Мінцифри та Кіберпол викрили розробника фейкової копії застосунку Дія

27.10.2021 16:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Співробітники Кіберполу Запоріжжя спільно з Міністерством цифрової трансформації викрили 21-річного мешканця Запорізької області, який створив фейкову копію застосунку Дія.
Йому може загрожувати до 6 років позбавлення волі.
Зараз також встановлюються особи, які придбали та використовували фейк. Зловмисник самостійно розробив застосунок зі схожим дизайном.
У фейковій програмі можна було створити будь-який документ — від паспорта до cертифіката про вакцинацію від COVID-19.
Фейковий застосунок не мав нічого спільного із застосунком Дія, адже в розробки не було доступу до жодного з держреєстрів.
Під час першої його перевірки можна викрити підробку. У рекламі чоловік вказував, що застосунок  допоможе неповнолітнім безперешкодно купувати алкоголь.
Наразі правоохоронці вживають заходів для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка.
Нагадуємо, що офіційний застосунок Дія можна завантажити лише у Play Market, AppGallery та App Store. Відкрито кримінальне провадження за ч.
2 ст.
361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп"ютерів, автоматизованих систем, комп"ютерних мереж чи мереж електрозв"язку) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі.
Слідчі дії тривають. Команда Мінцифри постійно на зв’язку з користувачами.
Ми відстежуємо усі відгуки та інформацію, пов"язану з Дією.
У разі спроб шахрайських схем передаємо Кіберполіції, яка розглядає кожну ситуацію окремо. Також Мінцифри та Кіберпол ретельно відстежують усі випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів.
Якщо ви бачите, що хтось продає підроблені тести чи COVID-сертифікати, то одразу повідомляйте в поліцію.  Закликаємо всіх українців не купувати підроблені ПЛР-тести або COVID-сертифікати й не робити їх самостійно.
Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини.
Кожен, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, може це зробити абсолютно безкоштовно.
До того ж українцям, які свідомо використовують фейкові COVID-сертифікати, доведеться заплатити до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок розвивається,
Україна – майбутнє світу,
Відкрий йому двері.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.08.2026
14:50 - Аграрії просять поки не підвищувати залізничні тарифи: які аргументи
14:32 - Податкова знижка через «Дію»: як скористатися сервісом – тема інтерв’ю для «Павлоградської телерадіокомпанії»
14:30 - Дедлайн для бронювання, пенсії без довідок та безпечна косметика: що зміниться в серпні
14:21 - Оприлюднено зміни до плану виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
14:17 - Олексій Семенюк: підготовку законопроєкту про віртуальні активи практично завершено
14:15 - Ексдепутата судитимуть за самовільне будівництво біля Дніпра
14:15 - До Індії додалася Африка: московія імпортувала бензин з Марокко – ЗМІ
13:58 - Київстар відкриває офіс у Нью-Йорку для посилення взаємодії з інвесторами та партнерами
13:56 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
13:55 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
13:54 - Щодо оформлення довіреності, що видана ФОПом на представництво його інтересів, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах
13:53 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:51 - Терміни, в які контролюючий орган повідомляє платника про продовження строки проведення документальної (планової або позапланової) перевірки
13:50 - Асоціація ритейлерів оцінила розвиток мереж супермаркетів за півріччя
13:45 - Реєстрацію платника єдиного податку четвертої групи анульовано за ініціативою контролюючого органу: з якого періоду платник повторно може бути включений до четвертої групи платників ЄП?
13:41 - Щодо отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій
13:39 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав проценти, нараховані на залишок коштів поточного банківського рахунку, відкритого для провадження підприємницької діяльності: чи є дохід?
13:39 - Порядок формування податкового кредиту з ПДВ при ввезенні на митну територію України безоплатно отриманих товарів
13:37 -  Чи може самозайнята особа сплатити грошове зобов’язання власними коштами як фізична особа або з банківської картки ФО?
13:34 - Платник, який має заборгованість, спрямовує кошти на сплату поточних зобов’язань: черговість зарахування платежів
13:33 - Дніпропетровщина: до надавачів платіжних послуг направлено 2 442,9 тис. платіжних інструкцій для стягнення податкового боргу
13:32 - Міненерго інвестувало понад 844 млн грн коштів фінансового резерву в державні військові облігації
13:21 - Рентна плата: за видобування газового конденсату платники сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини 578,8 тис. гривень
13:13 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування кам’яного вугілля надійшло понад 99,3 млн грн рентної плати
13:12 - Майже 9,2 млрд грн - внесок платників Дніпропетровщини до спеціального фонду держбюджету
13:11 - Погашення податкового боргу – у фокусі уваги податківців Дніпропетровщини на зустрічі з платником податків
13:10 - Консультаційний центр: ефективні рішення для підтримки бізнесу
13:00 - За рік кількість відгуків на вакансії в ЗСУ впала майже вдвічі – дослідження


Більше новин