Юрособи – платники єдиного податку третьої групи ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат

03.08.2021 10:12 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктами 44.2, 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Норми встановлені п. 296.1 ст. 296 ПКУ.
Юридичні особи – платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним п. п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац третій п. 44.2 ст. 44 ПКУ).
Згідно з п. 44.3 ст. 44 ПКУ платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст.ст. 39 та 39 прим. 2 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності та документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, – не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів – не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).
У разі ліквідації платника податків документи, визначені п. 44.1 ст. 44 ПКУ, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст.ст. 39 та 39 прим. 2 ПКУ), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.
Передбачені п. 44.3 ст. 44 ПКУ терміни зберігання документів продовжуються на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених п. 102.3 ст. 102 ПКУ.
Абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ (абзац другий п. 44.1 ст. 44 ПКУ).
 
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua
https://www.facebook.com/;
https://www.youtube.com/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

15:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.04.2026
15:10 - В Міноборони повідомили, в яких випадках під час повітряної тривоги потяги не зупиняють
15:10 - В Міноборони повідомили, в яких випадках під час повітряної тривоги потяги не зупиняють
15:03 - Виробник "Моршинської" виходить на ринок холодного чаю
15:00 - московіяни влучили по підприємству на Тернопільщині
14:40 - Зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН: яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ?
14:38 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
14:36 - До уваги платників податків!
14:35 - Комплаєнс-менеджер – особистий податковий консультант платника податків
14:32 - США дозволили Казахстану продовжити транзит російської нафти Китаю
14:31 - До уваги суб’єктів господарювання!
14:30 - Чи зобов’язані платник повідомляти контролюючий орган про зберігання пального виключно для потреб власного споживання?
14:28 - Чи є об’єктом оподаткування резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах операція з отримання, повернення або прощення поворотної фінансової допомоги надавачем?
14:24 - Чи подається декларація з акцизного податку суб’єктами господарювання, які імпортують електричну енергію?
14:22 - Тепловики заявили, що вимушені зупинити виробництво електроенергії через урядові зміни
14:20 - Трудові відносини: надомна та дистанційна робота
14:18 - Чи можна повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом при переході із захищеного носія ключової інформації на незахищений носій ключової інформації?
14:15 - Про виправлення помилок, допущених при заповненні Звітів № 1-ВП та № 1-ОП
14:15 - Податкова перевиконала план щодо надходжень: скільки податків і зборів отримала
14:14 - У фізичної особи в середині звітного року відбулось відчуження частки в іноземній юридичній особі: чи подавати звіт про КІК та річну податкову декларацію про майновий стан і доходи з додатком КІК?
14:09 - Чи може ЮО, ФОП або ФО сплатити грошове зобов’язання по єдиному внеску за інших осіб?
14:03 - Який термін сплати єдиного внеску ФОПами за найманих працівників?
13:58 - Продаж товару з доставкою кур’єром продавця: як провести розрахункову операцію?
13:56 - Податкова грамотність для молоді: у податковій службі Дніпропетровщини відбулась онлайн-зустріч зі студентами
13:55 - Мінекономіки виплатить аграріям "кешбек" на українську промтехніку
13:50 - Конкурс з відбору голови АРМА: комісія відхилила скарги учасників
13:42 - У Пенсійному фонді розповіли, кому призупиняють виплати пенсій з 1 квітня
13:40 - У Києві викрили незаконну забудову на ділянці Нацакадемії наук
13:27 - Консультаційний центр: допомога бізнесу у відновленні прозорої діяльності


Більше новин