Наталія Алюшина: Старт реформи оплати праці, впровадження HRMIS, адаптація державної служби до сучасних викликів - ключові напрями діяльності НАДС у 2020 році

05.03 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Минулий рік став не лише для НАДС, а й усієї державної служби роком змін та нових можливостей.
Адаптація державних службовців до умов віддаленої роботи, реалізація реформи оплати праці на основі класифікації посад, активна робота в HRMIS, налагодження співпраці зі службами управління персоналом в органах місцевого самоврядування, розвиток системи професійного навчання – про ці та інші досягнення НАДС прозвітувала Голова Агентства Наталія Алюшина під час публічного звіту, 4 березня. “Хочу акцентувати увагу на важливості та нагальності удосконалення системи державної служби в Україні.
Пріоритетність цього завдання підтверджена і в Стратегії реформування державного управління, і в Стратегії національної безпеки України, Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи «Функціонування демократичних інститутів в Україні», Меморандумі про економічну і фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.
НАДС впевнено рухається до наміченої цілі, адже від реформи державної служби значною мірою залежить успіх й інших реформ.
Бо саме ефективність та спроможність системи державної служби, обумовлює здатність країни надавати якісні послуги та забезпечувати інтереси її громадян”, - відзначила під час свого виступу Наталія Алюшина. Одним з головних акцентів у доповіді Голови Агентства - була реформа системи оплати праці держслужбовців.
Нову модель оплати праці розроблено відповідно до рекомендацій SIGMA.
Відповідну законодавчу ініціативу представлено на Комітетських слуханнях за участю Представництва ЄС в Україні, народних депутатів України, міністрів та інших стейкхолдерів й партнерів. У рамках кроків з реалізації реформи, НАДС підготовлено ключові документи.
Серед них Концепція реформування, методика проведення класифікації посад та дорожня карта реформи. Також розпочато експериментальний проект щодо запровадження системи оплати праці на основі класифікації посад.
Його учасниками стали: НАДС та його територіальні органи, СКМУ, Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації.
Пілот триватиме протягом 2021-2022 років. Наступний важливий проект НАДС - впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами на державній службі (HRMIS).
Впродовж року кількість державних органів, залучених в Систему, зросла від 3 до 25.
Крім того, до HRMIS було внесено інформацію щодо 16 406 працівників.
Для порівняння, на початок року ця цифра становили лише 960.
А ще створено комплексну систему захисту інформації (КСЗІ), проведено її державну експертизу та отримано атестат відповідності. Слід зауважити, що станом на 31 грудня 2020 року в НАДС повністю завантажено дані щодо заробітної плати, опрацьовано всі кадрові операції, проведені у підсистемі «Штат і персонал».
Здійснено нарахування, сформовано платіжні відомості і звіти у підсистемі «Зарплата та табель». А ще впродовж минулого року прийнято 15 актів законодавства з питань формування та реалізації політики у сфері управління персоналом на державній службі.
Зокрема, передбачено можливість для державних службовців працювати за межами адміністративної будівлі та встановлювати гнучкий графік роботи.
Крім цього, враховано і можливість дистанційного проведення тестування на знання законодавства кандидатів на зайняття посад категорій «Б» і «В», які не належать до посад фахівців з питань реформ, та співбесіди на зайняття посад категорій «А», «Б» і «В» з допомогою відеоконференції.
Це сприятиме стабільному проведенню конкурсів навіть під час карантину. Працює НАДС і над створенням належних умов для професійного розвитку публічних службовців.
Прийнято 24 законодавчих та нормативно-правових актів, в основі яких – інноваційні засади функціонування та розвитку системи професійного навчання.
Запроваджено єдині підходи до проведення оцінювання результативності професійного навчання публічних службовців.
Щодо кількісних показників, то протягом року забезпечено підвищення кваліфікації 44 304 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за рахунок коштів державного бюджету. У лютому 2020 року розпочав роботу Портал управління знаннями.
На кінець року в системі зареєстровані 38 038 держслужбовців і посадових осіб місцевого самоврядування та 107 закладів освіти.
Портал став важливою інформаційною платформою для підвищення рівня професійних знань. Окрему увагу слід приділити співпраці з міжнародними партнерами.
А це 15 міжнародних проектів, програм та організацій.
Серед яких - Представництво ЄС в Україні, Світовий банк, програма SIGMA, ООН Жінки, Рада Європи, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Деспро, СІДС, Фонд Ганса Зайделя, Фонд імені Фрідріха Еберта.
Спільна робота спрямована за такими напрямами, як: реформа системи оплати праці; управління людськими ресурсами; професійний розвиток публічних службовців; трансформація культури державної служби; автоматизація та цифровізація процесів та процедур на державній службі та ін. Одним із важливих кроків стало часткове відновлення контролюючих функцій НАДС.
Зокрема, було відновлено дієвий механізм виявлення та запобігання в державних органах порушень, пов’язаних з прийняттям, проходженням та припиненням державної служби, відповідно до вимог Закону України «Про державну службу». Не менш амбітним буде для НАДС і 2021 рік.
Серед ключових пріоритетів Агентства Наталія Алюшина відмітила: реалізацію реформи системи оплати праці.
Зокрема, завершення класифікації посад та розробку системи грейдів (зарплатних рівнів) для посад державної служби.
НАДС має забезпечити прозору та конкуренту систему оплати праці для державних службовців; удосконалення процедури проведення конкурсу.
Наразі готуються зміни, спрямовані на централізацію та автоматизацію процесу проведення конкурсу, а також підвищення прозорості та довіри до конкурсної процедури; продовження впровадження HRMIS.
Впродовж 2021 року заплановано підключити до HRMIS 25% працівників усіх державних органів; актуалізацію законодавства про службу в органах місцевого самоврядування; формування організаційної культури державної служби.
Зокрема, оновлення загальних правил етичної поведінки держслужбовців спрямованих на формування етичних принципів та дотримання гендерної рівності на державній службі; діджиталізацію системи формування та розміщення державного замовлення, а також розробка концепції Вищої школи публічного управління для забезпечення професійної підготовки управлінських кадрів на державній службі. З повним звітом можна ознайомитися за посиланням - https://bit.ly/3aRSAe2

