Олексій Любченко: В Україні вперше буде затверджено Стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності

19.10.2021 13:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна робить дієві кроки до впорядкування питань інтелектуальної власності (ІВ) та подолання проблем, пов’язаних з ІВ в Україні.
Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час засідання Ради з питань інтелектуальної власності 18 жовтня в Києві. «У Національну економічну стратегію України до 2030 року вписані засади щодо захисту прав інтелектуальної власності.
Цей документ був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, містить довгострокові і короткострокові плани з кожного пункту та є обов’язковим для виконання.
Першими кроками на цьому шляху має стати прийняття Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.
Адже інтелектуальна власність може стати фундаментальним інструментом у створенні сприятливого середовища для інновацій, інвестицій, винахідництва та розвитку креативних галузей.
Ми вдячні експертам, які приймали участь у розробці Стратегії, та сподіваємось на таку саму проактивність і під час її імплементації», - зазначив Олексій Любченко. Проект Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності було розроблено за участю міжнародних та національних експертів.
Даний документ передбачає розкриття потужного потенціалу сфери інтелектуальної власності, проведення інвентаризації об’єктів ІВ для подальшого захисту та комерціалізації.
Стратегія – це перелік заходів, що будуть розроблені та імплементовані Урядом для стимулювання та посилення ефективного створення, розвитку, управління та охорони інтелектуальної власності на національному рівні. «Ми свідомі, що сфера інтелектуальної власності потребує захисту та розвитку.
Повноцінний захист прав інтелектуальної власності та створення необхідних інструментів для її функціонування сприятиме розвитку людського капіталу як найбільшої цінності Уряду України», - підкреслив Олексій Любченко. На засіданні Ради обговорювались питання використання ліцензійного софту органами влади, а також шляхи виходу України зі Списку 301 (Спеціальний 301 звіт Офісу торгового представника США, знаходження в якому свідчить про недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні).
З метою покращення ситуації із захистом прав даній сфері, Мінекономіки розробило ряд проектів Законів. Особливу увагу було приділено законопроектам, що розроблені Мінекономіки у сфері захисту інтелектуальної власності - «Про авторське право і суміжні права» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав».
Метою прийняття даних законопроектів є вдосконалення механізмів протидії Інтернет-піратству у частині посилення юридичної відповідальності за такі злочини. Крім того, Мінекономіки розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності» з метою імплементації до національного законодавства положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо загальних зобов’язань, цивільних заходів, процедур і засобів захисту прав інтелектуальної власності.
До кінця жовтня заплановано подання проекту на експертизу до Міністерства юстиції України, після – внесення на розгляд Уряду.

Додати коментар

Користувач:
email:





Technical analysis,
Fundamental analysis,
Which path will lead to riches?

- Fin.Org.UA

Новини

11:43 - В Україні знайшлося понад 7 тисяч людей, які отримують пенсію за віком до 45. Хто вони?
11:40 - Прокуратури направили до суду справу стосовно голови облради та народної депутатки
11:39 - МХП визначив ціну дорозміщення євробондів-2029 на $100 млн на рівні 104% від номіналу
11:35 - Обстріли московія призвели до знеструмлення в шести областях України
11:19 - Україна отримала майже 100 мільйонів кубометрів американського LNG
11:06 - Критерії перебування на першій групі єдиного податку для ФОПів
11:05 - Безбар’єрні можливості податкової служби
11:03 - Сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
11:02 - До уваги суб’єктів господарювання, які зберігають пальне, що споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів
11:01 - Особливості відображення ФОПами – платниками єдиного податку першої та другої груп у декларації щомісячних авансових внесків з військового збору
11:00 - У Києві світло повернули для ста тисяч родин
10:58 - Надали послуги з репетиторства – своєчасно задекларуйте доходи!
10:52 - Фізична особа має декілька об’єктів нерухомості у різних населених пунктах: до якого контролюючого органу звертатись для проведення звірки даних?
10:51 - Платники Дніпропетровщини сплатили до державного бюджету майже 5,4 млрд гривень
10:50 - Дніпропетровщина: у січні надходження до місцевих бюджетів склали понад 3,6 млрд гривень
10:49 - ДПС нагадує про важливість дотримання валютної дисципліни у сфері ЗЕД
10:47 - Торгові мережі та «дроблення бізнесу»: ДПС виявила схеми ухилення від податків на понад 1 млрд гривень
10:46 - Детінізація ринку техніки та електроніки: в ДПС розповіли наскільки зросли виторги та кількість фіскальних чеків
10:42 - Ціни на нафту зростають другий день на тлі загострення між США та Іраном
10:30 - Україна та Франція створили раду підприємців
10:09 - Злиття SpaceX і xAI зробило Маска найбагатшою людиною в історії
09:50 - Рух поїздів в регіонах з підвищеним ризиком: "Укрзалізниця" оновила інформацію
09:28 - У кількох регіонах запровадили аварійні відключення електроенергії – "Укренерго"
09:15 - Естонія затримала контейнеровоз з російським екіпажем через підозру у контрабанді
09:00 - Veon скоротив частку в "Київстарі" після вторинного розміщення акцій
08:30 - На чверть дорожче
08:00 - Як отримати пенсію за віком у 40 років. Інструкція від прокурора
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 04.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:23 - Денис Шмигаль окреслив план відновлення енергопостачання в Києві після масштабної атаки рф


Більше новин