Представники Мінветеранів та Міноборони обговорили створення реформи переходу з військової кар’єри на цивільну

06.12.2021 17:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр та представники профільних директоратів провели спільну нараду щодо системи переходу від військової служби до цивільного життя. Зазначимо, що під час першої зустрічі керівництва обох відомств напередодні Дня захисників і захисниць України вдалося чітко окреслити комплекс гострих питань соціального захисту, медичного, психологічного забезпечення захисників України і родин загиблих героїв, які потребують вирішення. Відкриваючи нараду Юлія Лапутіна наголосила, що в умовах, коли в нашій країні вже зараз є понад 400 тисяч ветеранів, існує необхідність запровадження ефективної моделі переходу з військової кар’єри до цивільного життя. «Сьогодні ми шукаємо з Міністерством оборони точки дотику щодо впровадження ефективного державного менеджменту процесу переходу з військової кар’єри до цивільного життя.
У результаті цього кожен український ветеран має стати соціально захищеним, перенавченим, успішним та працевлаштованим, таким, кого поважають у суспільстві і ким пишаються», – підкреслила очільниця Мінветеранів. «Наша команда презентувала представникам НАТО проект дорожньої карти переходу з військової на цивільну кар’єру.
У ній передбачені заходи підготовки військовослужбовця до мирного життя за рік до того, які він звільниться з війська.
Зокрема, це стосується чіткого алгоритму медичної та психологічної реабілітації, професійної перепідготовки тощо», – розповіла Міністр. Вона зазначила, що за ініціативи Мінветеранів Кабінетом Міністрів України у листопаді прийнято постанову «Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя». Завдання комісії – системно працювати над комплексною реформою переходу з військової кар’єри до цивільної.
До її складу увійшли Міністерство оборони України, всі силові структури, представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства економіки. «Систему переходу військової кар’єри на цивільну доцільно поділити на тематичні блоки: блок медицини, блок освіти, блок працевлаштування, – підкреслила заступник Міністра оборони Ганна Маляр.
– І по кожному з цих блоків визначитись: що може зробити Мінветеранів, що – Міноборони та інші органи виконавчої влади, і у які строки ми здатні це здійснити.
Тоді ми зможемо рухатись і реалізовувати конкретний план». Учасники наради наголосили, що реалізація реформи потягне за собою низку змін у законодавстві, тому потрібно посилити співпрацю з народними депутатами України у профільних парламентських комітетах. За результатами зустрічі було вирішено найближчим часом провести перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя, про діяльність якої буде широко поінформовано ветеранську спільноту, військовослужбовців та членів їхніх сімей. «Настав час переходити до конкретних кроків.
Ми маємо зробити реформу людиноцентричною, щоб у центрі уваги були наші захисники і захисниці, які у цивільному житті за нашого сприяння стали б активними членами громади», – підкреслила Юлія Лапутіна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and reward dance,
A delicate balance,
Traders walk the tightrope.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.01.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:10 - Стало відомо, хто замінить Федорова в Мінцифрі
21:00 - Новини 13 січня: провал призначення Шмигаля міністром енергетики, наслідки нової атаки московія
20:45 - Boeing розігнав поставки до максимуму з 2018, але головний конкурент досі попереду
20:25 - Продаж Льовочкіну 460 гектарів землі в Карпатах: АРМА перевірить переможців аукціонів
19:55 - Нафта "вибухнула" через протести в Ірані та погрози Трампа до країни
19:46 - московія 13 січня атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури
19:15 - Енергетики повідомили про графіки відключення світла на середу 14 січня
19:01 - У Європі газ подорожчав до максимуму за два місяці: які основні причини
18:55 - Українські банки мають достатній запас капіталу – НБУ
18:50 - Китайський ШІ заходить у Африку: Microsoft каже, США програють ринки
18:25 - У 2025 році на соцвиплати спрямовано 400 мільярдів гривень – Мінфін
18:13 - Всупереч заявам Трампа: московія пообіцяла продовжити нафтову діяльність у Венесуелі
18:03 - Вантажні перевезення російською залізницею — найнижчі з 2009 року
17:58 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
17:52 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
17:50 - "Міністр як бог": що Федоров залишає після себе
17:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 14 січня
17:32 - У Міненерго розповіли, чому не можуть прогнозувати строків переходу на графіки відключень
17:30 - Корпоратизація дасть можливість залучити інвестиції та стимулювати розвиток лісової галузі, - Олексій Соболев
17:07 - Засідання Комісії
17:06 - Ситуація на правому березі Києва погіршилась до рівня лівого – Yasno
17:00 - В Міненерго пояснили, чому в різних регіонах відрізняється тривалість відключення світла
17:00 - В Міненерго пояснили, чому тривалість відключень світла в різних регіонах відрізняється
16:45 - Рада провалила призначення Шмигаля міністром енергетики
16:40 - Як відкрити ресторан
16:37 - Ліквідація банків: за рік продано активів на 1,5 мільярда гривень – ФГВФО


Більше новин