Як визначається вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за розрахунковою вартістю?

27.10.2021 08:26 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що суб’єкти господарювання, в тому числі ті, які не вважають себе гірничими підприємствами і здійснюють видобування корисних копалин, в тому числі підземних вод, обчислюють розрахункову вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за формулою, визначеною у п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме:
Вмп + (Вмп х Крмпе)
Цр = -----------------------------------,
де Вмп - витрати, обчислені згідно з пп. 252.11 - 252.15 ст. 252 ПКУ (у гривнях);
Крмпе – коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, обчислений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (десятковий дріб). Гірничі підприємства, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов’язання із застосуванням коефіцієнта рентабельності, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України;
V мп – обсяг (кількість) товарної продукції гірничого підприємства – видобутих корисних копалин (мінеральної сировини), що видобута за податковий (звітний) період.
Обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) визначається платником рентної плати самостійно у порядку, встановленому п. 252.19 ст. 252 ПКУ, зокрема у журналі обліку видобутих корисних копалин відповідно до вимог затверджених ним схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції і нормативних актів, що регламентують вимоги до відповідного виду товарної продукції гірничих підприємств стосовно визначення якості сировини та кінцевого продукту, визначення вмісту основної та супутньої корисної копалини в лабораторіях, атестованих згідно з правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі.
Залежно від відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) її кількість визначається в одиницях маси або об’єму.
Згідно із п. 252.11 ст. 252 ПКУ у разі обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за розрахунковою вартістю до витрат платника рентної плати за податковий (звітний) період включаються:
1) матеріальні витрати, у тому числі витрати, пов’язані з виконанням господарських договорів із давальницькою сировиною, за винятком матеріальних витрат, пов’язаних із:
► зберіганням;
► транспортуванням;
► пакуванням, у тому числі фасуванням (бутелюванням);
► проведенням іншого виду підготовки (включаючи передпродажну підготовку), крім операцій, що віднесені до операцій первинної переробки (збагачення) у значенні, наведеному у розд. I ПКУ, для реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
► виробництвом і реалізацією інших видів продукції, товарів (робіт, послуг);
2) витрати з оплати праці, крім витрат з оплати праці працівників, які не зайняті в господарській діяльності з видобування відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
3) витрати з ремонту основних засобів, крім витрат на ремонт основних засобів, не пов’язаних технічно та технологічно з господарською діяльністю з видобування відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
4) інші витрати, що належать до складу витрат, у тому числі витрати, розподілені згідно з принципами облікової політики платника рентної плати, понесені ним в періоди, коли господарська діяльність з видобування корисних копалин не провадилася у зв’язку із сезонними умовами проведення видобувних робіт, крім витрат, не пов’язаних з господарською діяльністю з видобування відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), у тому числі:
► які виникають в результаті формування фінансових резервів;
► на сплату процентів боргових зобов’язань платника рентної плати;
► на внесення рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
► на сплату штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду.
Пунктом 252.12 ст. 252 ПКУ визначено, що під час обчислення розрахункової вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) також враховуються:
► сума нарахованої амортизації, крім суми нарахованої амортизації на основні засоби і нематеріальні активи, що підлягають амортизації, але не пов’язані технічно та технологічно з господарською діяльністю з видобування відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
► сума амортизації витрат, пов’язаних з господарською діяльністю з видобування відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).
Сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, щодо яких у податковому (звітному) періоді не завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування, включається до розрахункової вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді, в якому завершується такий комплекс технологічних операцій (процесів) (п. 252.15 ст. 252 ПКУ).
Нормами п. 252.14 ст. 252 ПКУ сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, щодо яких у податковому (звітному) періоді завершено комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування, повністю включається до розрахункової вартості видобутих корисних копалин за відповідний податковий (звітний) період.
У разі якщо після виникнення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) платник рентної плати у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді прийняв рішення про застосування до неї (відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) або її частини) інших операцій первинної переробки, в результаті чого виник новий вид товарної продукції гірничого підприємства, що відрізняється від продукції, за якою платником рентної плати визнані та виконані відповідні зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, платник рентної плати у такому податковому (звітному) періоді визначає розмір податкових зобов’язань з рентної плати для нового відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) з урахуванням виконаних податкових зобов’язань за обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що був використаний на створення нової товарної продукції гірничого підприємства, за вирахуванням сум податкових зобов’язань, які виникали за попередніми операціями з даним видом корисної копалини.
 
