:35 - Укрнафта отримала в управління арештовані корпоративні права Укрнафтобуріння
16:30 - Як інтелектуальна власність формує сучасний спорт
16:13 - БЕБ змусило комунальників відшкодувати до бюджету понад 13,7 мільйона гривень
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026
15:40 - Міжнародні резерви України за місяць збільшилися на 12,1% – НБУ
15:15 - На Полтавщині росіяни атакували промисловість, постраждали дві людини
15:00 - Міжнародні резерви збільшилися до 51,3 млрд дол. США за підсумками червня
14:58 - Україна може стати третьою економікою Європи за темпом зростання – МВФ
14:52 - Пів мільйона данських крон на навчання медиків: Carlsberg Group посилює підтримку UNBROKEN
14:35 - У Києві збудують дизельні енергокомплекси потужністю 40 МВт – Кличко
14:30 - Прорахувалися, але де? Чому уряд вкотре змінює правила "єОселі" і кого торкнуться зміни
14:21 - Кріппа повністю викупив найбільший виставковий майданчик Києва
13:55 - Нафтовидобуток ОАЕ наблизився до рекордних рівнів після виходу країни з ОПЕК – ЗМІ
13:45 - Після удару московія у Вишневому призупинив роботу пошкоджений автоцентр
13:15 - Зеленський ввів у дію санкції проти постачальників обладнання для російського ВПК
13:00 - Як і чому українські жінки інвестують у майбутнє: історія трьох інвесторок
12:46 - З гаража на Nasdaq: як український мілтек залучає сотні мільйонів
12:40 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
12:40 - Австралійські діти легко обходять заборону на використання соцмереж
12:38 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
12:37 - Кожен платник податків має право на індивідуальну податкову консультацію
12:35 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
12:34 - Поновлення строку чинності кваліфікованого сертифіката, сформованого КНЕДП ДПС, можливе лише для заблокованих кваліфікованих сертифікатів, термін блокування яких не скінчився
12:33 - Чи мають право перевізники при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
12:33 - "Астарта" продає підприємство на Чернігівщині: яка причина
12:32 - До уваги податкових агентів!
12:31 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:27 - Щодо права нарахування платником податку на прибуток амортизації на квартиру, якщо вона використовується з метою отримання доходу від надання її в оренду ФО для проживання
12:26 - Щодо складання підсумкової ПН за щоденними підсумками операцій та РК до неї за певних умов
12:25 - Платникам екологічного податку та рентної плати за воду або надра про довкіллєвий інтегрований дозвіл


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33438
Австралійський долар30.9232
Така0.36222
Канадський долар31.3119
Юань Женьміньбі6.5522
Чеська крона2.1002
Данська крона6.8075
Гонконгівський долар5.6757
Форинт0.143728
Індійська рупія0.46865
Рупія0.0024755
Новий ізраїльський шекель14.7052
Єна0.27487
Теньге0.094647
Вона0.029396
Ліванський фунт0.000496
Малайзійський ринггіт10.9366
Мексиканське песо2.5559
Молдовський лей2.5313
Новозеландський долар25.3305
Норвезька крона4.539
Саудівський ріял11.8551
Сінгапурський долар34.4663
Донг0.0016927
Ренд2.7413
Шведська крона4.6084
Швейцарський франк55.1957
Бат1.33763
Дирхам ОАЕ12.1184
Туніський динар15.0778
Єгипетський фунт0.9118
Фунт стерлінгів59.5897
Долар США44.5098
Сербський динар0.43344
Азербайджанський манат26.1915
Румунський лей9.7225
Турецька ліра0.9502
СПЗ (спеціальні права запозичення)60.4717
Євро50.8836
Ларі16.8713
Злотий11.8538
Золото184842.97
Срібло2727.61
Платина73807.49
Паладій57052.22

Курси валют, встановлені НБУ на 08.07.2026