Нова модель економіки спрямована на підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів, — Володимир Гринюк

17.09.2021 12:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, що відбулося на Закарпатті.
На засіданні йшлося про підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів України. «Активізація транскордонного співробітництва має стати дієвою платформою для залучення інвестицій в Україну для зміни сировинної моделі економіки на сталу високотехнологічну.
Перехід до нової моделі економіки можливий лише за умов зміни системи й методів управління», — зазначив Володимир Гринюк. Під час виступу він зазначив, що суть нової моделі економічного розвитку полягає в поєднанні горизонтальних реформ (дерегуляція, приватизація, корпоративне управління, публічні закупівлі, покращення інвестклімату, цифровізація тощо) з «фокусними» реформами, спрямованими на розвиток пріоритетних галузей, здатних виступити локомотивами стійкого економічного зростання.  Для цього Мінекономіки визначило 12 видів економічної діяльності у 5 кластерах, пріоритетних для інвестицій: «Безпека життя», «Технологічне виробництво», «Енергетична безпека та декарбонізація», «Місто майстрів», «Транспорт (логістика)». Саме фокусний підхід до підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів України закладено в Державній програмі розвитку транскордонного співробітництва на 2021—2027 роки.  Реалізація цієї програми, зокрема, сприятиме активізації співпраці з підприємствами держав-членів ЄС, розвитку малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах України, створенню нових робочих місць, збільшенню обсягу експорту та імпорту товарів та послуг цих регіонів.
А також заплановано розбудову дорожньої та прикордонної інфраструктури відповідно до стандартів ЄС, будівництво під’їзних шляхів до пунктів пропуску через державний кордон, розташованих у межах гірських прикордонних територій Карпат, удосконалення функціонування пунктів пропуску через державний кордон. «Щоб перейти до впровадження інноваційної моделі високотехнологічної економіки, ми маємо підвищити інвестиційну привабливість України.
У нас є розуміння, що складні, високо- та середньотехнологічні виробництва потребують стимулів.
Тому нам необхідно залучати в економіку України стратегічних інвесторів, а також запроваджувати державну підтримку великих інвестиційних проектів», — підкреслив Володимир Гринюк.

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові коти,
Мишачий бій в грошовім
Чишні від труду

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 27 липня: московія вдарила по суднах та АЗС, викрили схему з колишнім держсекретарем МЗС
19:55 - Рух через важливу логістичну артерію впав до мінімуму за місяці після атак хуситів
19:40 - Дрон пошкодив цивільне судно в порту в Миколаївській області
19:20 - Трамп дав переговорам шанс – і нафта втратила 8% за день
18:55 - Український експорт частково перенаправили альтернативними шляхами
18:35 - Хусити заявили про удар – супутник побачив пожежу на великому НПЗ Саудівської Аравії
18:12 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
18:08 - На Алтаї заборонили заправляти машини частіше, ніж раз на 24 години
17:50 - Казахстан відновив завантаження нафти через Росію після тижневої зупинки
17:25 - Мільйонні розкрадання пожертв на підтримку України: викрито злочинну групу
17:08 - Анатолій Куцевол обговорив із представниками Посольства Швейцарії реалізацію спільних енергетичних проєктів
17:00 - Тепловики просять спростити підключення модульних котелень до мереж
16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 28 липня
16:30 - Стратегія компанії формує бюджет, а не навпаки
16:15 - ВАКС стягнув у дохід держави гроші від продажу авто експосадовця Мін'юсту
16:10 - Артем Некрасов на Конференції з енергетичного права розповів про головні пріоритети Міненерго напередодні осіннь-зимового періоду
15:43 - Держава заборгувала банкам майже 9 мільярдів за кредитами "5-7-9%"
15:40 - Влада Харкова планує зберегти безкоштовний проїзд у місті навіть після війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.07.2026
15:23 - Нові правила роботи та відпочинку водіїв набули чинності – Мінвідновлення
15:05 - Буковина отримала від Швеції майже 85 тонн обладнання для захисту енергетичної інфраструктури
14:55 - ДПС розвиває аналітичні дашборди як сучасний інструмент data-driven управління та підвищення прозорості роботи служби
14:52 - НБУ хоче змінити порядок відкриття та закриття рахунків
14:40 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
14:39 - За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує штрафні (фінансові) санкції та пеню по податках?
14:36 - Який тип форми необхідно обрати при подачі вперше Розрахунку за неуповноважений сплачувати ПДФО відокремлений підрозділ?
14:33 - Діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на території сіл, селищ, яким надано статус гірських: чи може ФОП на загальній системі оподаткування проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
14:27 - Плата за суборенду земельної ділянки є вищою за орендну плату такої земельної ділянки: чи застосовується органом ДПС штрафна санкція до орендаря?
14:26 - Постачання товарів/послуг здійснюється в одному звітному періоді, а оплата за рахунок бюджетних коштів - у наступних: визначення дати, на яку складається ПН з типом причини «15»


Більше новин