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua
https://www.facebook.com/;
https://www.youtube.com/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, mutual funds, stocks,
Wealth management portfolio,
Diversified wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

12:27 - Стосунки зі США: Литва витратила мільярди на закупівлі зброї
12:20 - Робота проукраїнських хакерів: "Аерофлот" скасував майже 50 рейсів через збій в інформсистемах
11:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:45 - Держспецзв’язку замовив позашляховики по 3 мільйони
11:44 - Євросоюз наростить закупівлі американської нафти і газу в рамках відмови від московія
11:15 - Трамп скасовує обмеження на експорт до Китаю, щоб зустрітись з Сі Цзіньпіном
10:55 - Курс валют на 28 липня: скільки коштує долар і євро
10:45 - За пів року українці придбали майже 33 тисяч нових авто: найпопулярніші моделі
10:25 - Україна вперше імпортувала газ з Азербайджану новим маршрутом
10:15 - Дніпропетровщина: підсумки роботи консультаційного центру з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних
10:15 - Майже 9 тисяч компаній в Україні належать до Клубу білого бізнесу: їхні сфери та локації
10:13 - Порядок листування через Електронний кабінет
10:11 - Як знайти реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету?
10:10 - Отримання витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів
10:06 - Порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді у разі тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера
10:05 - Граничний термін сплати єдиного внеску за себе ФОПами – платниками єдиного податку
10:03 - Перше півріччя 2025 року: підсумки Деклараційної кампанії 2025 на Дніпропетровщині
10:02 - Єдиний внесок: надходження до державних цільових фондів від платників Дніпропетровщини зросли майже на 26 відсотків
10:00 - Податковий календар на 29 липня 2025 року
09:59 - Більше ніж 22,3 млрд грн податкових платежів отримали від платників місцеві бюджети Дніпропетровщини
09:57 - Сплата ПДФО із зарплат та відповідальність за порушення трудового законодавства: роз’яснення податківців Дніпропетровщини
09:55 - Податківці Дніпропетровщини про забезпечення прозорості та дотримання вимог законодавства
09:54 - ЦОПи податкової стають доступнішими: послуга перекладу жестовою мовою вже працює у Києві та на Волині
09:51 - Леся Карнаух: Азербайджанський бізнес враховує виклики, але бачить в Україні можливості і перспективи
09:50 - Світові фондові ринки відреагували на велику торгову угоду США та ЄС
09:30 - В Україні лохина продовжує дешевшати
09:18 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:05 - ЦОПи податкової стають доступнішими: послуга перекладу жестовою мовою вже працює у Києві та на Волині
09:00 - Ціни на нафту відреагували на "наймасштабнішу" торгову угоду між США та ЄС
08:30 - Для них закон не писаний. Як прокурори та силовики повертають собі надвеликі пенсії


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.3233
Австралійський долар27.4427
Така0.34389
Канадський долар30.5606
Юань Женьміньбі5.8285
Чеська крона1.9954
Данська крона6.5619
Гонконгівський долар5.323
Форинт0.123376
Індійська рупія0.48291
Рупія0.0025602
Новий ізраїльський шекель12.443
Єна0.2829
Теньге0.076619
Вона0.030235
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8952
Мексиканське песо2.2495
Молдовський лей2.4797
Новозеландський долар25.1321
Норвезька крона4.1162
Саудівський ріял11.1372
Сінгапурський долар32.6119
Донг0.0015983
Ренд2.3541
Шведська крона4.3848
Швейцарський франк52.4378
Бат1.2903
Дирхам ОАЕ11.3756
Туніський динар14.5858
Єгипетський фунт0.8517
Фунт стерлінгів56.1994
Долар США41.7824
Сербський динар0.41798
Азербайджанський манат24.5735
Румунський лей9.6596
Турецька ліра1.0303
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2221
Болгарський лев25.0509
Євро48.9815
Ларі15.4332
Злотий11.5106
Золото139601.68
Срібло1619.46
Платина58041.19
Паладій50566.73

Курси валют, встановлені НБУ на 28.07.2025