Якісні відкриті дані – основа для створення корисних для держави та бізнесу цифрових інструментів, - Михайло Федоров

05.03.2021 11:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Україні відзначали Міжнародний день відкритих даних.
Open Data Day проводиться вже вчетверте, останні два роки — за підтримки Мінцифри.
Open Data Day 2021 в Україні присвячений темі відкритих даних для кожного.
Зокрема, у сферах судочинства, медицини, бізнесу, інфраструктури. “Відкриті дані для кожного.
Ми — одні з лідерів за темпами розвитку відкритих даних.
У грудні минулого року Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних і випередила багато європейських країн.
Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри і мій особисто.
Ми сприяємо вдосконаленню законодавства, реалізовуємо різноманітні проекти з партнерами”, — зазначив Михайло Федоров. Міжнародний день відкритих даних або ж Open Data Day вперше ініціювали у 2010 році.
Відтоді щороку на початку березня світова спільнота щорічно проводить заходи у різних країнах та містах, обговорює чому необхідно відкривати суспільно важливі дані та які рішення можна створювати на їх основі. Цього року до святкування Open Data Day в Україні долучились сім міст: Харків, Львів, Хмельницький, Луцьк, Запоріжжя, Слов’янськ та Маріуполь. Мінцифри комплексно підходить до формування політики у сфері відкритих даних, зокрема розробляє стратегію і одночасно покращує інфраструктуру.
Зокрема, готує запуск центру компетенцій.
Дія.Відкриті дані.
Презентація відбудеться на Diia Summit навесні.
На платформі можна буде пройти навчання як онлайн, так і офлайн — буде проводитися серія практичних тренінгів для різних аудиторій.
Завдяки ньому можна буде навчати роботі з відкритими даними щонайменше 3 тисячі осіб щороку.
Адже щомісяця сервісами на основі відкритих даних користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців. Нагадаємо, що третього березня Уряд ухвалив нову редакцію постанови №835 щодо розвитку сфери відкритих даних.
Вона розширює перелік обов’язкових до публікації наборів даних на понад 100, які мають високий антикорупційний, соціальний та економічний ефект.
Це впливатиме на прозорість процесів в Україні. Open Data Day в Україні відбувся за підтримки USAID/UKaid проект «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», 1991 Open Data Incubator і Фонд Східна Європа.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish market rise,
Investors cheer and shout loud,
Capital success.

- Fin.Org.UA

Новини

17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:30 - Що чекає на світову платіжну індустрію у 2026 році
16:22 - Нафта подорожчала до понад 108 доларів за барель
16:20 - Застосування податкового комплаєнсу – сучасна система управління податковими ризиками
16:19 - До уваги платників податків!
16:17 - Запровадження автоматизованої системи формування платіжних інструкцій підвищує прозорість та прогнозованість процесів стягнення податкового боргу
16:16 - "Жити ні на що": Будівельникам, які працюють в Маріуполі, перестали платити зарплати
16:12 - Надміру та/або помилково сплачені суми єдиного внеску: способи подання заяви про повернення
16:11 - Відчуження фізичною особою об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості: чи повідомляти контролюючий орган?
16:10 - Яка передбачена відповідальність за нестворення (несвоєчасне створення) або незберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів), створених РРО або ПРРО в електронній формі?
16:09 - З ФОПом на єдиному податку розраховувались картою в магазині або в інтернет-магазині з видачею фіскального (касового) чеку: визначення доходу
16:08 - Чи звільняються новостворені ФОП на загальній системі оподаткування після призову на військову службу від сплати ПДФО та подання звітності?
16:07 - Чи може податковий агент подати уточнюючий Розрахунок за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів)?
16:05 - Фізична особа здійснила майновий внесок до статутного капіталу юридичної особи у вигляді земельної ділянки несільськогосподарського призначення: що з доходом?
15:58 - Визначення дати, за якою складається розпорядчий документ (наказ) підприємства про прийняте рішення щодо незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці
15:57 - Для отримання довідки про статус податкового резидента застосовуйте зручний цифровий ресурс – Електронний кабінет
15:56 - Де можна переглянути реквізити рахунків для сплати єдиного внеску?
15:55 - Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, подають звітність за оновленими формами
15:52 - Дефенс Сіті – спеціальний правовий режим
15:50 - Чи включаються до складу доходу ЮО – платника ЄП третьої групи суми грошових коштів або матеріальних цінностей, внесені ФО – учасником як додатковий капітал без зміни розміру статутного капіталу?
15:48 - До загального фонду держбюджету за спеціальне використання води платники Дніпропетровщини спрямували понад 24,5 млн грн рентної плати
15:47 - Понад 83 тисячі РРО/ПРРО зареєстровано на Дніпропетровщині
15:42 - Будівництво без сплати податків: БЕБ вручило підозру ексдиректору компанії
15:39 - Дніпропетровщина: ФОПи сплатили до місцевих бюджетів майже 1,3 млрд грн єдиного податку
15:34 - "Запоріжжяобленерго" розробило власний проєкт для швидкого відновлення підстанцій
15:32 - У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Офіс податкових консультантів – сучасний формат спілкування з платниками»
15:31 - Комфортний сервіс без бар’єрів: очільник податкової служби Дніпропетровщини Юрій Павлютін відвідав ЦОПи Дніпра
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.03.2026


Більше новин