Енергоефективність будівель має закладатися ще на початку проектування

05.03.2021 13:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток енергоефективного будівництва та необхідні для цього інструменти обговорили учасники онлайн-конференції “From BIM to BEM”, ініційованої архітекторами. Відкриваючи захід, т.в.о.
Голови Держенергоефективності Костянтин Гура наголосив на актуальності теми, оскільки сектор будівель – один із найбільш енергоємних.
За даними Держстату, у 2019 р.
побутовий сектор (житлові будівлі) в Україні використав близько третини всього енергоспоживання, а саме – 28,4%. «Енергоефективне будівництво – суттєвий внесок до енергонезалежності держави, декарбонізації та створення комфортних умов для громадян.
Тому працюємо над впровадженням такого вже відомого у світі напряму, як NZEB-будівлі», – зауважив Костянтин Гура. В Україні вже прийнято Концепцію та Національний план щодо поетапного збільшення кількості будинків з близьким до нульового рівнем енергоспоживання. Наступний крок – прийняття вимог до NZEB-будівель, над чим наразі працює Мінрегіон з Держенергоефективності та представниками експертного середовища. Також необхідно розробити фінансові стимули при будівництві за стандартом NZEB. Крім цього, в країні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель.
На сьогоднішній день енергетичні сертифікати виготовляються із використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі.
Станом на 1 березня ц.
р.
видано понад 6 тис.
сертифікатів.
Водночас, Держенергоефективності звертає увагу енергоаудиторів на необхідність проведення якісної сертифікації. Учасники конференції також детально обговорили важливість тих інструментів, які допоможуть ще на ранніх етапах проектування розраховувати енергоефективну архітектуру. Використання ВІМ-технологій дозволить вивести будівельну галузь на новий рівень, забезпечить якість контролю будівельних робіт та сприятиме реалізації в країні сучасних проектів. Застосування зазначених технологій дасть можливість досягти практично повної відповідності характеристик майбутнього об’єкта вимогам замовника, що дуже важливо при проектуванні та будівництві будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Politics affect
Financial markets respond fast
World events matter

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Розпочинається обговорення вимог до управління ризиком третіх сторін на платіжному ринку
21:00 - Новини 26 травня: тарифи "Укренерго" підвищать, податки на посилки провалили, новий рекорд долара
20:40 - Маск виставив Пентагону у 5 разів вищий чек за Starlink для ударів по Ірану
20:20 - Безкоштовне харчування з 1 вересня розширять на нові класи: які саме
19:55 - Удар дронів не зупинив ключовий нафтовий порт московія на Чорному морі
19:25 - Син засновника Mango, якого підозрюють у вбивстві батька, тимчасово йде з компанії
19:15 - "Київстар" купив шість сонячних електростанцій за 3,6 мільярда
18:45 - Танкер біля узбережжя Оману вибухнув – є витік пального
18:18 - Серія "Ми сильні. Ми разом" поповнилася двома новими обіговими пам’ятними монетами, присвяченими Сумській та Чернігівській областям
18:10 - Ритейл, агро і фарма забрали верхівку рейтингу компаній за приростом доходу
17:35 - Курс долара до гривні вчетверте за травень оновив історичний максимум
17:25 - Оновлено процедури авторизації страхових посередників
17:15 - Львівський ярмарок смаку 2026 став платформою підтримки малого бізнесу та гастрокультури України
17:10 - Бізнес отримав перші виплати за програмою страхування воєнних ризиків
16:44 - Засідання Комісії
16:35 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
16:30 - Як бізнес залучає гроші під час війни
16:29 - Рада не проголосувала за ПДВ на посилки вартістю до 150 євро
16:22 - Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час транспортування
16:00 - ВАКС закрив "залізничну справу" Дубневича через прострочене досудове розслідування
15:55 - Комісія провела навчання з регулювання краудфандингу за стандартами ЄС
15:45 - Зроблено в Україні: Перші чотири компанії отримали компенсацію вартості страхування воєнних ризиків
15:32 - московіяни поцілили у склад ООН у Дніпрі та знищили продовольство на 1,4 мільйона доларів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.05.2026
15:12 - НКРЕКП змінила тарифи на закачування, відбір та зберігання газу
14:52 - Найбільший польський маркетплейс запустить пряму доставку в Україну
14:40 - Оброблення відходів
14:37 - (WT) Waste Treatment
14:34 - Повідомлення про оприлюднення звіту про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2024 № 644 «Деякі питання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків»


Більше новин