Марина Лазебна взяла участь у презентації пропозицій до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

05.03.2021 11:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у презентації експертних пропозицій до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка відбулася на засіданні міжвідомчої робочої групи Кабінету Міністрів України за участю Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Робота над Стратегією розпочалася на початку грудня 2020 року в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської та відповідно до Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». «Безбар’єрність має стати державною політикою та новою суспільною нормою.
Ця Стратегія потрібна всім нам.
Щоб відчувати себе у безпеці та жити повноцінним життям у країні рівних можливостей», - зазначила Олена Зеленська. Марина Лазебна під час презентації зазначила, що цілі та завдання, які закладаються у проект Стратегії, повністю співпадають з напрямками роботи Мінсоцполітки. «Ми маємо розбудувати таке суспільство, де всі люди почуваються зручно, безпечно, захищено, максимально реалізують свій потенціал, мають рівні можливості для участі у суспільному, культурному та політичному житті.
І проект Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні є дорожньою картою руху до цієї мети.
Стратегія комплексно підходить до вирішення питання включення всіх соціальних груп у суспільне життя, і при цьому таргетує забезпечення рівних можливостей для кожної окремої групи», - сказала Міністр. Вона наголосила, що один з найважливіших моментів, який закладається в проект Стратегії - це трансформація філософії соціального захисту «від надання пільг до створення можливостей».
«Я щиро впевнена, що правильно побудована соціальна політика – це не про те, щоб роздати допомоги утриманцям, а про те, щоб забезпечити можливості для реалізації та розвитку кожного.
І це забезпечить стале економічне зростання, а не проїдання.
Саме за такою філософією ми реалізуємо наші основні реформи: впроваджуємо пенсійне накопичення, наближуємо соціальні послуги до людей, підвищуємо залученість представників різних соціальних груп (жінок, людей з інвалідністю, людей поважного віку, тощо) у вирішення питань, які стосуються їх прав та інтересів», - сказала Марина Лазебна. Вона зазначила, що Мінсоцполітики повністю підтримує важливі ініціативи, запропоновані для проекту Стратегії, і в багатьох напрямках Міністерство уже веде роботу.
Зокрема, Міністр повідомила про цифровізацію соціальної сфери, розробку Державного стандарту соціальної послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору, Державного стандарту соціальної послуги супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці, Державного стандарту соціальної послуги перекладу жестовою мовою та запровадження пілотного проекту для людей з порушеннями слуху з обробки звернень за допомогою сурдоперекладача. Окремо Міністр відзначила важливість того, що в пропозиціях до проекту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору містяться завдання та конкретні очікуванні результати деінституціалізації.
Вона нагадала, що Мінсоцполітики змінило Порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, що забезпечило зменшення на 19% кількості дітей, влаштованих до інституцій на цілодобове перебування.
Головним принципом оновленого порядку є те, що місцева влада, нарешті, має побачити кожну дитину, яка перебуває в закладі, і кожну родину з дитиною, якій потрібна підтримка та розвиток різних послуг, відповідно до потреб, задля того, щоб дитина проживала в сім’ї. Міністр також поінформувала про комплексний Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, який направлено на затвердження Уряду. Марина Лазебна зазначила, що спільна робота над розбудовою суспільства без бар’єрів, де вітається різноманіття, інклюзія є нормою, а доступ до можливостей є у кожного - насправді зробить щасливішим кожного з нас.
Навіть тих, хто думає, що не відчуває бар’єрів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing can be a scary ride,
But the rewards can be great with the right guide.
Do your research, and stay aware,
And you could become a millionaire.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Національний банк у квітні 2026 року застосував до чотирьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу
17:47 - Понад 5 мільйонів на "псевдоремонт": судитимуть міського голову Вишгорода
17:30 - ОАЕ таємно возять нафту через Ормузьку протоку – Reuters
17:00 - Побори від парковки та туалетів: у Львові затримали посадовця вокзалу
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 8 травня
16:45 - Лише третина українців працює офіційно – що Соболев хоче виправити новим трудовим кодексом
16:34 - В Мінекономіки розповіли, скільки українців отримають кешбек на пальне за березень
16:20 - московіяни поцілили у пасажирський поїзд на Миколаївщині
15:50 - Денис Шмигаль провів зустрічі з міністром оборони та міністеркою клімату Фінляндії
15:45 - Ввезення авто під виглядом "гуманітарки": у ДМС розповіли про масштаби схеми
15:44 - Інфляція в Україні прискорилася до 8,6%: найвищий рівень цього року
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2026
15:20 - Гетманцев просить м'якшення: депутат пропонує не так жорстко перевіряти топчиновників
15:16 - Рівненського посадовця за харар засуджено до 9 років позбавлення волі
15:09 - ОККО планує побудувати вітроелектростанцію на Львівщині: тривають обговорення
15:07 - Денис Шмигаль обговорив із фінським бізнесом підготовку української енергосистеми до зими
14:55 - На Хмельниччині та Одещині з'являться нові індустріальні парки
14:42 - У Міненерго розповіли про квітневі надходження на підтримку енергетики
14:38 - Державна податкова служба запустила новий інтерактивний дашборд Аналітика РРО/ПРРО в Україні
14:30 - Майже 4,8 млн українців отримають кешбек за березень: вперше — разом із компенсацією на пальне
14:22 - У московії кожен п'ятий банк став збитковим: максимальний показник з 2022 року
14:07 - Екскерівник "Харківзеленбуду" приховав майно на 4,3 мільйона гривень
14:00 - Національний звіт з енергетики та клімату: Уряд визначив чіткий порядок підготовки
14:00 - Для виплат аварійним бригадам виділили з резервного фонду держбюджету понад 263 мільйони
13:54 - Самостійне виявлення платником заниження суми податкового зобов’язання: нарахування пені
13:53 - Користувач втратив (пошкодив) особистий ключ КЕП чи печатки або забув пароль до нього: які дії?
13:52 - Одноразові електронні сигарети підлягають маркуванню МАП
13:50 - З якої дати починається перебіг 1095-денного строку давності, після спливу якого податковий борг може бути визнаний безнадійним?
13:48 - Чи відновлено перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи?
13:47 - Порядок та терміни продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки


Більше новин