НБУ потратил еще 150 млн долларов для сдерживания девальвации гривны

04.12.2021 10:54 | Укррудпром

10:30 04 декабря 2021 года

Национальный банк с 29 ноября по 3 декабря продал на межбанковском рынке $154,5 млн. грн., а купил — $5 млн. Об этом свидетельствуют статистические данные на сайте НБУ.

В частности, $5 млн Нацбанк купил и $50 млн — продал путем проведения интервенций с выбором лучшей цены, а остальные $104,5 млн — продал через интервенции по единому курсу.

Всего с начала года НБУ купил на межбанке $3,61 млрд, а продал — $1,14 млрд.

В то же время, официальный курс гривны за указанный период снизился — с 27,1033 грн/$ в начале прошлой недели до 27,2981 грн/$ по итогам торгов в пятницу, 3 декабря.

Как сообщалось, Национальный банк с 22 по 26 ноября продал на межбанковском рынке $630,1 млн, что стало рекордным объемом продаж валюты на межбанковском рынке с начала года.

Неделей ранее с 15 по 19 ноября Нацбанк продал на межбанковском рынке $108 млн, а купил — всего $5 млн.

Напомним, перед этим Национальный банк выкупил на межбанковском рынке $858,3 млн, это рекордный объем, по крайней мере, с начала 2018 года. Предложение валюты на рынке значительно выросло из-за конвертации в гривну поступлений от размещенных на прошлой неделе еврооблигаций “Укрэнерго” на $825 млн.

Средства от евробондов на сумму 19,3 млрд грн НЭК “Укрэнерго” направило госпредприятию “Гарантированный покупатель”, которое в свою очередь выплатило 16,27 млрд грн производителям электроэнергии по “зеленому тарифу”. Еще 3,04 млрд грн из общей суммы были заблокированы в “Сбербанке” и возвращены на счета ГП “Гарантированный покупатель”.

В то же время, в компании “ДТЭК ВДЭ” Рината Ахметова заявили, что именно эта компания не получила соответствующих выплат от ГП “Гарантированный покупатель”, хотя другим компаниям уже оплачена задолженность в полном объеме.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economies interlinked,
Global trade and investment,
The world is one market.

- Fin.Org.UA

Новини

16:18 - Деклараційна кампанія -2026
16:16 - Електронні сервіси – фундаментальний елемент сучасної податкової системи
16:15 - Щодо складання, затвердження і виконання річних фінансових планів
16:14 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
16:12 - ПДВ: про участь у відеоконференції представників платника
16:11 - До уваги платників податків!
16:07 - Надання неприбутковою організацією гуманітарної допомоги: особливості відображення у звітності за певних умов
16:06 - Декларація з акцизного податку: заповнення рядка 8 «Зміст помилки» додатку 7
16:05 - Чи є бюджетним грантом компенсація витрат на сплату процентів за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» Національною установою розвитку?
16:04 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
16:03 - Податковий календар на 28 квітня 2026 року
16:02 - Дніпропетровщина: понад 271,1 млн грн – внесок до місцевих бюджетів від платників податку на прибуток підприємств
16:01 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування надр місцевого значення надійшло майже 3,6 млн грн рентної плати
16:00 - Понад 12,4 млрд грн єдиного внеску: надходження від платників Дніпропетровщини зросли на 22,4 % у порівнянні з минулорічними
15:58 - Фактичні перевірки офісу та спеціалізованого автомайданчику
15:57 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості подання декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік»
15:56 - Просто про важливе: податківці Дніпропетровщини про правила сплати місцевих податків
15:55 - Заслужений артист України приєднався до Деклараційної кампанії - 2026
15:53 - Екологічний податок: 1,5 млрд грн на відновлення довкілля
15:53 - ДПС за підтримки міжнародних партнерів розпочне перший етап практичної реалізації цифрової трансформації
15:53 - Деклараційна кампанія добігає кінця: залишилися лічені дні до 1 травня
15:52 - Майже 3 тисячі ліцензій втратять підприємці – порушники вимог до мінімальної зарплати у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.04.2026
15:10 - Мінрозвитку розповіло про регуляторні зміни, які прискорюють відбудову
14:59 - Шахтарі "ЛНР" скаржаться на банкрутство шахт та відсутність виплат
14:55 - Нові легковики в Україні: в яких регіонах їх найчастіше купують
14:36 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2025 рік та розподіл прибутку
14:25 - Як отримати податкову знижку: правила для ЕКЗ та усиновлення
14:25 - Китай зірвав мегаугоду Meta на 2 мільярди доларів
14:25 - НБУ спрямує до держбюджету рекордну суму прибутку


Більше новин