Олексій Чернишов: Розвиток індустріальних парків дасть потужний рестарт вітчизняній промисловості

28.09.2021 17:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Мінрегіон продовжує працювати над створенням умов для потенційних інвесторів в індустріальні парки — наразі очікується прийняття двох законопроектів (№5688, №5689), що передбачають відповідні фіскальні стимули.
Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкритого діалогу «Індустріальні парки 2025.
Навіщо інвестувати у виробництва».
У заході взяли участь представники центральної та місцевої влади, міжнародні експерти, партнери та підприємці. «Інвестиції в промислову інфраструктуру – це нові робочі місця, посилення економічного потенціалу громад та збільшення доданої вартості українських виробництв.
У 2021 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку буде підтримано розбудову інфраструктури чотирьох індустріальних парків — у Бучі, Житомирі, Кам’янці-Бузькій та Маріуполі.
Наразі для регіонів та громад не так важлива кількість, як якість та наповнення кожного такого промислового майданчика.
Саме від цього залежить кількість робочих місць та збільшення ВВП.
Пріоритетне завдання на сьогодні — створити достатньо стимулів для інвесторів та надати потужний рестарт промисловості нашої держави», — підкреслив Міністр. Олексій Чернишов додав також, що за кошти секторальної підтримки Європейського Союзу в межах конкурсу, що проводив Мінрегіон, п’ять індустріальних парків у Житомирській, Рівненській та Тернопільській областях отримали ресурси на підготовчі роботи.
У свою чергу засновник холдингу UFuture та індустріального парку «Біла Церква» Василь Хмельницький зазначив, що стимули для інноваційних виробництв в Україні мають бути не меншими, ніж у країн, з якими ми конкуруємо за інвестиції, наприклад, як у наших сусідів у Польщі та Туреччині. «Економіка нашої країни почне розвиватися, коли ми почнемо виробляти товари у нашій країні та почнемо експортувати їх по всьому світу, а не тоді, коли будемо орієнтуватися на імпорт.
Інноваційні виробництва — можливість зупинити міграцію з України талановитих професіоналів.
І швидко запустити зростання економіки», — сказав Василь Хмельницький. Зазначимо, законопроекти №5688 та №5689 щодо забезпечення фіскальних стимулів передбачають: · звільнення від податку на прибуток резидентів ІП на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проекту; · звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання; · встановлення пільг на податок на нерухомість на території ІП (за рішенням ОМС). Також Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону №4416-1 «Про індустріальні парки».
Документ передбачає інструменти державної підтримки індустріальних парків: · державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури; · компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж; · надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури тощо. «Індустріальні парки — це сучасний підхід до організації промислових зон, який відповідає засадам ринкової економіки, сприяє формуванню кластерів і ланцюжків доданої вартості на відповідних територіях», — зауважила заступник Міністра економіки України Ірина Новікова. Нагадаємо, як раніше зазначав Президент України Володимир Зеленський, — «розвиток індустріальних парків — важлива й амбітна мета.
Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій». Довідково Захід організували індустріальний парк «Біла Церква» та Київський міжнародний економічний форум за підтримки стратегічних партнерів: холдингу UFUTURE, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства економіки України, Офісу реформ Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.
Партнери заходу — координатор проектів ОБСЄ в Україні та CMD-Ukraine.

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit shock waves spread
Markets tumble, pound drops low
Uncertainty looms

- Fin.Org.UA

Новини

15:42 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.06.2026
14:25 - Стартували переговори з ЄС: ключові виклики та пріоритети щодо агросектору
12:50 - Звіт про стан реалізації Плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів за 2025 рік
12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд
11:19 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
11:17 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
11:04 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
11:03 - Чи переноситься граничний строк сплати податків і зборів, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
11:03 - Для стабілізації ринку праці після війни Україна має залучити 3 мільйона осіб – уряд
11:02 - У разі надання в оренду частини приміщень суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна подає Заяву за ф. № 20-ОПП
11:01 - Терміни та порядок розгляду адвокатських запитів у контролюючих органах
10:59 - Як здійснюється зарахування коштів на єдиний рахунок та їх перерахування з єдиного рахунку?
10:58 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:57 - У якому розмірі встановлюються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:56 - Який номер та символи фіскального чека, виданого РРО, необхідно вводити для пошуку в Реєстрі «Пошук фіскального чека»?
10:55 - За якою формою платники ПДФО подають заяву про відмову від застосування ПСП?
10:53 - Оподаткування ПДФО доходів, отриманих від продажу рухомого/нерухомого майна або у вигляді спадщини (подарунку): як визначається резидентський статус фізичної особи
10:51 - Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яка виплачується ЮО – боржником згідно договору про відступлення права вимоги на користь ФО – нового кредитора?
10:49 - Як заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів та сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
10:47 - До уваги первинних водокористувачів!
10:46 - Платнику ПДФО згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін виплачуються аліменти: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
10:45 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: особливості заповнення платниками, які планують здійснювати ЗЕД
10:43 - Рентна плата: за користування радіочастотами до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло 563,0 тис. гривень
10:42 - Рентна плата за користування надрами: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 39,4%
10:41 - ФОПи Дніпропетровщини спрямували до бюджетів громад майже 2,7 млрд грн єдиного податку
10:40 - «Зелений коридор» та податковий супровід: ДПС запровадила нові стандарти обслуговування ветеранів


Більше новин