Українська ГТС – конкурентоздатний маршрут на неконкурентному ринку – Сергій Макогон

23.10.2021 16:54 | Оператор ГТС України

Українська газотранспортна система – надійна, потужна, в хорошому працездатному стані, що підтверджено роками безперебійного постачання газу до ЄС та на ринок газу України. Оператор ГТС України працює абсолютно прозоро відповідно до європейського законодавства. Газовий маршрут через Україну є конкурентоздатним, проте вимушений вести свою діяльність в середовищі, де певна компанія намагається отримати незаконні переваги та монополізувати маршрути постачання газу до ЄС.

Про це під час виступу на Ukraine Gas Investment Congress заявив генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

«Україна готова гарантувати подальше надання послуги транзиту природного газу до Європи обсягом до 146 млрд кубометрів за конкурентними тарифами. Проте для того, щоб бути цілком конкурентними, потрібне відповідне поле для конкуренції – з однаковими для всіх гравців ринку правилами, вимогами, можливостями та умовами. Тобто всі маршрути транзиту мають працювати відповідно до директив Третього енергопакету з можливістю реалізувати свої права. Ми як країна зробили все, що вимагалося нормами ЄС – провели анбандлінг оператора ГТС, у нас прозоре тарифоутворення, впроваджене європейське енергетичне законодавство та мережеві кодекси. Наступний крок – за ЄС, тому що передусім страждати від монополії Газпрому на транзит газу буде Європа», – вважає керівник ОГТСУ.

На думку Сергія Макогона, показовою у дотриманні принципу енергетичної солідарності ЄС буде сертифікація оператора газопроводу «Північний потік-2». Адже сертифікація Nord Stream 2 AG за моделлю ІТО порушує вимоги Газової Директиви ЄС і дозволить оператору «Північного потоку-2» залишиться у складі Групи Газпром, тобто під контролем домінуючого гравця ринку та без можливості незалежно та неупереджено забезпечувати транспортування газу відповідним газопроводом.

Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор «Північного потоку-2» був повністю відокремлений та незалежний від «Газпрому», а також, щоб правила щодо вільного доступу третіх сторін до інфраструктури, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу. Крім того, українська газотранспортна система має бути відкритою для використання третіми сторонами на російському кордоні, незалежно від того, чи ця сторона з Центральної Азії, чи є іншим російським виробником газу, що не належить «Газпрому».

Як зазначив Сергій Макогон, для подальшого розвитку газового ринку як України, так і Європи, важливо зберегти фізичний транзит газу через територію України, забезпечити доступ іноземним трейдерам до українських ПСГ, нарощувати видобуток газу в Україні та підвищувати енергоефективність і готуватись до транспортування відновлюваних газів.

Нагадаємо, 20 жовтня Оператор ГТС України подав заявку до німецького енергетичного регулятора (Bundesnetzagentur) щодо участі у процедурі сертифікації Nord Stream-2 AG.

Запис Українська ГТС – конкурентоздатний маршрут на неконкурентному ринку – Сергій Макогон спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Charts and graphs abound,
Traders seeking the next move,
Patterns in the chaos.

- Fin.Org.UA

Новини

13:43 - ЄСВ: своєчасний внесок – це внесок у власне майбутнє
13:40 - Відкрита комунікація податківців Дніпропетровщини із представниками бізнесу
13:38 - Стандарт «Купина» для КЕП: чи діятимуть раніше отримані сертифікати
12:24 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:54 - Децентралізують склади: "Нова пошта" оголосила про пошук приміщень від 500м2
11:38 - Після тривалої стагнації економіка Німеччини відновлюється – ЗМІ
11:19 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
10:53 - Російський БпЛА поцілив у поїзд на Миколаївщині
10:18 - Оборудки з агропродукцією: БЕБ викрило масштабний конвертцентр
10:15 - Bitcoin зріс до 80 000 доларів вперше з весни
09:48 - Удар по Конотопу: частина міста без газу, знищено агропідприємство та об’єкти залізниці
09:17 - Через російську атаку згорів ТРЦ поряд з Дніпром
09:04 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:00 - московіяни атакували пункт пропуску на кордоні з Молдовою: ПП "Виноградівка" тимчасово не працює
08:30 - Як бізнесу зустрічати ветеранів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.08.2026
06:00 - Міноборони просить трильйон гривень. Де уряд шукатиме гроші?
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
23:10 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
22:27 - До ТОВ "ФК МБК" застосовано заходи впливу
20:00 - Новини 24 серпня: кораблі заходять у порти України
19:31 - У Норвегії планують провести нові розвідки нафти
19:00 - Попри блокаду, в портах України щоденно курсують 3-4 кораблі – Зеленський
18:31 - Стрибок дохідності німецьких облігацій є наслідком "війни Трампа" – міністр ФРН
17:56 - Трамп підвищить мита на авто та сталь з Канади на 50%
17:25 - Унікальну срібну пам’ятну монету створено до 35-річчя незалежності України
17:13 - Іран погрожує 46 суднам у Ормузі штрафами та конфіскаією
16:45 - Уряд московія зможе безстроково забирати в бізнесу "погано захищені від БПЛА" склади
16:30 - Нацбанк показав курс валют на 25 серпня


Більше новин