Рік роботи Уряду: п'ять досягнень у напрямку ЄС і НАТО

07.03.2021 15:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Незважаючи на обмеження, які накладає на світ пандемія, побудували інтенсивний діалог України з ЄС і НАТО на всіх рівнях та розширили сфери нашої співпраці.
А саме:   Активізували секторальну інтеграцію з ЄС.
«Зшиваємо» Україну з ЄС  Посилено координацію як всередині Уряду, так і з Парламентом щодо виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС та поглиблення євроінтеграційних процесів. Ухвалено системні євроінтеграційні закони, які лежали у Парламенті роками, зокрема про внутрішні води, електронні комунікації, донорство крові та інші.
  Інтеграція у Єдиний цифровий ринок ЄС.
Узгоджено спільний робочий план співпраці між Україною та ЄС щодо електронних довірчих послуг. Синхронізація у митній сфері.
Ухвалені Урядом рішення дозволили перейти до тестування роботи та поступового запуску авторизованих економічних операторів і національної електронної транзитної системи (NCTS).
Переваги для бізнесу: економія часу та коштів при проходженні митниці та перевезенні товарів.  Інтеграція енергетичних ринків України та ЄС.
Закріплено ціль щодо синхронізації об’єднаної енергосистеми України з енергомережею ENTSO-E у 2023 році. Розпочала роботу попередня оціночна місія ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА.
Ця Угода стимулюватиме Україну продавати в ЄС готову високотехнологічну продукцію.  Активізовано участь України у макрорегіональних стратегіях ЄС.
Україна стала першою країною не членом ЄС, яка головуватиме у Дунайській стратегії (з листопада 2021-го по листопад 2022 року). Розпочали процес оновлення Угоди про асоціацію з ЄС Вперше провели широке обговорення з бізнесом щодо функціонування зони вільної торгівлі та зібрали його пропозицій для оновлення Угоди. Досягнуто домовленості з ЄС щодо проведення всебічного огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію.
Розпочали внутрішню оцінку досягнень Угоди, а також запустили консультації з ЄС щодо перегляду параметрів зони вільної торгівлі.  Оновлена Угода має відповідати інтересам бізнесу, громадян України та ЄС, а також відображати наше прагнення до більш тісної інтеграції з Євросоюзом. Зелена трансформація увійшла до топ-пріоритетів Уряду Розпочато діалог високого рівня з питань залучення України до Європейського зеленого курсу.
Визначено пріоритетні сфери співпраці на основі поданих Україною пропозицій, а саме: енергоефективність, водень, трансформація вугільних регіонів, промислові альянси та розвиток кліматичної архітектури. Сформовано український кліматичний порядок денний, що є достатньо амбітним з урахуванням економічних факторів і доступних фінансових ресурсів та співставним з прагненнями Європейського Союзу. Країна приєдналась до Європейського альянсу сировини та Європейського альянсу акумуляторів. Розпочато діалог з ЄС щодо застосування механізму вуглецевого коригування імпорту (СВАМ) для мінімізації його впливу на двосторонню торгівлю. Україна визначена у Водневій Стратегії ЄС одним із ключових партнерів ЄС з виробництва та постачання зеленого водню. Інтеграція до НАТО стала пріоритетом на найвищому політичному рівні Забезпечно врахування інтересів та позиції України при розробці стратегічної візії НАТО до 2030 року.
Зокрема, в експертній доповіді Альянсу акцентовано необхідність активізувати політику відкритих дверей, наші безпекові пріоритети й підтримку партнерів. Отримали статус партнера НАТО з розширеними можливостями.
Це відкрило Україні більший доступ до програм і навчань з оперативної сумісності Збройних сил, обміну інформацією у сфері кібербезпеки і розвідувальних даних та ін. Забезпечено виконання Річної національної програми Україна-НАТО (РНП) за 2020 рік, розроблену за принципом Плану дій щодо членства в НАТО.
Підготовлено та затверджено РНП на 2021 рік. Пріоритезовано ухвалення законодавства, яке наближає Україну до НАТО.
Ухвалено:  про оборонні закупівлі і про розвідку; у першому читанні - законопроект щодо реформи СБУ.   Посилили внутрішню та міжнародну координацію для забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків  Приєднались до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження ґендерної рівності та затвердили План заходів для його реалізації. Приєднались до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC) для зменшення ґендерного розриву в оплаті праці. Прийняли Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» до 2025 року і Концепцію комунікації у сфері ґендерної рівності. Посилили координацію ЦООВ у сфері ґендерної рівності через створення         Координаційної комісії з питань взаємодії органів виконавчої влади у сфері ґендерної політики.

Додати коментар

Користувач:
email:





Такі часи, що змушують нас
Розумно маніпулювати кожною копійкою,
А фінансовий ринок -
Для цього саме те, що нам треба.

- Fin.Org.UA

Новини

13:32 - До уваги платників ПДВ!
13:29 - «TAX Control» – новий дієвий цифровий сервіс
13:28 - До загального фонду державного бюджету платники Дніпропетровщини направили понад 1,2 млн грн рентної плати за користування радіочастотним ресурсом
13:27 - Податок на нерухоме майно: платники Дніпропетровщини сплатили до бюджетів громад майже 1,2 млрд гривень
13:25 - Податкова служба Дніпропетровщини: консультації та роз’яснення у громадах
13:24 - Засідання «круглого столу» з представниками громадськості Кам’янського району: новації у законодавстві
13:23 - Леся Карнаух: Спільно з ОТД продовжуємо податкову трансформацію у межах нового дворічного плану партнерства
13:21 - Як скористатися послугою перекладу жестовою мовою у ЦОПах та Офісах податкових консультантів
13:18 - Леся Карнаух: ДПС більше ніж на чверть зменшила кількість фактичних перевірок з моменту запровадження мораторію
12:00 - Мінрозвитку підшукує об’єкти, які можна переобладнати під соціальне житло
11:55 - Індія знизить мита на авто з ЄС до 40%
11:36 - У московії різко впала кількість нових компаній
11:23 - Енергетичну стійкість важливих соціальних об’єктів перевірила інспекція
11:20 - Мазут московія почав менше "доїжджати" до Азії через санкції
11:10 - У всіх польських КПП на кордоні з Україною стався технічний збій у роботі бази даних
10:50 - Золото вперше піднялося вище $5 тисяч
10:40 - "Київстар" не купує Comfy: чому не дійшли до угоди
10:20 - Курс євро у найбільших банках України перевищив 51 гривню
09:45 - Регіони-лідери з реєстрацій електрокарів: де в Україні та які моделі найчастіше купують
09:35 - Нафта відреагувала на збої видобутку в ключових видобувних регіонах США
09:00 - Міжнародний інвестиційний фонд Pluralis став міноритарним акціонером "Української правди"
08:30 - Десять уроків "азійських тигрів"
08:00 - "У найгіршому сценарії працюватимуть 30% мережі". CEO "Київстару" про зв’язок під час відключень
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.01.2026
22:00 - Денис Шмигаль: Триває скоординована робота всіх служб над відновленням тепло- та електропостачання в Києві та області
18:05 - Кличко: Київ повертає тепло будинок за будинком, але сотні ще мерзнуть
18:00 - Казахстан незабаром поверне експорт нафти через ключовий порт московія – Bloomberg
17:00 - Скандал довкола WhatsApp: позивачі у суді заявили, що Meta бачить листування
16:00 - У Данії злетіла популярність застосунків для бойкоту товарів зі США
14:50 - Шторм паралізує США: у 17 штатах відключення світла та тисячі скасованих авіарейсів


Більше новин