Консолідація зусиль правоохоронних та інших державних органів – запорука ефективної протидії торгівлі людьми

26.10.2021 19:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у нараді під головуванням Генерального прокурора України Ірини Венедіктової з питань протидії кримінальним правопорушенням, у тому числі торгівлі людьми, яка відбулася за участю керівників правоохоронних та інших державних органів, а також міжнародних та громадських організацій. Під час свого виступу Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що з 2012 по 2019 роки Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 874 особам. Втім, незважаючи на те, що постійно зростають виплати потерпілим, розширюється комплекс соціальних послуг для цих осіб відповідно до їх потреб, з січня 2020 року працює телефонна «гаряча лінія» 1547 для звернень постраждалих від торгівлі людьми, кількість осіб, які звертаються по допомогу, зменшується. Міністр зауважила, що показники цього року втричі менші ніж у 2020 році, і майже в п’ять разів менше ніж ті, що були в 2019 та 2018 роках. «Безумовно, не можна виключати вплив пандемії, хоча, я вважаю, що ковід тільки підсвітив нашу головну проблему – це недостатня діяльність і комунікація органів влади із виявлення постраждалих і надання їм допомоги», - сказала Марина Лазебна. Мінсоцполітики у якості Національного координатора було проаналізовано і здійснено моніторинг ефективності заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми. Також було взято до уваги усі загрози та виклики, спричинені пандемією COVID-19, коли злочинна діяльність, пов’язана з торгівлею людьми, ще більше активізувалася. Як результат, у співпраці з іншими заінтересованими ЦОВВ, було напрацьовано Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, яка схвалена Урядом 14 липня 2021 року. Наразі йде підготовка проекту відповідної Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року. «У проекті майбутньої програми ми плануємо передбачити конкретні завдання і заходи, які будуть спрямовані на подолання сучасних викликів у сфері протидії торгівлі людьми, а також виконання рекомендацій міжнародних організацій, наданих Уряду України. Зокрема, нашими пріоритетами будуть: 1.
Збільшення державного фінансування заходів з протидії торгівлі людьми, передусім - на рівні місцевих громад. 2.
Розширення навчальних заходів для посадовців з питань виявлення потерпілих. 3.
Розширення доступу потерпілих до правової допомоги. 4.
Виявлення та офіційне підтвердження статусу потерпілих у більшій кількості випадків, а також внесення змін до процедури надання статусу потерпілого», - зазначила Міністр. За результатами наради були узгоджені завдання для усіх учасників, спрямовані на покращення ситуації щодо протидії торгівлі людьми.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto craze in swing
Bitcoin and altcoins trade high
New money or bubble?

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - На пункті пропуску "Ужгород – Вишнє-Нємецьке" запрацював пішохідний перехід
16:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 15 січня
16:35 - Сто мільйонів євро на кредитування МСП: ПриватБанк та ЄІБ підписали угоду
16:30 - ARX та ARX Life у 2025 році: +32% премій, понад 2,1 млрд грн виплат і рекордний ріст
16:15 - У "Нафтогазі" спростували інформацію про введення графіків газопостачання на Хмельниччині
16:09 - Служба зовнішньої розвідки московія зайнялася поставками пива в обхід санкцій
15:55 - Кличко: Ситуація в Києві дуже складна, подібного масштабу – вперше за 4 роки війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.01.2026
15:27 - Рада призначила нового керівника Фонду державного майна
15:25 - Свириденко повідомила, коли у Києві покращать графіки відключення світла
15:15 - Перші обіцянки: чим займатиметься Шмигаль на посаді міністра енергетики
15:09 - НКЦПФР оптимізувала комітети і оновила їхню структуру
15:05 - Шмигаль: Харків готувався до зими, Київ - не підготовлений зовсім
15:04 - Уряд запускає систему онлайн-моніторингу азартних ігор
15:00 - Прощавай "квартирна черга"
14:50 - В частині Київщини скасували екстрені відключення та повернулись до графіків
14:20 - Шахрайська схема: в "Ощадбанку" попередили про фейкову розсилку від нібито їхнього імені
14:16 - Рада з другої спроби призначила Шмигаля міністром енергетики
14:06 - Торгівля Китаю з Росією впала вперше за п'ять років
14:00 - Олексій Соболев: Політика розвитку виробників «Зроблено в Україні» передбачає реіндустріалізацію країни
14:00 - Єврокомісія пропонує Україні новий фінансовий інструмент
13:59 - Ключові рішення НКЦПФР 14.01.2026
13:37 - У Києві через негоду скасували продуктові ярмарки
13:25 - "Місія 077": Київстар та абоненти допомагають забезпечувати зв'язок для війська
13:25 - Екстрені тривають: яка зараз ситуація зі світлом у Києві
13:12 - ФДМУ розповів, скільки у 2025 році приніс продаж санкційних активів
13:05 - На Запорізькій АЕС росіяни розмістили військову техніку поруч з ядерними реакторами
12:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПРОМИСЛОВІ ЕНЕРГЕТИЧНІ РІШЕННЯ» (Київська обл., Бориспільський р-н, м. Переяслав, вул. Богдана Хмельницького, 137)
12:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП ТАРГОНСЬКА А.К. (Житомирська обл., Коростенський р-н, с-ще Лугини, вул. Грушевського Михайла, буд. 58в)
12:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ФЕНІКС-АГРО-ЛЮБАР" (Житомирська обл., Житомирський р-н., с. Провалівка, вул. Сонячна, 3 Б)


Більше новин