Мінветеранів та МОН співпрацюватимуть з проектом «Норвегія – Україна» щодо розвитку ветеранської політики

29.11.2021 20:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 29 листопада, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна взяла участь у міжнародному симпозіумі «Проект «Норвегія – Україна» (NUPASS), як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів.
Перспективи інтеграції до державної системи України». На заході Міністерство у справах ветеранів України та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» підписали Меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійної орієнтації. Сторони також домовилися співпрацювати у розвитку підприємницьких ініціатив та можливостей ветеранів. «Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за посилену увагу до ветеранської політики, яка наразі стала пріоритетною в Україні.
Завдяки плідній співпраці з проектом «Норвегія – Україна» вже понад 2400 наших Захисників пройшли перекваліфікацію та отримали цивільні спеціальності», – зазначила Юлія Лапутіна. Міністр наголосила, що запровадження нової системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя є одним із ключових кроків у діяльності Мінветеранів, адже за всі роки російської збройної агресії проти України таку систему так і не було створено, окрім деяких окремих ініціатив. «Наразі ми працюємо над тим, щоб все, що було започатковано за минулі роки, перетворилося на ефективну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя.
Разом з Міністерством оборони України та Міністерством освіти та науки України ми вибудуємо таку модель і запровадимо людиноцентричний підхід до державної ветеранської політики щоб наші Захисники, які повертаються з війни та військової служби, відчували, що держава турбується про них, що їм є де навчатися, є де отримати спеціальність, є де працювати», – сказала Юлія Лапутіна. За її словами, для Мінветеранів є пріоритетними освітні програми з IT і проектного менеджменту, сільського господарства та митної справи.  «І ми будемо продовжувати нашу спільну роботу у розробці та запровадженні цих освітніх програм», – підкреслила Міністр. Також відповідний Меморандум про співпрацю із норвежською стороною було підписано Міністерством освіти та науки України.
Його очільник Сергій Шкарлет під час виступу на симпозіумі зазначив, що завдяки активній підтримці уряду Королівства Норвегія та «Міжнародного фонду соціальної адаптації» українські ветерани, військовослужбовці, а також члени їхніх родин мають змогу долучитися до освітніх програм, які допомагають скоріше адаптуватися до мирного життя в цей складний час. «Дуже важливими є розроблені в межах проекту освітні програми для підтримки військовослужбовців, які повернулися до цивільного життя.
Адаптація наших ветеранів до умов позафронтового життя, часом, складний процес.
І з емоційної точки зору, і з точки зору набуття нових навичок та професій.
Ми продовжуємо нашу співпрацю з міжнародними партнерами у цьому напрямку.
Досягнуті результати свідчать про правильність обраного шляху», – зазначив Сергій Шкарлет.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збережіть монету в кишені, в кишені сорочки
Може, він стане більшим, ніж сьогоднішній
Не забувайте про складність світу грошей
Навчіться з ним жити, і він стане вашим другом

- Fin.Org.UA

Новини

14:20 - У Києві та двох областях заживили критичну інфраструктуру – Шмигаль
14:10 - На Донеччині в результаті обстрілу пошкоджено магістральний газопровід
14:01 - Енергосистема відновлюється: в "Укренерго" розповіли, в яких регіонах діють екстрені відключення
13:55 - Через системну аварію Чернігівщина повністю знеструмлена
13:37 - Аварія в енергосистемі не спричинена кібератакою – Мінцифри
13:28 - Кордон із Молдовою зупинено для транспорту через збій баз даних
13:11 - У Молдові – частковий блекаут через ситуацію в енергосистемі України
13:03 - Харківський метрополітен частково зупинено через великий блекаут
13:00 - MG в Україні робить авто доступнішими: нові програми кредиту та лізингу
12:53 - На тлі масштабного блекауту затримки залізниці мінімальні – УЗ
12:21 - В Міненерго прогнозують, що світло повернеться "протягом найближчих 2-3 годин"
12:01 - В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ БЛЕКАУТ
11:59 - У Києві зникли вода і тепло
11:41 - В регіонах України застосовані екстрені відключення світла
11:17 - У Києві зупинилося метро
11:01 - Мінекономіки назвало автомобілі, які підпадають під "податок на розкіш" цьогоріч
10:00 - Yasno у сильні морози радить спецдизель до "- 40": звичайний може забити генератори
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 31.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Денис Шмигаль наголосив на неприпустимості нарахувань за ненадані послуги теплопостачання
21:05 - Денис Шмигаль: розраховуємо на подальшу підтримку Франції у відновленні енергосектору України
21:00 - Новини 30 січня: атака на залізницю, скасовані платіжки за тепло
20:40 - Без тепла у Києві залишаються 253 багатоповерхівки
20:30 - Олександр Краснолуцький долучився до команди Мінекономіки
20:06 - Через атаку московія, яка триває більше доби, все ще не курсують потяги із Запоріжжя у Дніпро
19:48 - Зеленський доручив скасувати платіжки для тих, у кого не було тепла
19:37 - У Києві на місяць перекриють рух Південним мостом у зв’язку з ремонтом
19:20 - 31 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:00 - Дефіцит бюджету Канади зріс до 19 млрд доларів
18:36 - Графіки відключень: у Yasno відповіли на найпоширеніші запитання


Більше новин