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

22:30 - Прем'єр - міністр обговорив спільні проекти з керівництвом Світового банку
20:24 - Рада безбар’єрності виконуватиме функції моніторингу та контролю виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні
20:24 - Мінекономіки: Уряд виділив 9,9 млн грн постраждалим під час участі в АТО
20:24 - Денис Шмигаль: Меморандум з компанією АрселорМіттал щодо підтримки інвестпроектів на 1 млрд доларів – це позитивна оцінка стратегії Уряду із залучення інвестицій
20:24 - Прийнято розпорядження щодо формування делегації для переговорів стосовно участі України в Програмі наукових досліджень та навчання Євратом
19:36 - НКР'ЭКУ впервые лишила облгаз лицензии
19:36 - На заседании СНБО введут санкции против политиков и бизнесменов с двойным гражданством
18:42 - Доллар сдался инфляции
18:42 - Межбанк закрылся долларом по 27,91
18:42 - Кабмин передал в госсобственность конфискованную перевалку сжиженного газа беглого Сергея Курченко
18:42 - “Укроборонпром” готов удвоить объемы производства оружия из-за угрозы войны с Россией
18:42 - Приватбанк обжалует прекращение кредитного долга Никопольского завода ферросплавов Игоря Коломойского
18:42 - Численность российских военных у границ Украины к 20 апреля достигнет 110 тысяч
18:42 - Кабмин утвердил отчет о своей работе в 2020 году
18:18 - Цифровізація соціальної сфери - національний проект для покращення якості надання соціальної підтримки громадянам
18:18 - Національна поліція отримала право самопредставництва у суді
18:18 - Аранча Гонсалес Лая запевнила Дмитра Кулебу: Україна може покластися на підтримку Іспанії на тлі загрозливих дій РФ
18:18 - Уряд схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні на період до 2026 року
18:18 - Уряд пропонує дерегулювати трудові відносини
18:18 - Аграрний комітет підтримав законопроект щодо організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель, - Мінекономіки
18:18 - Уряд схвалив проект Указу Президента України про Стратегію людського розвитку
18:18 - Кабінет Міністрів посилив адресність надання житлових субсидій для соціальної підтримки населення
18:18 - Олексій Чернишов: Затверджено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року
17:48 - Слова без “томагавков”. Почему Кремль извратил смысл послания Байдена
17:48 - “Интерпайп” Виктора Пинчука инвестировал 6 млн долларов в диджитализацию
17:48 - Коммуналку лучше заплатить. Как у должников будут “автоматом” списывать деньги с карточек
17:48 - Дефицит внешней торговли товарами сократился на 55%
17:48 - Переступить черту: напугает ли Ермак Россию американскими “Патриотами”
17:48 - “Метинвест” Рината Ахметова признал свою ошибку с университетом в Мариуполе
17:48 - “Нафтогаз” пожаловался на незаконное использование своего названия


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар21.5013
Канадський долар22.2583
Юань Женьміньбі4.2836
Куна4.4215
Чеська крона1.2905
Данська крона4.5012
Гонконгівський долар3.6025
Форинт0.093348
Індійська рупія0.37237
Рупія0.0019155
Новий ізраїльський шекель8.5144
Єна0.25685
Теньге0.06495
Вона0.025066
Мексиканське песо1.3911
Молдовський лей1.5638
Новозеландський долар19.8941
Норвезька крона3.3207
Російський рубль0.36956
Саудівський ріял7.4596
Сінгапурський долар20.9295
Ренд1.9348
Шведська крона3.3004
Швейцарський франк30.34
Єгипетський фунт1.7843
Фунт стерлінгів38.4999
Долар США27.9765
Білоруський рубль10.7103
Румунський лей6.7952
Турецька ліра3.4501
СПЗ (спеціальні права запозичення)39.9657
Болгарський лев17.1141
Євро33.4753
Злотий7.3499
Алжирський динар0.20766
Така0.3281
Вірменський драм0.05238
Іранський ріал0.00066244
Іракський динар0.019057
Сом0.32812
Ліванський фунт0.018456
Лівійський динар6.1267
Малайзійський ринггіт6.7131
Марокканський дирхам3.0694
Пакистанська рупія0.18264
Донг0.0012057
Бат0.88992
Дирхам ОАЕ7.5749
Туніський динар9.9395
Узбецький сум0.0026534
Туркменський новий манат7.9493
Сербський динар0.27753
Азербайджанський манат16.3778
Сомоні2.4591
Ларі8.1066
Бразильський реал4.8463
Золото48828.22
Срібло711.32
Платина33042.76
Паладій74999.96

Курси валют, встановлені НБУ на: 15.04.2021

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
AAPL396039603960396015840.00
CEEN8.958.958.88.852670.00
FB909990999099909990990.00
MHPC1601601601603200.00
UNAF230237227237238880.00

Дані за 14.04.2021