Питання забезпечення рівного доступу осіб з інвалідністю до державної служби розглянуто під час засідання Ради безбар’єрності

27.10.2021 18:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності щодо результатів виконання за третій квартал 2021 року Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Зокрема, під час виступу Наталія Алюшина розповіла про роботу щодо забезпечення рівного доступу до державної служби осіб з інвалідністю: «НАДС доклало чимало зусиль, щоб в Україні з`явилася Методика забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосуванням.
До розробки цієї Методики були залучені фахівці та заінтересовані сторони, які працюють у напрямку формування безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю. Методикою врегульовано алгоритм розгляду заяви особи з інвалідністю, яка бажає взяти участь у конкурсі, про необхідність забезпечення розумним пристосуванням.
Тобто, означено, які дії має вжити державний орган у разі надходження такої заяви. Також визначено види розумного пристосування та способи їх застосування під час участі у конкурсі осіб з інвалідністю.
Крім цього, в Методиці є рекомендований перелік основних ознак доступності приміщень, в яких проводиться конкурс, будинків і споруд, в яких розташовані такі приміщення».  За словами Наталії Алюшиної, серед видів розумного пристосування можуть бути: здійснення обґрунтованих перерв; залучення перекладача жестової мови; надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до ситуаційних завдань, що спрямовані на перевірку компетентностей, визначених в умовах конкурсу; надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача. Розповіла Голова НАДС й про те, що в Агентстві планують працювати над розширенням функціоналу Єдиного порталу вакансій державної служби, щоб врахувати потреби осіб з інвалідністю при подачі документів. Насамкінець свого виступу Наталія Алюшина висловила сподівання, що прийняття Методики допоможе особам з інвалідністю отримати рівні умови вступу на державну службу.
Втім, цього можна буде досягнути лише у тому випадку, коли очільники державних органів розпочнуть використовувати запропоновані в документі інструменти. Довідково За даними звіту про кількісний та якісний склад державних службовців за ІІІ квартал на держслужбі наразі працюють 9 653 осіб з інвалідністю.
Це 5,5% від загальної кількості працюючих.
До речі, з початку року спостерігається позитивна динаміка збільшення кількості осіб з інвалідністю, які виявили бажання долучитися до когорти державних службовців.
Приміром, в першому кварталі поточного року частка державних службовців з інвалідністю становила 4,9%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Шалений ритм бірж,
Серце б'ється із напруги
Хто на мільйоні

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?
14:51 - Які документи необхідно подати до контролюючих органів у разі виникнення змін в облікових даних СГ?
14:49 - ФОП – платник єдиного податку придбаває сільськогосподарську продукцію у фізичної особи: як оформити?
14:48 - Транспортний податок: від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 6,8 млн гривень
14:46 - Дніпропетровщина: за видобування нафти платники рентної плати сплатили до місцевих бюджетів понад 2,3 млн гривень
14:45 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДФО до загального фонду держбюджету перевищили 8,0 млрд гривень
14:42 - Дніпропетровщина: про ветеранське підприємництво, безбар’єрність та податкові сервіси під час зустрічі з платниками Славгородської громади
14:41 - Податківці Дніпропетровщини – про ризики «дроблення бізнесу» та чесну конкуренцію
14:40 - ВПО можуть отримати податкову знижку за витрати на оренду житла: які документи необхідні
14:39 - Леся Карнаух: Громади мають активніше працювати над розширенням бази оподаткування – це додаткові ресурси для розвитку
14:35 - Світ може зіткнутися з хвилею продовольчої інфляції – FAO
14:00 - Норвегія надала двом регіонам України енергетичне обладнання
14:00 - Коли в Україні з’явиться регулювання віртуальних активів?
14:00 - PUMA оцінила втрати внаслідок знищення Росією її складських запасів
13:55 - Іран збереже широкий контроль над Ормузькою протокою за угодою з Оманом – ЗМІ
13:36 - На повернення світла херсонцям знадобиться кілька днів – голова ОВА
13:10 - Британці ухвалили новий пакет санкцій проти московії: хто потрапив до нього
13:02 - Алекс Кім, SVT Products GmbH: Задача сучасної пожежної безпеки – зберегти працездатність об’єкта


Більше новин