Олексій Чернишов: Інститут префектів – це запобіжник у вертикалі державної влади

04.08.2021 21:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Завдяки децентралізації сфери, якими раніше опікувалася держава, тепер знаходяться у віданні громад і місцевих рад.
З одного боку, це — додаткові можливості, з іншого — є ризики, що депутатський корпус ініціюватиме рішення, що виходять за межі його повноважень.
Аби цього не допустити, необхідні запобіжники на рівні держави.
На цьому наголосив у своїй колонці для видання НВ Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Прикладна аналогія — електромережі.
Аби вберегти всю лінію, її розділяють на підстанції і автомати, які при перевантаженні аварійно розмикають мережу.
Один з таких запобіжників у вертикалі державної влади – інститут префектів або голів адміністрацій з координаційно-контрольними функціями», – зазначив Олексій Чернишов. Зокрема, у матеріалі зазначено, що префект є рівновіддаленим від політичних сил держслужбовцем, не змінюється зі зміною президента або Уряду, є незалежним від місцевих політичних еліт та призначається на конкурсних засадах терміном на не більше трьох років у межах адміністративно-територіальної одиниці з подальшою ротацією з-поміж претендентів так званого кадрового резерву.
А його головна функція полягає у координації та нагляді за законністю ухвалених рішень на місцях. «На практиці, основною роботою префекта буде надання консультацій ОМС та узгодження підготовлених рішень виключно з точки зору відповідності Конституції та українським законам.
Тобто, якщо депутати територіальної громади намагатимуться ухвалити рішення, які прямо звужують або порушують права і свободи громадян, префект як представник центральної влади має втрутитися у ситуацію», – пояснив Міністр. Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про шість головних завдань щодо просування реформи децентралізації.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Requires skill and strategy
To build wealth that lasts

- Fin.Org.UA

Новини

19:38 - 27 тисяч тонн енергообладнання Україна отримала від партнерів від початку повномасштабного вторгнення рф, – Денис Шмигаль
18:00 - Роксолана Пиртко та СТРЦ Spartak передали обігрівачі 710-й бригаді інженерної підтримки
18:00 - У Європі до кінця року буде 10 експортних центрів України – Зеленський
16:42 - Бабіш виступив за заборону соціальних мереж для дітей до 15 років у Чехії
15:35 - АРМА скасувало торги, за якими продало землю Льовочкіну
15:01 - Саудити відновлюватимуть сирійську авіацію та мобільні мережі
14:07 - Індійські заводи почали уникати російську нафту після угоди із США – Reuters
13:55 - Суд скасував спецдозвіл на ділянку Вашківецького піщано-гравійного родовища
12:56 - "СвітлоДІМ": Кулеба розповів, скільки отримано заявок та виділено коштів за програмою
12:01 - Суд зобов’язав компанію повернути частину грошей за житлові будинки на Херсонщині
11:05 - московія вдарила по об’єктах "Нафтогазу" на Полтавщині: зруйноване обладнання
10:40 - Атомна генерація ще частково розвантажена, у більшості областей - аварійні відключення
10:00 - Ворог атакував залізничну інфраструктуру на Чернігівщині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина


Більше новин