МОН: Визначені пріоритетні дії Уряду у сфері професійної освіти на 2021 рік

07.04.2021 16:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд посилить модернізацію професійної освіти в Україні.
Більше зусиль буде спрямовано на оновлення інфраструктури у закладах, затвердження нових освітніх стандартів, а також завершення завдань, визначених реформою децентралізації.
Йдеться про передачу майна усіх профтехів із державної у комунальну власність, посилення їхньої управлінської автономії.
Такі основні завдання закладено в плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік. Оновлення матеріально-технічної бази відбуватиметься через надання субвенції на створення навчально-практичних центрів.
У 2021 році Уряд виділив 150 млн гривень за цим напрямом, що дозволить облаштувати десятки нових центрів.
Використовуючи нове обладнання, учні отримають якісну практичну підготовку вже під час навчання, а управлінці профтехів надаватимуть платні послуги і отримуватимуть додаткові кошти на проведення поточних ремонтів, закупівлю витратних матеріалів. Для того, щоб підготовка кваліфікованих робітників відповідала потребам роботодавців, МОН збільшить кількість навчальних матеріалів, розроблених за компетентнісним підходом.
Вони чітко визначають знання, уміння та навички, якими має володіти випускник і вже активно застосовуються серед країн з розвинутими економіками.
Розроблення таких стандартів відбувається у тісній співпраці з роботодавцями та іншими стейкхолдерами галузі. Ще одним елементом покращення якості професійної освіти стане розширення можливостей дуального навчання.
Для цього буде затверджено Примірний договір про здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою та посилено комунікацію з роботодавцями. "Взаємодія закладів освіти та ринку праці завжди є перспективною, особливо коли мова йде про підготовку кваліфікованих робітників у профтехах.
Під час навчання вони мають отримати цілісне знання не тільки про свою професію, практичну підготовку, але розуміти, чого від них очікує роботодавець, як працює сучасне виробництво.
Для цього ми популяризуємо дуальну освіту серед роботодавців, даємо роз"яснення та розповідаємо їм про переваги співпраці на різних заходах", – розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Окремим завданням у галузі професійної освіти є підвищення її привабливості, популяризація переваг робітничих професій, зокрема серед молоді.
Для цього МОН спрямує більше ресурсів на створення інформаційних матеріалів та підтримає відкриття Центрів кар’єри у закладах професійно-технічної освіти.
У таких Центрах випускники зможуть отримати консультацію щодо започаткування власної справи, розвитку кар"єри тощо.
Крім того, вже у вересні-жовтні розпочнеться регіональний етап всеукраїнського конкурсу професійної майстерності Worldskills Ukraine.
Він сприяє професійній орієнтації молоді, привертає її увагу до робітничих професій і демонструє переваги професійної освіти. Нагадаємо, що заплановано опрацювання питання підвищення стипендій учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та престижу праці педагогів.
Президент України підписав відповідний Указ №130/2021 "Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти".

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ринки,
Де золото, де нафта –
Звичайні зміни.

- Fin.Org.UA

Новини

10:43 - Індивідуальна податкова консультація: правила та порядок оформлення
10:41 - Позиція Верховного Суду: документи про товарні запаси мають бути надані на початку перевірки
09:50 - Нафта відреагувала на те, як США послаблюють контроль Ірану над Ормузом
09:30 - ІТАК – лідер у виробництві гнучкого пакування в Україні
09:30 - московія продовжує масовано атакувати об'єкти "Нафтогазу": 5 загиблих та 37 поранених
09:05 - Ворог атакував "Укрзалізницю" в трьох областях: пошкоджено вагони та електровоз
08:30 - Які податки платять біженці
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.05.2026
06:00 - Американці прощаються з українським "життям": MetLife продали польській PZU
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 травня: дрони московія вдарили біля ЗАЕС, поляки купують лідера страхового ринку України
20:45 - Іранська атака дронами підпалила велику нафтову зону ОАЕ
20:25 - Дрони московія вдарили по олійному терміналу "Кернел" у Чорноморську
19:58 - Нафтовий шок не допоміг московії: дрони і санкції з'їдають вигоду Кремля
19:29 - Війна з Іраном роздула ціну нафти московія до максимуму за 12 років
19:26 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 184 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2026, and over UAH 2,211 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:26 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 184 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – більше ніж 2 211 млрд грн
19:10 - Україна і Австрія посилюють співпрацю в енергосекторі
18:58 - Необґрунтовані активи: суд наклав арешт на дороге авто одеського поліціянта
18:40 - Оскарження відмов у наданні містобудівних умов онлайн: Мінрозвитку розробляє сервіс
18:30 - Міжнародні вагони для УЗ пішли тріщинами: трьом посадовцям оголосили підозру
18:10 - У московії націоналізовують один із найбільших агрохолдингів країни
18:05 - У Львові суд відмовився заборонити експлуатацію самовільних МАФів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 травня
17:25 - Україна з початку року отримала 2600 одиниць енергообладнання
17:10 - Голова Держфінмоніторингу був в офісі лише 27 днів за три місяці – ЗМІ
17:00 - Україна та Молдова зміцнюють економічне партнерство: фокус на торгівлі, продовольчій безпеці та водних ресурсах
17:00 - Румунія почала будувати газопровід у проєкті, що вдвічі збільшить її видобуток
16:50 - Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ очолила Юлія Требух
16:42 - У Євросоюзі почали діяти оновлені правила маркування автошин


Більше новин