Крістіна Голубицька: Корпоративне управління – це базис для ефективності та транспарентності державного сектору

23.10.2021 11:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Проведення реформи корпоративного управління державними підприємствами є важливим кроком для отримання довіри як з боку суспільства, так і з боку міжнародних партнерів України.
Про це повідомила заступник Міністра економіки України Крістіна Голубицька 22 жовтня під час XV Щорічного форуму з корпоративного права. “Ключова мета Міністерства - підвищити ефективність діяльності державного сектора економіки.
Під ефективністю ми розуміємо не лише прибутковість, а й інші фактори, зокрема прозорість, якісне надання соціальних послуг, подолання корупційних ризиків та залучення інвестицій”, - зазначила заступник Міністра. Крістіна Голубицька додала, що на сьогодні одним з пріоритетних завдань реформи є побудова ієрархії встановлення цілей компанії та контролю за їх виконанням, в тому числі – створення системи оцінки наглядових рад держпідприємств та підвищення їх ефективності.
Законопроект 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління дозволить врегулювати це питання. “Наразі головною проблемою для діяльності наглядових рад є відсутність встановлених цілей та показників ефективності.
Наша мета – створення балансу між відповідальністю та винагородою членів наглядових рад.
Ми розуміємо, якщо наглядові ради не матимуть повноважень та відповідальності – вони не зможуть вплинути на результат діяльності компанії.
Наразі ми розробляємо систему, в якій держава буде проактивним власником відповідно до принципів ОЕСР, саме держава має встановлювати цілі наглядовим радам та контролювати їх досягнення.
Це дозволить наглядовим радам значно підвищити ефективність як своєї діяльності, так і діяльності державних підприємств”, - прокоментувала заступник Міністра Мінекономіки наразі активно залучено для підготовки законопроекту 5593-д до другого читання.
Крім того, Міністерство розробляє всю необхідну підзаконну нормативну базу для запровадження Керівних принципів ОЕСР в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fintech innovations
Disrupting traditional ways
Money flows faster

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 19.02.2026
21:05 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики США Крісом Райтом
21:03 - Новини 18 лютого: новий історичний рекорд курсу євро, Україна без угорського дизпального
21:01 - московія виставила штраф Google, який у 10 тисяч разів перевищує світовий ВВП
20:45 - Свириденко назвала умову, за якої в Україні почнуть ремонт доріг
20:36 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
20:35 - Ситуація на ринку пального в Україні є стабільною
20:10 - Енергетики пояснили, чому платіжки ростуть під час відключень світла
19:55 - На Одещині сильна снігова буря ускладнила логістику
19:25 - В Україні 19 лютого цілодобово діятимуть графіки відключення світла
19:18 - НСЗУ уклала договори з прифронтовими медзакладами на 53 мільярди гривень
18:55 - "Нова пошта" почала одягати працівників в екзоскелети
18:46 - Російський фондовий ринок втратив третину капіталізації після доручення Путіна подвоїти її
18:35 - Миколаївський глиноземний завод планують продати цього року
18:20 - У московія закінчуються гроші на нові нафтові свердловини: буріння на мінімумі за 3 роки
18:10 - НКЦПФР та Мінекономіки обговорили розвиток організованого ринку твердого біопалива та біржової інфраструктури
18:03 - Торік Київ витратив на протиожеледну сіль вдвічі менше, ніж у 2024-му
17:53 - Правоохоронці виявили незаконне використання гумдопомоги
17:46 - Туризм Куби занепадає через нестачу палива
17:44 - "Ми можемо зробити за 4 місяці те, що ви — за 4 роки": Олег Крот у Мюнхені про швидкість рішень у війні
17:41 - В Україні у січні підскочили продажі пального: головна причина - "генераторна"
17:35 - Денис Шмигаль: Україна ініціює створення Energy Task Force – єдиної архітектури координації з питань енергетичної безпеки
17:30 - Курс євро встановить новий історичний рекорд щодо гривні
17:19 - До уваги суб’єктів господарювання та громадськості як учасників процедури оцінки впливу на довкілля
17:16 - У січні видатки держбюджету на 13,9% більше ніж рік тому
17:05 - На Сумщині ворожий удар зруйнував підприємство
17:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «НАДРА-ГЕОІНВЕСТ» (Полтавська область, Миргородський район, в межах адміністративного підпорядкування Лохвицької міської територіальної громади)
17:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ З ІІ «ВОРТЕКС» (Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Автопаркова, 1)
17:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОНОНІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР» (Полтавська обл., Миргородський р-н, м. Гадяч, вул. Гончара (Енгельса), 32)
17:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПМП «Ювасер» (вул. Девляшека,1, 3, 5, 7, село Володіївці, Могилів-Подільського району, Вінницької області)


Більше новин